Problem sa USB

Učlanjen(a)
21.12.2016
Poruka
72
Kada uključim računar, pojavljuje mi se sledeći problem:
Ne mogu da pokrenem miša i izbaci mi ovu poruku:

USB.jpg

Naravno da ne mogu da kliknem na tu poruku jer mi miš ne funkcioniše pa izvadim USB priključak miša (miš je bežični) i kada ga ponovo vratim, miš funkcioniše. Imao sam do skoro drugi takodje USB bežični miš koji je počeo ovako da se ponaša, mislio sam da se nešto pokvario pa sam ga zamenio novim, ovim koji sad imam. On je fukcionisao do skoro i onda su počeli ovi problemi. Čak i kad promenim mesto USB priključku, zamenim sa kamerom, tastaturo... dešava se isto. Sve ostalo što je piključeno pomoću USB priključka radi bez problema.
Isti ovakav problem mi se javljao i na starom računaru.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Uzmi žični miš (posudi ga od nekoga) pa isprobaj. Jedino što mi pada na pamet je neki virus u usb-u ili još vjerojatnije neka sitna greška u OS-u koja te zafrkava.
 
Učlanjen(a)
21.12.2016
Poruka
72
Uzmi žični miš (posudi ga od nekoga) pa isprobaj. Jedino što mi pada na pamet je neki virus u usb-u ili još vjerojatnije neka sitna greška u OS-u koja te zafrkava.
Ne verujem da je u pitanju sitna greška u OS jer se radi o dva različita kompjutera i dva različita OS i dva različita miša. Na ovom sad kompu sam instalirao OS u januaru, a ovaj problem se javlja od pre desetak dana.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Onda ti je neki virus s USB-a sredio oba dva komp-a.

Probaj ovo:

Kod:
3 Ways to Remove a Virus From a Flash Drive - wikiHow
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Kada uključim računar, pojavljuje mi se sledeći problem:
Ne mogu da pokrenem miša i izbaci mi ovu poruku:

Pogledajte prilog 124146

Naravno da ne mogu da kliknem na tu poruku jer mi miš ne funkcioniše pa izvadim USB priključak miša (miš je bežični) i kada ga ponovo vratim, miš funkcioniše. Imao sam do skoro drugi takodje USB bežični miš koji je počeo ovako da se ponaša, mislio sam da se nešto pokvario pa sam ga zamenio novim, ovim koji sad imam. On je fukcionisao do skoro i onda su počeli ovi problemi. Čak i kad promenim mesto USB priključku, zamenim sa kamerom, tastaturo... dešava se isto. Sve ostalo što je piključeno pomoću USB priključka radi bez problema.
Isti ovakav problem mi se javljao i na starom računaru.
Idi u Device Manager i apdejtuj drajvere,za USB
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Probaj iskljuci risiver,pa restartuj komp.Kada se podigne OS,prikljuci risiver,da ti se pojavi kao novi hardwer.Da vidimo kako ce se ponasati dalje.
 
Učlanjen(a)
21.12.2016
Poruka
72
Probaj iskljuci risiver,pa restartuj komp.Kada se podigne OS,prikljuci risiver,da ti se pojavi kao novi hardwer.Da vidimo kako ce se ponasati dalje.

Za sad funkcioniše ovako. I ovde sam našao sličan odgovor:

https://playfmrussia.ru/hr/akkaunt/pochemu-ne-rabotaet-bez-provodnikovaya-myshka-pochemu-ne.html

pa može nekome sa sličnim problemom da pomogne.

Videću šta se dešava jer je miš radio potpuno normalno, i onda se odjednom pojavljuju gore pomenuti problemi.
 
Natrag
Top