Problem sa USB stickom

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Elem imam i ja neki usb od kineza koji je lipso da se tako izrazim.
Mislim da sam ga prepunio ili nešto slično pri tom je verovatno usb lažno prikazivao veći kapacitet. Ne znam uglavnom sad ga komp *vidi ali je kao nedostupan.
I ne može da se formatizuje. ...
Ma nema to veze. Postoji gomila ali ogromna gomila kineskih nazovi fleš drajvova koji su težak fejk. Koriste zaostale zalihe praistorijskih modela kojima nakaleme firmver ili uflešuju lažan info o kapacitetu. Tipa fleška je 2GB bukvalno a oni setuju da pokazuje 64 u boljem slučaju, Ili one od 16GB da se identifikuju kao terabajt :D
Masovno ih prodaju na alieskpresu isl sajtovima za sitnu kintu, pa ko se upeca ... da je vraćaš i reklamiraš ne vredi, a njima svaki evrić znači.

Pisano je već o tome, postoji zasebna tema, ako uspem da je nađem linkovaću je.

Edit:
Našao, zapravo je bila diskusija o SSD-u, ali isti princip, jer im je memorija ista kao kod fleševa od koji su pomenute prevare i potekle
post #5
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poruka
47
Samo polako prati uputstva i trbalo bi da resis problem .
A jesam sve kako je napisano zaboravio sam da skrinšotujem ali ništa od toga kaže no media 0b
na komandu clean izađe neki error tako da izgleda je posve gotov usb merde
bio je navodno 128gb
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Ladno sam mislio da je neki bot ovo zadnje napisao ;D
Elem imam i ja neki usb od kineza koji je lipso da se tako izrazim.
Mislim da sam ga prepunio ili nešto slično pri tom je verovatno usb lažno prikazivao veći kapacitet. Ne znam uglavnom sad ga komp *vidi ali je kao nedostupan.
I ne može da se formatizuje. Ni sa mini partition. Šta ovaj program iz linka radi? Znam da je heil meri ali ima li da se išta može učiniti?
edit
ne znam proizvođača komp kaže: nand usb2disc usb device
Imam isti problem, nemoguce formatiranje. Mada je usb neki Kingston.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Ma nema to veze. Postoji gomila ali ogromna gomila kineskih nazovi fleš drajvova koji su težak fejk. Koriste zaostale zalihe praistorijskih modela kojima nakaleme firmver ili uflešuju lažan info o kapacitetu. Tipa fleška je 2GB bukvalno a oni setuju da pokazuje 64 u boljem slučaju, Ili one od 16GB da se identifikuju kao terabajt :D
Masovno ih prodaju na alieskpresu isl sajtovima za sitnu kintu, pa ko se upeca ... da je vraćaš i reklamiraš ne vredi, a njima svaki evrić znači.

Pisano je već o tome, postoji zasebna tema, ako uspem da je nađem linkovaću je.

Edit:
Našao, zapravo je bila diskusija o SSD-u, ali isti princip, jer im je memorija ista kao kod fleševa od koji su pomenute prevare i potekle
post #5
JESTE sve kako je i opisano. Ja sam se upecao, tj. kupio ssd od Kineza
 
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poruka
47
A istine radi zaista sam ga izmaltretirao hteo sam neku masu romova za retroigranje ubaciti. Za tu nemenu sam ga i kupio. Negde je pokazivao da ima još uvek mesta ali jok :)
nebitno hvala na odgovorima
idemo dalje :)
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Malo si omašio temu. Može da posluži za prosto formatiranje ali prevashodna namena mu je sasvim druga
A i čemu linkovati third-party sajt/izvor, kada može original

I svakako ne može oporaviti flešku
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
100
i meni se tako desilo sa stikom nisam pazio kada sam ga stavio na formatiranje i stavio pjesme na stik i niti obrisat ni formatirati i kupio drugi stik da se ne zezam snjim ;)
 
Natrag
Top