Problem sa slikom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Imam laptop Lenovo T61 tinkpad,problem nastaje kada ga upalim.
Naime radi minut do 2 kako treba i onda pocne slika da treperi i ugasi se monitor ali racunar nastavlja da radi sto mogu da vidim dad uperim neonsku lampu u ekran vidim misa kad pomeram i proces koji obavljam slika treperi i potamni,to je na bateriji.
Kada dodam punjac na njega odmah slika potamni a kada stavim samo na punjac bez baterije pokaze maticnu i ostane tamno sve ali on i dalje radi i normalno se upali vindows sto mogu da vidim kad uperim lampu u njega,ocistio sam od prasine zamenio pastu nista. Da nije do lose baterije ali nemam drugu neznam dal da kupujem drugu nema novh samo polovne sa oglasa,
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ne mora da znaci, moze lako biti da gubi kontakt na bateriji, a preko punjaca direktno dobija struju, bilo bi dobro da posudis neciju pa da isprobas, ali to je star laptop tako da je pitanje ko je ima :D jebiga, sta da ti kazem, druga stvar, moze biti i chipset mada male su sanse za to
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Sumljam na flet kabal ili na monitor moram ga prikljuciti na externi.
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Da baterija nije u redu radio bi ti normalno kad ga prikacis na adapter,sumnja na panel se i meni cini ok(flet kabal,osvetljenje panela)pa shodno tome prikljuci na ext monitor.Javi sta si uradio
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Javljam da je otisao adapter na koji se kaci flet kabal a na kom stoje lampice za procesor,bateriju itd. Adapter ima neke namotaje kao strujno kolo izgleda ovako a nemogu da nadjem nigde juce sam obigrao pola Beograda,POMOZITE MI Ako znate gde da kupim deoIMG0002A.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Otisao mi je inveror pozadinskog osvetljenja na lap topu lenovo t61 tinkpad a seriski br invertora je fru p/n:41w1338 ako moze brz odgovor hitno mi je.!IMG0004A.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Pitacu sutra par ljudi koji rade takve popravke dal imaju i sta moze da se uradi,pa ti javljam cim dobijem neku informaciju.Pod pretpostavkom da bi ti to najradije da zamenis sam i da ti treba samo deo?
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Svakako bih sam zamenio inverter na laptopu samo nigde nemogu da nadjem odgovarajuci tip,ili bar odgovarajuci od nekog drugog modela. Ovo je seriski broj FRU P/N:41W1338 pa bih molio ako neko zna neku stranicu na kojoj mogu videti kompetabilnost delova koje moze da koristi lenovo t61
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
[TABLE="class: forum-posts"]
[TR]
[TD="class: post-body tdverticalaligntop, bgcolor: #f2f2f2"]Ako moze odgovor od malo iskusnijih forumasa gde mogu pogledati sa kojim je sve modelima i vrstama komponenata kompetabilan ibm lenovo t61 tinkpad.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: post-body tdverticalalignbottom, bgcolor: #f2f2f2"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Tema može pod ključ,rešio sam problem sa invertorom i lampom pozadinskog osvetljenja.
Cena ova dva proizvoda me je izašla 4100 din. Nije nimalo jeftino.
Mada opet da sam uzimao novo bilo bi 9600 din.
Strašno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top