Problem sa ram memorijom

Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
26
Imao sam radm ddr2 od 1gb, kupio sam dvije ploce od po 4gb. sad nece komp da se upli, samo mi stoji crni ekran. probao sam obije od jednom i pojedinacno po jednu, ali nista. sa ramom od 512 radi normalno. ploca je asus p5pl2.
sta da radim?
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Po specifikaciji te ploce, maksimalno moze 2 gb memorije...

Jel si probao sa jednim modulom od 4gb? Vidim na sajtu IT svet da stoji da moze 4gb...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
26
negdje sam procitao da podrzava, zato sam i kupio..
A ako je tako kako ti kazes, mogu samo da se *oserem po ramu, jel? :)

da, probao sam pojedinacno u sva cetiri slota, ali dzabe.. nece..
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Na zvanicnom sajtu stoji da je maksimalno 2 gb, ali sacekajmo pametnije :). Uvek mozes da prodas ram memoriju, i da ne izgubis ;)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Imao sam radm ddr2 od 1gb, kupio sam dvije ploce od po 4gb. sad nece komp da se upli, samo mi stoji crni ekran. probao sam obije od jednom i pojedinacno po jednu, ali nista. sa ramom od 512 radi normalno. ploca je asus p5pl2.
sta da radim?


4 x DIMM, Max. 2 GB, DDR2 533/400/ Non-ECC,Un-buffered Memory

Kod:
http://www.asus.com/Motherboards/P5PL2E/specifications/
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ima Sajt Kupujem-Prodajem.Ukucaj u google pretrazivas;Ram Memorija Kupujem prodajem i potrazi.Mada vecinom oni prodaju,ali ima i onih koji otkupljuju polovne stvari za komp i ako hoces sa nekim da stupis u kontakt kada nadjes gde pise kupujem,moras da se registrujes i onda mozes da stupis u kontakt sa tom osobom.Mozete se dopisivati,a moze i telefonom,jer oni imaju istaknut svoj broj telefona,ali opet da te upozorim ne mozes s nikim da stupis u kontakt,ako se ne registrujea,a registracija je besplatna.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Sta znam, taj chipset 945P po pravilu podrzava max. 4GB RAM-a, problem moze biti jedino u ogranicenju samog BIOS-a na 2GB, pa bi pre upgrade-a trebalo prvo azurirati, ali u svakom slucaju te dve koje ti hoces ne moze, jednostavno revizija tih modula ne odgovara BIOS-u a ni ploci nikako, gustina modula je znatno veca.
Mislim da bi idealno resenje kod tebe bilo da stavis 2x2GB kako bi sigurno prepoznala svih 4GB RAM-a, sve to treba probati prvo, bez ikakve kupovine, dakle ako imas nekoga ko moze da ti pozajmi 2x2GB RAM-a da probas, naravno azuriraj BIOS na 1808, to je poslednja inalna verzija.
 
Natrag
Top