Problem sa racunarom

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ovako... Treba mi pomoc, jako korisna, znam da ovo nije tema al ajd... nadam se da me nece banovati.
Imam problem sa drugaricinim kompom... Sve je radio ok, odjednom sutra dan pri paljenju nije davao sliku, a ukljucivao se...
Uzeo sam ga da vidim sta mu je, mislio sam da je graficka prvensveno...al graficku sam probao kod mene, kao i ram memorije i rade.. Na tom kompu sam stavio moje ram memorije i graficku koja je dobra, takodje nista. Prilikom paljenja, nema onaj zvuk ''beep'' kako vec.... Dakle, kuleri se vrte, na procesoru se takodje kuler vrti i na napajanju, radi mu ono za otvaranje diska, al nema sliku, hard mu radi proveren. Sta to moze biti? Maticna da nije mozda? Maticna je MSI k9n V2...
inace, power lampica svetli kad se upali, al ona druga koja treperi kad ucitava nesto na sekund pocrveni i to je to.. Hvala svima unapred na odgovorima, ako neko zna sta moze biti nek mi javi.

Nema "beep" znači da računar nije upalio. Vrte se kuleri ali struja nije prošla na ploču....
Tu mogu da budu tri stvari....ram memorija, (grafičku kažeš da si provjerio na drugoj ploči), napojna jedinica ili matična ploča. Na tebi je sada samo da utvrdiš šta je u pitanju :D. Najlakše ti je sistemom eliminacije....Za početak izvadi ram memoriju i upali računar, ako ni tada ne čuješ beep odnosno pištanje velika je vjerovatnoća da je stradala matična ploča. Naravno ako imaš uopšte na ploči onaj mali beep zvučnik...
 
Natrag
Top