Problem sa prostorom na HDD posle Linuxa

Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Pozdrav ljudi , kao sto naslov kaze imam problem da povratim 30gb prostora na hardu koji mi je sluzio za linux mint cinnamon. Ne ide mi nikako , ne mogu ni da obrisem particiju koju sam izdvojio niti bilo sta uradim sa njom , evo vam slike pa pogledajte.

 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Samo treba kliknuti na tu jedinu opciju "New simple volume" i napraviti novu particiju(pratiti uputstva dalje), ili kliknuti na prethodnu particiju(E:) i ici na extend, i onda pomeriti slider da iskoristi taj prostor i doda vec postojecoj particiji. To je neparticionisani prostor, znaci nema particije, zato windows i ne vidi kao particiju.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
There is not enough space available on the disk(s) to complete this operation. To mi izadje burazeru uvekkk :D
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U ovom slucaju moguce je da je u pitanju i neka sistemska greska ,verovatno si selektovao ceo taj prostor koji bi posle particionisanja u stvarnosti zauzeo vise nego sto jeste(npr.smanji velicinu za 100MB).Bilo kako bilo,probaj da problem resis nekim od alata kojim je internet bogat,recimo [hl]Partition magic[/hl] ili EaseUS Partition Master ili bilo koji drugi program koji podrzava verziju tvog operativnog sistema(ili sa diska za instalaciju Win-a),moguce neki freeware sa SourceForge sajta.Ajd ,pa javi da li je sa programom uspelo.(u gugle upisi"freeware partition tool").
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Resio sam u medjuvremenu problem , koristio sam Partition Magic i sve je proslo ok .
Nego me zanima jos nesto pa cu pitati ovde da ne otvaram temu , da li mogu dva kompa koja su povezana UTP kablom i na kojima su dva razlicita sistema linux i windows da koriste isti net koji hvatam antenom ?? Nadam se da me razumes :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hej,Leech909,znas li engleski ,evo ga jedno vrlo staro uputstvo,da proveris da li radi...

Connect the cables. Once done, you should first enable Internet Connection Sharing on your Windows machine. To do that, right-click your Internet connection and select “Properties“. Then click the “Advanced” tab. Now simply put a tick on the following option:

“Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection”

This should give your Network card the following static IP address: 192.168.0.1. This address will represent the gateway address for the other computers in your LAN to connect to the Internet.

Now, move to your Linux box and use the following command to give it an IP address and a Subnet Mask:ifconfig eth0 192.168.0.131 netmask 255.255.255.0


The following command is then used to set the default gatewayroute add -net default gw 192.168.0.1


Finally, you will need to update your Linux DNS servers file. Get the two DNS servers IPs by typing
“Ipconfig /all” In the command prompt of your Windows machine, and then add them to “/etc/resolv.conf” in your Linux using your favorite editor. For instance, to open the file with nano use the following command:sudo nano /etc/resolv.conf


That’s all, try to test the connection between the two computers by pinging their IP addresses and then test your DNS configuration with any of the following commands from your Linux box:host google.com

nslookup google.com

ping google.com
 
Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruka
147
Malo nisam skontao to dva kompa utp antena pa ovako kako ja to vidim
1. windovs masina dobija net preko antene
onda samo serujes konekciju preko mreze tog kompa i kada imas net na vin masini ima i na linux masini
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
Pozdrav ljudi , kao sto naslov kaze imam problem da povratim 30gb prostora na hardu koji mi je sluzio za linux mint cinnamon. Ne ide mi nikako , ne mogu ni da obrisem particiju koju sam izdvojio niti bilo sta uradim sa njom , evo vam slike pa pogledajte.
....


Појашњења ради...
Виндовс не барата са другим фајл системима поготово не са онима који се користе на линуксима. Обзиром да си за линукс користио ext4 фајл систем Виндовс га не препознаје те неможе ни да барата са датом партицијом.
Твој проблем се решава или пратиционисањем ван Виндовса тј покретањем неког линукс базираног оперативног система са преносног уређаја (УСБ, диск...) или наменским програмима који се такође покрећу ван Виндовса....
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Slazem se sa prethodnim postom, samo ovde je prostor neformatiran, tako da smao je trebalo napraviti particiju ili dodati prostor postojecoj, onoj koja se fizicki nalazi ispred praznog prostora. Prostor se moze dodati samo na kraj postojece particije...
 
Natrag
Top