Problem sa podizanjem sistema

Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
61
Formatirao sam C. Ugasio comp. Sada kad upalim i ubacim cd od OS nece da mi ga pokrene. Na ekran stalno izbacuje poruku ERROR LOADING OPERATING SISTEM (u dnu ekrana) a iznad izlistava neke brojeve i komponente nesto tako....
Sta da radim da mi ucita cd da pocnem instalaciju sistema. Ima isto neki cudnim bios nema da se podesi first boot nigdje tako da pise a gdje sam got trazio svugdje pise da podesim taj first boot.
Ali kad se upali cuje se da okrece CD (ako to ima kakve veze). Sistem je XP. Sa istog CD-a sam podizao sistem na drugom kompu nekoliko puta!

Sta da radim???
 
Poslednja izmena:
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Mozda kod tebe pise 1st Boot Device ili Boot device priority ili nesto slicno tome.
 
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
61
neki je cudni bios ovakav
boot-order-bios-setup.jpg

ova strelica nema veze nego sam nosao takvu sliku
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Idi na Advanced(desna strelica) i tu udji u Boot device priority i namjesti za first boot device CD-ROM.
 
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
61
Izvini nije ovo bas taj BIOS ovo je neki PHOENIX a ovaj moj se zove AwardBIOS Setup Utility

Jeli sigurno to sto nece da mi boota cd

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo i orginal slika biosa kartica boot
boot.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
To se meni isto dogodilo. Prilikom paljenja računara (pojava prve slike) imaš opcije o bios-u i boot sektorima. Meni je ovako:

F2 = BIOS Setings
F10 = BOOT Setings

Napravio sam slijedeće: restart kompa i čim se pojavila obavijest (na samom početku) stisnuo sam F10 i napravio novu instalaciju bez problema. Najvažnija stvar ti je da moraš obrisati cijelu particiju na kojoj ti se nalazi OS.

Druga stvar je da i ti i ja moramo pogledati svoje BIOS-e jer ni meni ni tebi nisu u najboljem stanju (update ili novi). To ne radi sam ako nisi 100% siguran.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
na koji si nacin formatirao c, jel iz windowsa? ako si tako uradio ne kontam zasto si to bezveze radio ako si svejedno mislio praviti novu. pokusaj sa f12 tasterom, mozda ti pokaze boot menu, ako ne udji u bios i postavi za prvi uredjaj cd
 
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
61
Formatirao sam kad je pocela instalacija i posle formatiranja nije htjela igi ddalje i morao sam zatvorito na f3.sad ja nemogu uc nigdje nego u bios kako da izbrisem particiju gdje mi je os. neznam je li je do kraja izbrisalo ali valjda jes.stisnuo sam l na particiju c. i onda opet napravio novu particiju c.Kako na f10 da pocnem novu instalaciju?I nekontam kako u ovom biosu da postavim cd first boot te opcije nigdje nema.
I kako da upadate-ujem BIOS.
Inace nije moj komp!
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ne treba ti update biosa, drugo sta si ti uopste radio ne kontam, obrisao, kreirao, kako? preko windowsa ili si butao disk? kad radis reinstalaciju butas disk, obrises particiju, kreiras novu i ides na format, niposto quick i pustis da zavrsi i pocne instalaciju nista ne dirati, a ti si izgleda dirao tokom formatiranja. jos nesto, probaj drugi disk
 
Natrag
Top