Problem sa podizanje sistema MATICNA A8n5x

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Imam stariju konfiguraciju detskop racunara:
Maticna A8N5X
SOKET 9939 amd atlon 64- procesor and atlin 3000+
Graficka GTI 6000
HD- MAXTOR 200 Gb
Ram DDR DIM 2 GB
Do nedavno PC je radiio normalno sa instaliranim win 7 ultimate da bi prije izvjesnog vremena poce raditi vrlo sporo sa bucnim zavijanjem kulera na procesoru.
Temperatura proceora dostizala je do 80 stepeni!
Promijenio sam pastu na procesoru ali se PC poceo gasiti bez ikakvog upozorenja.
Zbog navedenog odlucio sam da instaliram novi OS..ovaj put XP sa nadom da ce raditi stabilmjie.
Sad imam novi problem:
Instalacija krene normalno °°formatira partijicu_kopira fajlove i poslije restarta ne ide dalje=neprestano lista konfiguraciju.
Ponovo sam ocistio procesor i hladnjak stavio novu pastu i isto.
Molim savjet
Znam da ce mnogi reci da je ova kofiguracija za smece ali meni treba zbog porta za HP 1100 koji radi super a nije odštampao ni 2000 stranic
 
Član
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
37
Imam stariju konfiguraciju detskop racunara:
Maticna A8N5X
SOKET 9939 amd atlon 64- procesor and atlin 3000+
Graficka GTI 6000
HD- MAXTOR 200 Gb
Ram DDR DIM 2 GB
Do nedavno PC je radiio normalno sa instaliranim win 7 ultimate da bi prije izvjesnog vremena poce raditi vrlo sporo sa bucnim zavijanjem kulera na procesoru.
Temperatura proceora dostizala je do 80 stepeni!
Promijenio sam pastu na procesoru ali se PC poceo gasiti bez ikakvog upozorenja.
Zbog navedenog odlucio sam da instaliram novi OS..ovaj put XP sa nadom da ce raditi stabilmjie.
Sad imam novi problem:
Instalacija krene normalno °°formatira partijicu_kopira fajlove i poslije restarta ne ide dalje=neprestano lista konfiguraciju.
Ponovo sam ocistio procesor i hladnjak stavio novu pastu i isto.
Molim savjet
Znam da ce mnogi reci da je ova kofiguracija za smece ali meni treba zbog porta za HP 1100 koji radi super a nije odštampao ni 2000 stranic
Uzmi drugu verziju XP --- Dobro proveriti hard disk
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Trebalo bi da imaš neki Live System kao što je Strelec sa živim windowsom a ne naprimer Hirens ... Tada pokreneš Strelec i vidiš kako računar radi... Sada su vrućine povećaj promaju u kućišti metni dodatne ventilatore ili neke brže, menjanje paste i čišćenja nema svrhe ako sve to radi u vrućini
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Potrazi na Torrentu XP SP3,taj SP3 je sada veoma bitan za rad XP-a.I on pri instalaciji OS-a i brise i formatira HDD,gde je bio OS.Nece drugu particuju,ako je ne obelezis i ako imas.Da si blize mogao bih ti dati taj Instalacioni CD.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
I
Do nedavno PC je radiio normalno sa instaliranim win 7 ultimate da bi prije izvjesnog vremena poce raditi vrlo sporo sa bucnim zavijanjem kulera na procesoru.
Temperatura proceora dostizala je do 80 stepeni!
Promijenio sam pastu na procesoru ali se PC poceo gasiti bez ikakvog upozorenja.

Moguce da niste lepo namestili hladnjak, ili iz nekog drugog razloga, hladnjak ne naleze lepo na procesor. Takodje, moze se desiti da je kuler oslabio i ne moze da postigne potrebnu brzinu da bi hladio procesor. Udjite u BIOS i proverite temperature. Da je neki drugi deo neispravan, verovatno bi videli greske, zamrzavanje, BSOD pre i tokom gasenja. Posto je to bio originalni problem, velika je verovatnoca da je to i dalje problem koji imate...
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Bucan kuler je sigurno i mnogo usporen. Potrebno ga je zameniti. Pregrejan procesor spusta svoju brzinu da bi smanjio temperaturu. Zato kompjuter sporo radi jer se mnogo produzilo procesorsko vreme. AMD procesori pogotovu zahtevaju dobro hladjenje jer se zagrevaju vise od Intelovih. Dzabe koliko god hoces paste od procesora do hladnjaka ako kuler ne duva dovoljno jako u taj hladnjak.
Moguce je da pored usporenog i pregrejanog procesora tu postoji jos neki problem sa plocom ili necim drugim, kad se instalacija ne zavrsava uspesno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ovaj krs je napokon proradio!
Skoro sam bio digao ruke i jutros zamijenim pastu na proceoru i bez problema prodje jnstalacija xp .
Kuler na procesoru je nov a dodao sam joj jedan da hladi kucište.
Vezano za kulere moram da pitam..
Kuler na procesoru TREBA DA IZDUVAVA IZ PROCESORA ILI OBRATNO??
HVALA SVIMA NA SUGESTIJAMA..
 
Natrag
Top