Problem sa PC

Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Radi se o IV-vorci,kad se ukljuci nece da upali monitor i za kratko vreme se cuje signalno upozorenje(bipkanje)otprilike nekih devet,deset puta i tako ponovo,graficka je ATI force d33053.Sumljam na nju ali bi volio cuti i vase komentare kako i sta da se proveri,pozzzzz
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Radi se o IV-vorci,kad se ukljuci nece da upali monitor i za kratko vreme se cuje signalno upozorenje(bipkanje)otprilike nekih devet,deset puta i tako ponovo,graficka je ATI force d33053.Sumljam na nju ali bi volio cuti i vase komentare kako i sta da se proveri,pozzzzz

Imas sumnjivo lice, ne znaci da je ono krivac, zar ne ?
Memorija ti pravi problem, verovatno !?
Kada das malo vise podataka, dobices dijagnozu, naravno, ako te zanima.
Koliko slota imas memorije, jesi skoro menjao, koja maticna, koliko stara, koliko ti tacno blinka i dobices odgovor,... Prosto
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ako ti bipka isprekidano ,ono bip.......bip........bip......bip je graficka.,a ako ti je bip neprekidan npr biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip , onda je memorija. ja kazem zvizdi neprekidno, jer neznam kako bih to napisao. dok za graficku zvuk je isprekidan pauzama ravnomjerno.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
zavisno od proizvođača BIOS-a, Award, AMI ili Phoenix-a, beep kodovi su različiti za različite situacije i greške pri POST procesu. Ako imaš uputstvo za matičnu ploču koja ti je došla uz računar, u njoj bi trebalo da su opisani svi zvučni kodovi i šta koji znači.

U svakom slučaju, pregledaj ovu stranicu, pa ćeš verovanto naći razlog problema:

Kod:
http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm

na desnoj strani, imaš kodove i za ostale proizvođače.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ma cupaj bateriju od biosa, to se i meni desavalo i jedino na taj nacin sam rijesio problem. moras to uraditi vise puta, iscupas je i ostavis nekih deset minuta da se isprazne kondenzatori
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Pre nego ista uradis malo promrdaj konektore .....kartice....memoriju.....sve sto se konektuje......
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Racunar mi je od sestrinih klinaca,kupljen je polovan i radio je neko vreme,evo malo podataka,ploca je gigabyte ga-7vkml,memoriju sam stavljao sa svog racunara od 512mb,amibios 686 bn77,socket-a,ventilator naprocesoru vidim da je amd-ov ventilator paje valjda i procesor itd...bipkanje se javlja od devet ili deset puta u jednakim isprekidanim intervalima.Ako bi hteo da ispitam graficku jel mogu sa svog racunara da uzmem isto ati-jevu x-1050 pa proverim ili...
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Racunar mi je od sestrinih klinaca,kupljen je polovan i radio je neko vreme,evo malo podataka,ploca je gigabyte ga-7vkml,memoriju sam stavljao sa svog racunara od 512mb,amibios 686 bn77,socket-a,ventilator naprocesoru vidim da je amd-ov ventilator paje valjda i procesor itd...bipkanje se javlja od devet ili deset puta u jednakim isprekidanim intervalima.Ako bi hteo da ispitam graficku jel mogu sa svog racunara da uzmem isto ati-jevu x-1050 pa proverim ili...
Kod:
http://www.bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm


ako je 9 puta bip-sranje, zamena BIOSa, samo serviseri.
ako je 10 puta bip, izvadi bateriju, sacekaj 5-6 minuta, pa je vrati, treba da radi-proradi !

Ili probaj ovo:
udji u Bios, taster DELETE, prilikom ukljucivanja racunara, na prvoj strani imas obicno ALL ERORS, sidji na to i promeni na : NO ERORS, zatim F10 i sacekaj da digne sistem, mozda prodje-nissta te ne kosta, dosta puta upali ovaj trik, rekao si mu na ovaj nacin da te ne upozorava na gresku i da ne ceka, vec da preskoci upozorenje i starta sistem
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Probaj sa RAM-om i sa grafickom, u svakom slucaju u pitanju je hardware.
Tvoja ploca ima integrisan graficki chip VIA 8233A (pozadi kucista na ploci imas VGA izlaz), moras iskljuciti on-board graphic card u BIOS-u, da bi ti radila ta ATI koju si ubacio, jer dolazi do sukoba dva Hardware-a.
Evo ti i uputstvo za plocu:
GIGABYTE - Support&Download - Motherboard - Manual Download
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Probaj da nađeš na netu te signale pa onda da odrediš šta ne radi.
 
Natrag
Top