Problem sa ostajanjem nekih opcija

Član
Učlanjen(a)
18.09.2009
Poruka
371
Nisam znao kako drugacije da "krstim" temu,pa sam stavio ovako...

Evo u cemu je problem

Ovih dana imam problem da mi ostaje neka od opcija koju izvrsim na ekranu...kada npr ocu da refresujem ili nesto drugo,nebitno...ostane mi ta opcija onako vidljiva...evo i slika...pa ako neko zna...neka pomaga! :no:


ostaje.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Koji ti je OS?Hoce to ako ti je ukljucen automatski apdejt.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Treba da isklucis automatski apdejt.Udji u kontrol panel,pa"System abd security",onda kada otvoris to pronadji 'Windows Update",onda odmah ispd idi na komandu "Turn automatic updating om or off".kada kliknes na tu komandu otvorice ti se sledeci prozor i medju njima ima komanda i ispred zeleni znak sa belom kvacicom i pored padajuci meni gde pise"Install Updates automatically(Recommended),klikmi na strelicu sa strane i stikliraj drugu komandu po redu gde pise"Download updates but let mee choose whether to install them",i potvrdis "OK". To znaci da te uvek pita sta ces da updejtijes tog momenta,a izlazice u donjem desnom uglu desktopa i ti ces sam da odredis hoces li da apdejtijes ili ces da odbijes.Sve zavisi ako radis nesto zahtevno momentalno na kompu,onda odbi apdejt i klknes na X u gornjem delu prozora,ako ne radis nista posebno onda procitas ako ti je potreban apdejt za neki program,ti dozvoli posto kliknes na donji upit sa desne strane tog prozora.I onda ne bi trebalo da ti se dsava to sto ti se desavalo do sada.A i skini mali program HD Tune i ispitaj HDD.To je mali program i besplatan je,a ispituje lose sektore na HDD-u.Kada ga instaliras otvorice se program i klikni na Scan Eror i kada se otvori sledeci prozor,ako je stiklirano Qick,destikliraj i uradi spori sken jer je pouzdanije,jeste da traje oko 2 sata,ali tacno pokaza da li ima bad sektosa na HDD-u,koji mogu da prave iste probleme u radu kompa.Ako bude vise od tri losa sektora,onda je HDD u pitanju.Ima Program za popravku losih sektora HD Regenerator,skini i njega i instaliraj i pokreni,on moze da popavi neke lose sektore ako nisu mehanicki problem,ako ne uspe onda sigurno ne valja HDD i mora da se menja,ali nadam se da je ovo prvo sa automatskim apdejtom.A otvori prvo i Task Manager i proveri da nema neki aktivni program u mirnom stanju kada ne radis nista,ako slucajno ima ti klikni na taj program i onda End Task,ako ih ima vise ponovi to za svakiprogram posebno.Pa cemo posle videti kako da ih iskljucis da se ne aktiviraju sami,ako bude trebalo.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top