problem sa net-om

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Posebno idu drajveri Od XP do Win 7,a posebno Win 8...

Ugasi racunar,iskljuci ga iz struju ,pa otvori kuciste i izvuci tu karticu ,zatim vrati,al pazljivo ovog puta i gurni je u slot do kraja sa onim malim [hl]skljoc[/hl] sto se cuje na kraju...pa probaj opet...ako nece otvori device manager pa pogledaj dal stoji neki alarm pored Network Adapters ili Modems,ako ima onda ne valjaju drajveri ili nisu dobro instalirani,klikni na tu ikonu dva puta i izvrsi apdejt drajvera odatle....ako nece da prihvati te drajvere probaj ovi
[hl]Supported Windows 2000, XP 32/64, Vista 32/64, Win7 32/64[/hl]
Kod:
http://download.wireless-driver.com/driver/Ralink/PCI(RT256x_RT266x)/IS_AP_STA_RT6x_D-1.2.8.0_VA-2.1.6.0_082409_1.5.4.0_Free.exe
[hl]Win & 7,8(32,64 bit)[/hl]
Kod:
http://drivers.windows8downloads.com/win8-ralink-rt61-turbo-wlan-adapter-driver-3-0-9-1-for-windows-7-windows-8-vwzuj/
Pogledo sam to je neki provajder iz Pristine il sta vec,ali ono nista ne razumem jer ne znam jezik tako da ti oko preciznih podesavanja koja su eventualno posebna u ovom slucaju ne mogu pomoci ali ako opet nece spremis to u kutiju i pravac kod njih da ti podese..hehe...

Znaci [hl]odgovarajuci[/hl] drajveri za dati sistem ti trebaju,ako imas ista preko Win 8 onda ne znam....
thumb_53b412b381cb.jpeg
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
probao sam sa ovim drajverima(update-ovao ih) ali opet ista prica...
ajde vidi jos jednom na sajtu za ta podesavanja, gore u desnom uglu ima da se promeni jezik na engleski, pa mozda ima nesto... please :(
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Slusaj ,ako si odradeo sve kako treba ,pod uslovom da je kartica ispravna ....dole desno pored sata treba da se pojavi ikonica kompjutera ili ikonica slicna stepenicama,zavisno koju verziju Windowsa imas ....E sad klikom na tu ikonu otvorice se prozor u kome se prikazuju svi dostupni AP,pristupni pointi ,znaci taj tvoj provajder i ostali koji imaju bezicni internet(ruteri sa AP)...Ako iz nekog razloga ne moze da se povezes sa svojim provajderom,siguran sam da ti je dao papirce sa lozinkom i userom(name) koji treba uneti u napredna podesavanja....i to je to...
E sad ako opet prijavljuje da kartica nije detektovana,znaci da je neispravna ili da nakon svega opet nisi instalirao odgovarajuce drajvere,posto ne znam koji Windows imas...ja sam skoro nabavio neke kartice i jednu sam instalirao preko Windows-ovog apdejtera ,sad ne znam kako si pristupio netu ,ali ako imas bilo kakav pristup pa makar i onaj najsporiji pokusaj iz Device Managera automatsko trazenje i skidanje sa interneta....ako ni tada ne nadje onda verovatno imas sistem koji nije podrzan drajverima...
Znaci najvaznija stavka je da udjes u Device manager iz kontrolnog panela ,pa pogledaj dali ima neki uredjaj sa zutim znakom pitanja ili drugo obavestenje...ako nema mozda je na kompu iskljucen plug and play servis u tom slucaju idi na add device i manuelno ,na silu dodaj karticu i instaliraj drajvere ,da vidimo sta ce bude....
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
ma nije problem u drajverima, imam instaliran najnoviji drajver za tu karticu kao sto sam i reko u predhodnom postu. sistem je win7 32bit, a sto se tice prvajdera, to sto kazes za papirce i dokumentaciju koju dobijaju korisnici kad se povezu na net, ja to nemam jer kradem net. samo upisem ip adresu i povezem se na mrezu i imam net i do pre oko 3-4 meseca mi je super sljakao i surf i DL na torrentu al sad me zeza sve i pojavljuje ono sto sam napisao u prvom postu. do drajvera nije sigurno u to ne sumnjam uopste jer sam testirao... mora da je ili do provajdera ili do neceg drugog a zbog tog problema sam i reinstalirao windows misleci da cu da resim to ali opet nista.
 

Prilozi

  • 03-Jan-15 23-26-39.jpg
    03-Jan-15 23-26-39.jpg
    4,8 KB · Pregleda: 10
  • 03-Jan-15 23-28-34.jpg
    03-Jan-15 23-28-34.jpg
    190,2 KB · Pregleda: 10
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kolko vidim sve je lepo instalirano,sad ostaju dva pitanja:Antena i povezivanje.....znaci od esencijalne je vaznosti dobro podesena i usmerena antena...ako imas onu malu sobnu,to je po meni bez veze i moras je pomerati po sobi ,gore,dole dok ne pogodis pravi ugao ,odnosno jacinu signala ,znaci ne bi bilo lose da nabavis onu sto se stavlja na krov ili da je sam napravis...sad postoje i druge cake ...jel sto je kabli duzi procentualno se gubi jacina signala,a onaj spoj izmedju kabla i antene ,takodje mora biti profesionalno odradjen,mislim zalemljen....znaci treba ti onaj namenski kabl sa folijnom zastitom unutar sebe....
...Posto pozicioniranje antene ka signalu zrtve nije posao koji treba shvatiti olako tu uskace ovaj program:
Kod:
.....inSSIDer

[URL="http://files.metageek.net/downloads/inSSIDer4-installer.msi"]Program ---klikni me[/URL]

...znaci puna verzija se mora nabaviti..

[IMG]http://www.inssider.com/images/essid.png[/IMG]
Znaci okrenes antenu za jedan centimetar i odmah dotrcis do kompa da proveris jacinu,ako ne valja mrdnes u krug ili cak promenis i mesto anteni u slicaju da je to mrtva tacka i td...Ovo je ipak pametnije uraditi u dvoje,jer trcanje gode dole nije bas preporucljivo,narocito u trenutku kad treba zavrsiti neki vazan posao....
Sad posto ti vec znas lozinku od pomenutog elementa onda ne moramo potezati pitanje
programa koji sluze za razvaljivanje sivre,s tim pre sto bi za tako nesto trebalo upotrebiti linux...
Elem,nadogradnjom jace antene...postoji mogucnost detektovanja i otvorenih signala koji nisu retki ovih dana...
...Sto se tice onog sto si ranije rekao ,kako se stranice beskonacno ucitavaju proveri ti ipak u onom programu da kartica
ne pokusava da se zakaci na nekog drugog...nego bas onako kako ti zelis...
Nesto vise o antenicama moz da pogledas ovde...
http://serbianforum.org/search/1242887/?q=wifi+antena&o=relevance
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
e pa moguce da je do antene jer kad sam je postavljao ona se samo malo nagnula na stranu od vetra i nisam ni obratio paznju na to i mislio sam da je nebitno, a imam onu veliku antenu postavio sam je na krov ali ne mogu sad da se penjem gore jer ima snega, tek kad se otopi...a kako se radi sa ovim programom? kod mene nece da se pokrene trazi net framework
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
E pa taj net.Framework ti je esencijalan start svim ovim modernim programima,naravno ne bas svih ,ali vecine...Da ne bi napravio pocetnicku gresku i odmah instalirao zadnji deo,moras instalirati po redosledu,samo me cudi da Win7 koji si ti instalirao to nema u sebi...kolko se secam ima ...mora da si se salio kad si napisao da imas Win 7,jel bi ti to sigurno izbacilo samo na XP...dobro to sad nije vazno ,ako imas XP instaliraj net.Framework od 1-4 po redu ,s tim da je onaj zadnji extended-mod ,dok ce ti za Win7 ,predpostavljam trebati onaj (4.5),kod XP ne moze 4.5 kolko se secam.....Ovo sve moze da se skine sa zvanicne stranice Microsofta ,mada moze i ovako...
S druge strane i ne moras samo zbog ovog programa da instaliras ovo,ali ako se gleda neki sablon rada sa Kompom ,trebalo bi u principu odrzavati racunar tako sto ce na njemu biti instalirano ovo sve sto smo pomenuli,zatim Direct X,zadnji servis pack,drajveri za graficku i zvucnu karticu,kao i neki dobar program za optimizaciju racunara ,recimo CCleaner ili Privacy Eraser Pro..i to je to...
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
ako treba da se skine skinucu drugi put, sad me mrzi da se bakcem oko toga i nastelovacu antenu najbolje sto moze. nadam se da je sva muka zbog nje nastala...
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    346,1 KB · Pregleda: 8
  • 06-Jan-15 00-30-59.jpg
    06-Jan-15 00-30-59.jpg
    40,4 KB · Pregleda: 10
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Uuu,dobar ti ovaj Win ,cist ko suza ,znas sta si trebao da uradis ...ona ikonica dole kod sata sto predstavlja bezicnu mrezu,otvori je pa pogledaj koje sve dostupne pointe detektuje,bez obzira sto ta tvoja antena nije dobro nastelovana trebalo bi da hvata bar neki signal,jel ako ne hvata bas nista onda je opasno,treba proveriti onaj spoj izmedju kabla i kartice,jer sam primetio da ono moze da izleti ponekad,a ako se pomeri i za jedan milimetar moze da bude opasno...a sto se tice onog programa ima na netu da se nadju i manje zahtevne verzije drugih,koji savrseno lepo rade i na XP pa nagore,recimo program pod imenom WEFI,jel meni jos nije jasno sto onaj program sto ti rekoh prvi put prijavljuje da kartica nije prisutna...znaci probaj nekoliko ovih programa sto se bave Wifi menadzerijom da budes sto posto siguran da je sve u redu,a antena je prica za sebe , ipak mora da hvata bar nesto...ja sam recimo na kabal povezao obicnu zicu ,izaso sam ispred kuce i okretao u raznim smerovima i neces verovati 20 domacinstva detektovana i 3 slobonda prikljucka...
 
Natrag
Top