problem sa net-om

Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
Imam problem sa internetom, kada hocu da ucitam bilo koju stranicu ucitavanje ide mnogo dugo i posle oko 2min ucitavanja pojavi se: 'The connection has timed out' ili 'Server not found' ili 'The server at whatever is taking too long to respond'. Koristim mozzilu a probao sam i sa operom i chrom-om ali opet isti problem. Na internet sam preko wireless kartice, a brzina neta je oko 4mbita tako da ne bi trebalo da toliko sporo ucitava stranice. Kako da resim ovaj problem? Evo i slike za detalje:


Hvala na odgovoru
 

Prilozi

  • 16-Dec-14 01-01-51.jpg
    16-Dec-14 01-01-51.jpg
    92,9 KB · Pregleda: 35
  • 16-Dec-14 00-55-58.jpg
    16-Dec-14 00-55-58.jpg
    135,6 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Zašto si sakrio koji link pokušavaš da otvoriš?? Neka stranica za odrasle ;)
Treba računar da preskeniraš sa Malwarebytes AntiMalware, AdwCleaner ..Koji antivirus imaš instaliran...
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
mislio sam da je po pravilima foruma da se prikrivaju adrese pa sam tako i uradio...
skenirao sam komp sa eset smart security nije naso nista i posle sam skinuo avast i on nista nije pronasao pa sam i reinstalirao sistem i opet nista. kao da se nesto prikacilo na IP adresu i nikako da ga se otarasim...
a AV sad nemam
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Izgleda da je to bajat fajl iz kesa browsera vidis ono gore sto pise Location:jar:file///c: program...i tako dalje ....ti si hteo da ubrzas taj browser pa ti sad on izbacuje stranicu koju imas kesiranu na racunaru....Probaj sledece ..udji u browser u preferences pa History i obrisi komplet memory cash i Adrese...takodje cekiraj opciju za proveru novog sadrzaja na serveru to bi bilo ono [hl]check documents:Always[/hl]

Ako ovo ne pomogne udji u program koji ide uz karticu ,pa napravi novi profil...verovatno si od provajdera dobio i ono papirce u slucaju nezgode sa podesavanjima...ako ni to ne pomogne ,reinstaliraj celu karticu ,znaci drajveri sve iz pocetka i profil ...e sad ovo smo sve za dzabe pricali ako si ti kojim slucajem nesto blokirao iz antivirusa ,u tom slucaj obori na pet minuta firewall i probaj bez njega [hl]surf[/hl]....
220px-Surfer_at_the_Cayucos_Pier%2C_Cayucos%2C_CA.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
skenirao sam sa Malwarebytes AntiMalware i AdwCleaner-om pronasli su nesto, to sam obrisao ali opet isti problem.
datum na kompu je tacan, @Bazlik obrisao sam i ceo cash i histori i adrese sve kompletno, ali ne mogu da nadjem to sto kazes za proveru novog sadrzaja na serveru.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Slusaj verovatno da nije ni to u pitanju nego napravi bolje novu vezu jer moguce na si menjao nesto po pitanju DNS servera ili proxy-a ,pa je to donekle radelo i sad je stalo....znaci sad ovo zavisi od OS-a ,ali se nova veza formira obicno iz Kontrolnog panela,pa Network Connections i New Connection...i popunis podatke ...znaci ko ono ranije sto je bilo za telefonski internet....Sad ja ne znam kolko si vican kompjuterizmu pa ti objasnjavam ko detetu,ali kad si prvi put uveo internet secas se kako si pristupio internetu ,e sad to sve isto samo novi profil.....
Treba jes nesto da proveris sa svojim provajderom ,dali slucajno rade neka podesavanja na mrezi ,moze i to da bude,a u slucaju da je provajder hehe..komsija pitaj ga da slucajno nije menjao lozinke...u tom slucaju onda ovaj razgovor dobija novi smisao....
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
ja ne pravim nikakakve konekcije i profile za net, samo upisem IP adresu na wireless karticu (tj. sedi upisana) i konektujem se na mrezu i tako imam net... a apdejtovao sam i drajver za karticu ali opet isto
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa jel nisi ranije tu gde upisujes IP menjao nesto drugo pa da si zaboravio... svaki provajder ima podesavanja koja su specijalna za njegovu mrezu...cak nisi reko ko je provajder ,jer mozda na njegocoj stranici tacno stoji objasnjenje za podesavanje konfiguracije...
Dali moze da postavis ime provajdera ,kao i ime kartice ,mada mislim da je bolje da se ta tema postavi ovde:

http://serbianforum.org/forums/internet.113/

..Tal deo je specijalizivan bas za Wireless probleme i navedi sve detalje koje smo ovde ispustili....


[hl]Hej[/hl]...jel si jos tu ,probaj ovo obavezno...program je dizajniran da pravi Raid po komsiluk,u stvari salim se nego da vidimo dali radi ta kartica...

Kod:
Easy WiFi Radar (FREE)

[URL="http://www.makayama.com/EasyWifiRadar.zip"]....EasyWifiRadar.zip[/URL]

[IMG]http://www.makayama.com/images/Easy%20Wifi%20Radar.JPG[/IMG]


Program je dizajniran tako da u tvom okruzenju prikaze sve pristupne pointe...
..ukljucujuci tu provajdere ,komsije i td...
..a imaces osecaj ko da si radarista u kontroli leta...
...ili da sedis u sedistu za globalnu kontrolu sveta...
..jedina limitacija je domet antene i kompaktibolnost sa tvojom karticom...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
kako je ovo moguce??? provajder je Kujtesa Net sh. p. k, a kartica Ralink RT2561 802.11g Turbo Wireless Network Adapter
 

Prilozi

  • 27-Dec-14 01-11-04.jpg
    27-Dec-14 01-11-04.jpg
    204,6 KB · Pregleda: 12
Natrag
Top