Problem sa naponom...

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.077
Stari ata kablovi su imali razlicite kablove i razlicitu propustljivost informacija, ne secam se tacno st ai kako ali imalo je veze. Vrlo lako moze da se desi da je do maticne ploce, ne moraju biti samo u kondenzatori, moze biti da je doslo do zamora materijala u samoj ploci, neki to resavaju grjanjem iste, ali to naka ti bude zadnja opcija :), pre toga proveri kondenzatore i napajanje...
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
63
Vidim da su mnogi prihvatili to da je do matične ploče, jer što jeste jeste - stara je. To je i meni prošlo kroz glavu. Mada probaj i to sa drugom grafičkom karticom...jer koliko mi se čini rešavanje matične ti je ono poslednji pokušaj da ga povratiš.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.765
Vidim da su mnogi prihvatili to da je do matične ploče, jer što jeste jeste - stara je. To je i meni prošlo kroz glavu. Mada probaj i to sa drugom grafičkom karticom...jer koliko mi se čini rešavanje matične ti je ono poslednji pokušaj da ga povratiš.

Iskreno nebi trebalo da sredjuje taj racunar vec ima dobrih jeftinih konfiguracija
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Ljudi molim vas nemojte pisati neke "savete" koje ste culi od tamo nekog "strucnjaka",kao prvo,nema apsolutno veze koliko je maticna stara ako je na njoj sve ispravno,ja koristim staru HP Vectru na 500MHz iz 90 i neke (za skidanje sa neta jer je neucjna) i radi kao nova.Nema nikakvog "zamora materijala" itd,to je elektronika a ne traktor i zagrevanje se primenjuje kod hladnog lema a ne kod stare ploce!Naravno moze da se desi da nabubre kondenzatori ili cak i da iscure itd ali to je je vec kvar a ne slabljene i slicno.
Sto se tice problema,tu moze biti krivac napajanje,graficka,pregrevanje ili pregorevanje sitnijih delova na ploci.
Probajte kao sto je vec napisano sa drugim drajverima i skinite neki program (Everest,Sandra,Aida...) da bi ste prekontrolisali temperaturu komponenti kada opteretite racunar,ako to ne pomogne ostaje npajanje i ploca.Ako je napajanje od onih jeftinih tj "kung fu" kako ih jos nazivaju vrlo lako da i ono pravi problem jer ta napajanja imaju skoro pa nikakvu kontrolu i peglanje napona...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ja ipak sumnjam na napajanje, tipican simptom za napajanje, slika ostaje ukocena, ne reagovanje na komande, nema BSOD-a.
Ploca ima solid kondenzatore na naponskoj sekciji CPU-a i RAM-a tako da to odbacujemo kao krivca, elektroliti su na SB-u.
Taj processor je nakverovatnije po ucestanosti koju si napisao Intel celeron D koji je bezmalo veliki potrosac (80-90W) kad se optereti (npr u igrama kako si i naveo).
Ja bih ipak pozajmio od nekog drugara napajanje i probao, ali gledaj da bude barem 450W (kinez) ili 350-400W brendirano.
Probaj pa javi ima li promena...
 
Natrag
Top