Problem sa MS office

Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Pozdrav drugari.

Ovako, na poslu smo dobili dva nova, ista kompa (brand name) sa vec instaliranim win 10.
E sad jedan ima veoma cudan problem, naime kad se klikne na neki office dokument, bilo sta od worda, excela, pointa, treba mu vecnost da otvori. Bukvalno vecnost. Prvo i ne pokazuje nikakav znak da je dobio komandu, pa posle nekog vremena zavrti onaj kruzic kod kursora misa, i vrti ga jedno minut pa otvori dokument. Sam word, excel otvara normalno brzo ali sejvovana dokumenta...uzas.
Probali smo sve office od 2003 do 2016 i uvek je isto. Probali i ove besplatne office kao sto su WPS, Libre. Komp je kazem nov, prvi put pokrennut i odmah je tako otvarao. Ostalo radi kako i treba.
Imate li neku ideju sta se desava?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Prvo sto bi moglo bi po mom misljenju je problem sa kompatibilnoscu fajlova. Mnogo informacija nedostaje, za pocetak konfiguracije racunara i u kom programu su sacinjeni ti dokumenti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
I ja sam pomislio da je problem u kompatibilnosti...ali...
Konfiguracija je i3-7100 sa 4gb ddr4 integrisana graficka intel HD 630, ne znam koja je ploca.
Dokumenti su sacinjeni u MS office-u, word i excel 2003 koji su prebaceni u taj novi komp. Instalirali smo, rekoh, i office 2003 bas zbog provere kompatibilnosti i otvara ih isto kao i i svaki drugi mladji office.
Probali smo i da i nova dokumenta save-jujemo iz instaliranog office-a, i otvara ih isto, znaci iz bilo kog, da li je 2003 ili 2007, 2010, save dokument, zatvorim, kliknem da otvorim, odem u wc, vratim se i taman ga otvara :)

Jedino da probam da instaliram office kompatibilni paket, da vidim da li ce pomoci nesto. Na ovom drugom kompu, rekoh, nema nikakvog problema, otvara sva dokumenta brzo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
I ja sam pomislio da je problem u kompatibilnosti...ali...
Konfiguracija je i3-7100 sa 4gb ddr4 integrisana graficka intel HD 630, ne znam koja je ploca.
Dokumenti su sacinjeni u MS office-u, word i excel 2003 koji su prebaceni u taj novi komp. Instalirali smo, rekoh, i office 2003 bas zbog provere kompatibilnosti i otvara ih isto kao i i svaki drugi mladji office.
Probali smo i da i nova dokumenta save-jujemo iz instaliranog office-a, i otvara ih isto, znaci iz bilo kog, da li je 2003 ili 2007, 2010, save dokument, zatvorim, kliknem da otvorim, odem u wc, vratim se i taman ga otvara :)

Jedino da probam da instaliram office kompatibilni paket, da vidim da li ce pomoci nesto. Na ovom drugom kompu, rekoh, nema nikakvog problema, otvara sva dokumenta brzo.
Odgovara li Vam Office 2013 sa aktivatorom? Naravno, prethodni ćete deinstalirati i očistiti registry. Sa CCleaner, naprimjer. Ima free verzija CCleaner-a. Nemoguće je da tako sporo radi Office... Ovaj Office ima i naš jezički paket ako treba. Nalazi se na mom cloud-u Google Drive.
Kome god treba Office neka skida :)
Kod:
https://drive.google.com/open?id=1vc4rXx0NJYAe2-UIAepzQtx-9ed1k4uj
 
Natrag
Top