problem sa mozilom portabl

Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
od juce imam problem iz cista mira.kad kopiram tacnije nalepim neki link za download u task bar samo kao blicne mozila i nece da pocne da skida ili da ode na tu stranu.takodje se desava takodje kad kliknen na neki link isto blicne i ostane na istoj strani umesto da krene download.nisam instalirao nikakav dodatak.u pitanju windows 7 home x64

evo video mog problema

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Obicno sve probleme koji pocnu da mi se desavaju sa browser-ima ja ih resavam CCleaner-om , ako ni to ne pomogne onda reinstaliram opet browser i toliko. Ne opterecujem se previse oko toga :)
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Obicno sve probleme koji pocnu da mi se desavaju sa browser-ima ja ih resavam CCleaner-om , ako ni to ne pomogne onda reinstaliram opet browser i toliko. Ne opterecujem se previse oko toga :)
CCleaner koristim redovno.pokusao sam i sa awmclener i ne pomaze.kako da reinstaliram browser kad je portabl:roll:
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Postovani gospodine,
Elvere, poterajte taj portabl program sa administratorskim pravima, znaci kao administrator, ako nece desni klik na portabl folder i u security tabu, dodaj svoje ime kojim si ulogovan na taj sistem, i u kockicama stiklirajte ovlascenja i zatim pretisnite Apply(moguce je da download program radi nezavisno od browsera).
Nisi napisao da li je to ikad radelo ili zaista od juce nece. Ajde za test skini neku drugu portable verziju, ako ima za Firefox, pa probaj. Znaci ko sto rekoh portable verzije super rade sa Xp-ijem, ali pocev od Viste, pa na ovamo mora se to startovati sa administratorskim pravima.
Takodje u samom portablu podesiti gde ce da se snimi skidani materijal i namiri kokice.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ako ne uspes nista sa ovim sto ti je Bazlik preporucio,skini poslednju verziju,veoma dobro radi:
Kod:
http://filehippo.com/download_firefox/
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Zna on za to sve, nego zeli da bude nezavistan sa ovim portable verzijama, zivcira ga da to bude instalirano na sistemu, a da on nema kontrolu. To ti je deo mladalackog buntovnistva protiv sistema.
Nazalaost, cim si online, nema anonimnosti, sem ako si master root, eventualno moze da enkriptuje folder sa browserom i da upotrebljava proxy(Opera browser stari), ali dzaba(mora nadje elite proxy).
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Razumem i tebe i njega.Hteo sam reci da je sad izasla najnovija verzija mozille 51.nema samostalnosti na netu,cim se negde ulogujes,pa bio to portabl ili ne,oni gore koji imaju pregled nad svime sto je na netu,vide sve i cuju sve.tako da kriti se od nekoga i necega nema svrhe na netu.Zato samo opusteno i sta te briga dal te neko prati ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Ako ne uspes nista sa ovim sto ti je Bazlik preporucio,skini poslednju verziju,veoma dobro radi:
Kod:
http://filehippo.com/download_firefox/
vec je moja azurirana,dakle zadnja verzija

Postovani gospodine,
Elvere, poterajte taj portabl program sa administratorskim pravima, znaci kao administrator, ako nece desni klik na portabl folder i u security tabu, dodaj svoje ime kojim si ulogovan na taj sistem, i u kockicama stiklirajte ovlascenja i zatim pretisnite Apply(moguce je da download program radi nezavisno od browsera).
Nisi napisao da li je to ikad radelo ili zaista od juce nece. Ajde za test skini neku drugu portable verziju, ako ima za Firefox, pa probaj. Znaci ko sto rekoh portable verzije super rade sa Xp-ijem, ali pocev od Viste, pa na ovamo mora se to startovati sa administratorskim pravima.
Takodje u samom portablu podesiti gde ce da se snimi skidani materijal i namiri kokice.
radilo je do sada bez problema,podeseno mi je da skida na D particiju.portabl koristim jer mi je mucno da ubacujem precice jer ih imam preko 50.iz tog razloga koristim portabl.

nece evo kako sam postavio,tacnije sta sam stiklirao

Hvataj.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hmmm, ..zanimljvo. Probaj sledece, udji u taj MozilaPortable\Data\profile,
pa ga prvo bekapuj za rezervu(svoj profil), odnosno podesavanja, a zatim ga obrisi.
Znaci poenta je da Mozila zaboravi naknadna podesavanja koja si ti ubacio i eventualno se vrati na default. Ili default kopiraj iz originalne portabl verzije, ako je imas.
Isto i u ruti Portable\Data\settings, obrisi PortableSettings.ini, da kad startujes exe, da Mozila misli da si je prvi put startovao. Normalno izvrsis bekap i ovoga. U stvari posto portable verzija nije velika, kopiraj je celu na drugo mesto, pa probaj ove modifikacije sto rekoh.
Ako ni ovo nece, normalno skini drugu verziju da vidimo da li i ona nece.


P.S...ova slika sto si dao nema veze sa tabom Bezbednost,
gde treba da dodas svoje ime, ali nema veze...probaj onaj stos
sa brisanjem profila, posto ovo verovatno i nije razlog)
 
Natrag
Top