Problem sa maticnom plocom, ne detektuje tastaturu

Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
282
Imam problem sa maticnom plocom ASRock 775i65G, jer mi ne detektuje tastaturu prilikom boot-ovanja. Probao sam vise (PS/2 I USB) tastatura, medjutim, nista se ne desava.

Pokusao sam da ocistim CMOS I da drugacije postavim jumper pomocu zvanicnog upustva sa ASRock sajta, ali nista nije dalo rezultata:
http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Manual/QIG/775i65G_multiQIG.pdf (13 stranica)

Prilikom ukljucivanja racunara, zasvetle mi sve 3 lampice na tastaturi (sasvim normalno) ali nikako ne mogu da udjem u BIOS.
P.S. Na klipu se tacno vidi o cemu je problem.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam problem sa maticnom plocom ASRock 775i65G, jer mi ne detektuje tastaturu prilikom boot-ovanja. Probao sam vise (PS/2 I USB) tastatura, medjutim, nista se ne desava.

Pokusao sam da ocistim CMOS I da drugacije postavim jumper pomocu zvanicnog upustva sa ASRock sajta, ali nista nije dalo rezultata:
http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Manual/QIG/775i65G_multiQIG.pdf (13 stranica)

Prilikom ukljucivanja racunara, zasvetle mi sve 3 lampice na tastaturi (sasvim normalno) ali nikako ne mogu da udjem u BIOS.
P.S. Na klipu se tacno vidi o cemu je problem.

Jer ti podize sistem uopste?
Ako mozes probaj nekeko udji u bios i tamo promeni boot device prvi da ti bude sistemski hard disk/ssd sta vec imas
Problem je izgleda u tome to ti pise na kraju videa select proper boot device!
U biosu pronadji podesavanja za usb uredjaje i podesi da bude usb ako je podeseno na ps2!
 
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
293
PS/2 bi ti morao prepoznati ali USB sigurno nece jer kad si ocistio CMOS USB legacy support je iskljucen by default....pokusaj jos koju PS/2 keyboard ,jedino ti to mogu prepoructiti...Osim ako nije problem u samom PS/2 portu trebalo bi raditi....
 
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
282
Resio sam problem, tako sto sam bacio plocu i kupio novu. Ujedno hvala svim korisnicima, koji si izdvojili vreme kako bi mi pomogli da resim problem.
 
Natrag
Top