problem sa kursorom

Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
39
Imam problem sa kursorom dok kucam neki tekst, na primer ako kucam neki duži tekst i već sam na nekom 5-6 redu ( a dešava se i mnogo ranije) kursor mi skoči u drugi treći red a ja ne primetim pa se poremeti tekst, ili desi mi se da posle kucanja jednog pasusa započnem drugi ali nakon par reči iskopira mi se ceo prvi pasus a nestane sve ono iz drugog.
Znači u toku kucanja kursor luduje sam, preskače obeležava, kopira ....

zaboravih da kažem, isto mi se dešava kad se negde logujem, počnem da kucam e-mail adresu i na pola adrese prebaci mi se na lozinku, ili ako sam iskucao adresu i prešao na lozinku sam mi se prebaci ponovo na adresu ,pa sve to bude izmešano... evo sad dok sam ovo kucao prebacilo mi se sa neke 15 reči nazad na 3-4tu ...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam problem sa kursorom dok kucam neki tekst, na primer ako kucam neki duži tekst i već sam na nekom 5-6 redu ( a dešava se i mnogo ranije) kursor mi skoči u drugi treći red a ja ne primetim pa se poremeti tekst, ili desi mi se da posle kucanja jednog pasusa započnem drugi ali nakon par reči iskopira mi se ceo prvi pasus a nestane sve ono iz drugog.
Znači u toku kucanja kursor luduje sam, preskače obeležava, kopira ....

Probj stavi mis u drugi port na ploci znaci zameni mu mesto!
Probaj sa nekim drugim misem ako imas u taj isti port gde ti je sad ovaj prikljucen pa vidi da li se isto
desava!
Preskeniraj komp za viruse mada ja jos nisam cuo da neki virus to moze da radi ali ne kosta te nista za svaki slucaj da ga preskeniras!
Ili te port na ploci zeza ili je elektronika na tom misu otisla!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Mozda ti mis ima neki fals kontakt.Ptobaj udji u kontol panel pa u podesavanje misa,ako nemozes nista podesiti,probaj sa drigim misem.Izvinjavam se dok sam piso post Komsija je vec postavio svoj,koji se svodi jos malo na isto.
 
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
39
Ovo mi se dešava na lap topu, skenirao sam na viruse i sve je čisto.... inače koristim bežični miš a do pre par dana sve je bilo ok ali sam preinstalirao windows i od tada je to počelo. Sa starom instalaciojom je bilo sve ok a sa novom pravi problem. Instalirani su svi drajveri i obnovljeni pomoću Driver Booster 3 .
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A, pa ne moz totako lepotane. Kad postavljas pitanje mora sve to da navedes u prvom postu. To da imas lapa, pa [hl]osnovni[/hl] mis na njemu da li radi?. Pa da si ti dodao tog bezicnog. Takodje koji sistem je u pitanju, jel ako je taj bezicni mis iz vremena pre Win10, mozda drajveri nisu bas kompaktibilni do kraja. Sad po ovome ostaje ti jedino da ti licno, posto nisi naveo tacan model misa, nadjes i skines rucno te drajvere sa sajta proizvodjaca. Taj bezicni zahteva striktno drajvere za win verziju na kojoj se upotrebljava.
Moz se desi mogucnost da postoji neki konflikt, ako dva misa odjedanput rade na istom kompu, mozda se tastatura trese i onaj prvi salje signal ili tastatura nesto nije u redu. Treba malo vremena da se sve proanalizira. Ti, moz da pozajmis od nekog i treceg recimo usb misa, da vidis kako ce on da reaguje, da bi suzili problem.
Takodje udji u kontrolni panel, pa u opciji za misa, pointer options, destikliraj opciju "Automatically move pointer to the default button in a dialog box". Sve su karte u opticaju, konflikt imedju miseva, prvljav mis, los drajver, tastatura.
Ej, turi si ti to pod misku, pa odnesi u servis, pa nam javi sta je bilo, hehe ;)
 
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
39
Znači istorija ;) , tačped radi, bežični bio i pre i posle instalacije, star dva-tri meseca, ispravan i čist, u pitanju je win 7 64 bita ultimate; laptop je pre godinu dana imao instaliran win 7 pa sam prešao na win 10 a onda mi se nije svidelo kod win 10 neke opcije pa sam rešio da vratim na win7, Do tad sa istim mišem i sve što i sad imam radio dobro, i sad radi ok ali samo imam taj problem sa skakanjem kursora pri kucanju. Sve drugo radi najnormalnije ali pošto ja puno kucam neke dokumente ovo mi predstavlja problem. Tastatura je čvrsta, lap top je u odličnom stanju nema nikakvih fizičkih problema. Probao sam i da isključim bežičnog miša i isto se dešava. Ne vidim kakve veze ima miš ako on stoji daleko a ja kucam, pre bi trebalo da je problem u tačpedu ili tastaturi ili drajverima ali ne znam, moguće da su i neki update... svašta sam probao ali ne uspeva.
 
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
11
Očigledno pitanje...Da li je moguće da dotičeš tačped dlanovima. Na većini laptopa moguće ga je isključiti. I meni zna se desiti isti problem ako trebam mnogo da kucam i u tom slučaju obavezno spajam miš.
 
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
39
Pa moguće je ali ne znam kako da mi se to sad dešava a pre nije, jer što se kursora tiče ne samo da mi skače nego zna da i kopira ceo prethodni pasus i nalepi ispod postojećeg a obriše drugi započeti ... sad sam isključio tač ped da vidim da li ima veze.
 
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
11
Da, to je simptom dlana na tačpedu. Postoji i opcija kod tačped drivera "isključi tačped dok kucam" koja ovo radi automatski, moguće je da ti se nakon update-a ovo isključilo pa tek sada imaš problem. Pogledaj u postavkama za miša i kontrol panelu, kod mene ima tamo more postavki za touchpad od osjetljivosti pa na dalje (Laptop Lenovo T520).
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Zapravo, dodirivanje touchpada, mada deluje logicno, nije obavezan cak ni suvise cest uzrok ove pojave. Rec je o jednom od najcescih problema na laptopovima. Uzrok moze biti i neispravan ili zaprljan touchpad kao i jos neke egzoticne mogucnosti koje nikada nisam shvatio. Dovoljno je reci da mi se to redovno desava na vise laptopova prilikom kucanja postova ovde. Problema sa dodirivanjem, ispravnoscu touchpada i cistocom istog nemam. Problem se ipak javlja. Desava se da je ne samo najbolji vec i jedini lek instalacija ovog minijaturnog programa koji automatski iskljucuje touchpad dok kucate tekst:
Kod:
http://touchfreeze.net/
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top