Problem sa kulerom

Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
kad upalim racunar pocne nesto da mi tandrce u kuleru kad pipnem na taj metal vibrira kako da ventilator udara u nesto ali pomerao sam i opet desi se da kad ugasim i prodje 10 sekundi i onda opet upali ne cuje se nista oko 15 minuta i onda opet ako je neko ima slican problem ili ako zna o cmu se radi nek napise ovde hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
crkava ti kuler polako,to se i meni desavalo... menjaj to hitno...
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
vidi meni se to deslio pre godinu dana i tako je radio jedno 3 dana i posle niste , evo tek sad mi s opet dogadja
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
57
Verovatno ne crkava, moguce je da se zaprljao, izvadi ocisti kuler od prasine i vrati.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
kad upalim racunar pocne nesto da mi tandrce u kuleru kad pipnem na taj metal vibrira kako da ventilator udara u nesto ali pomerao sam i opet desi se da kad ugasim i prodje 10 sekundi i onda opet upali ne cuje se nista oko 15 minuta i onda opet ako je neko ima slican problem ili ako zna o cmu se radi nek napise ovde hvala unapred
Meni se desilo da mi "tandrce" kuler na biosu i uzrok je bio "pasta je popustila i dok je u hladnom stanju bruji a kad se malo zagreje nalegne hladnjak i manje se cuje",to se zna desiti jer pasta ostari i izgubi svoju elasticnost a i u toku ciscenja prasine sa kulera ako malo jace cetkicom se pritisne hladnjak.Najbolje je skinuti kompletan kuler sa hladnjakom,rastaviti el.motoric,ocistiti i podmazati osovinice(naravno kvalitetnim uljem npr.za sivace masine),pazljivo ocistiti staru pastu sa sa obe povrsine i naneti novu pa osecajno pritisnuti hladnjak (ni premalo a ni previse) dase spoji i to je to.U najgorem slucaju ti moze biti da je kuler odradio svoje,pozzzz
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Meni se desilo da mi "tandrce" kuler na biosu i uzrok je bio "pasta je popustila i dok je u hladnom stanju bruji a kad se malo zagreje nalegne hladnjak i manje se cuje",to se zna desiti jer pasta ostari i izgubi svoju elasticnost a i u toku ciscenja prasine sa kulera ako malo jace cetkicom se pritisne hladnjak.Najbolje je skinuti kompletan kuler sa hladnjakom,rastaviti el.motoric,ocistiti i podmazati osovinice(naravno kvalitetnim uljem npr.za sivace masine),pazljivo ocistiti staru pastu sa sa obe povrsine i naneti novu pa osecajno pritisnuti hladnjak (ni premalo a ni previse) dase spoji i to je to.U najgorem slucaju ti moze biti da je kuler odradio svoje,pozzzz

....izvini majstore....al u ovome postu si napisao hrpu gluposti !

....pasta je popustila i dok je u hladnom stanju bruji a kad se malo zagreje nalegne hladnjak i manje se cuje ???
....kuler na biosu ????
....rastaviti el.motoric???
....ocistiti i podmazati osovinice(naravno kvalitetnim uljem npr.za sivace masine???

....još nisi napisao da promjeni svijećice,ulje i filtere, da zategne remene
(kaiševe)...i naravno...novi antifriz.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Ovako napravi kao sto ti je napisao netko iznad otvori kuciste ocisti kuler a i pogledaj dali su ti šarafcici dobro stegnuti
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
....izvini majstore....al u ovome postu si napisao hrpu gluposti !

....pasta je popustila i dok je u hladnom stanju bruji a kad se malo zagreje nalegne hladnjak i manje se cuje ???
....kuler na biosu ????
....rastaviti el.motoric???
....ocistiti i podmazati osovinice(naravno kvalitetnim uljem npr.za sivace masine???

....još nisi napisao da promjeni svijećice,ulje i filtere, da zategne remene
(kaiševe)...i naravno...novi antifriz.
Neljutim se ja,kod mene je kuler sa chipset-a postavljen i preko biosa.....
tokom ciscenja sam nepaznjom zapeo za hladnjak pa se odvojio od paste(naravno daje pricvrscen i za plocu sa plasicnim nosacima)pa je to uzrokovalo brujanje koje se malo stisavalo kad se elementi i pasta zagreju(jer pasta postaje elasticnija) a cemu sluzi i od cega je napravljena ima u uputstvu proizvodjaca....
kuler je mali el.magnetni motoric sa plasticnim prepelerom i da bi mogao da podmazes osovinicu rotora mora da se otvori sto nije nikakva fama,naravno posto je na kucistu(statoru) kulera u slucaju da je izlaz osovine(ako nisu lezajevi)sistem oslanjanja u "piksni" podmaze se kvalitetnim uljem jer je dugotrajnije od wd premaza(imaju mali "semerinzi"koji sprecavaju da to iscuri)i naravno ne mnogo....
onda sve to smontirati na hladnjak itd .....
i eto to je "generalka"...
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
Meni se desilo da mi "tandrce" kuler na biosu i uzrok je bio "pasta je popustila i dok je u hladnom stanju bruji a kad se malo zagreje nalegne hladnjak i manje se cuje",to se zna desiti jer pasta ostari i izgubi svoju elasticnost a i u toku ciscenja prasine sa kulera ako malo jace cetkicom se pritisne hladnjak.Najbolje je skinuti kompletan kuler sa hladnjakom,rastaviti el.motoric,ocistiti i podmazati osovinice(naravno kvalitetnim uljem npr.za sivace masine),pazljivo ocistiti staru pastu sa sa obe povrsine i naneti novu pa osecajno pritisnuti hladnjak (ni premalo a ni previse) dase spoji i to je to.U najgorem slucaju ti moze biti da je kuler odradio svoje,pozzzz

meni se bas to desava kad uplaim jace se cuje ,a tek kasnije kad se zagreje evo kao sad radi mi vec 5 sati i sad se nista ne cuje ja sam cistio i nije do toga
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
kazem ti ,meni se to desavalo,a ja bar na dve nedelje cistim unutrasnjost kucista...
plasim se iz razloga sto mi je isto tako krcalo dok je hladan,posle radio ok nekoliko meseci i onda je u jednom trenu samo prestao da radi sam od sebe,a nisam imao dovoljno vremena da iskljucim komp.,jer nisam odmah shvatio sta se desava.
posle toga mi se tako nesto ni na jednom komp-u nije desavalo,a imao sam ih dosta.
ja te savetujem da to lepo promenis i miran si,kuleri nisu preterano skupi,naravno ima i skupljih,ali kupi nesto na sredini i opet ce da radi bolje nego stari. ja bih to kod sebe uradio,da se ne daj boze ponovo pojave ti znaci.
razmisli lepo,pa cini sta ti je volja. pozz
 
Natrag
Top