Problem sa konfiguracijom !!!

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Aha, ok, skapirao sam, samo mi nije jasno zašto mi to radi samo u windowsu 7 i to sam ga danas instalirao, formatirao disk i ostalo, a kada instaliram windows 10 sve radi savršeno ?

Ugasite servis za windows update. Start dugme, kucate services, zatim pokrenete klikom na ikonicu u obliku plavog zupcanika, pa pronadjete windows update service, desni klik, stop, i podesite ili na manual, ili ako ne koristite update-ove, onda na disabled...
Inace u task manageru obicno proces svchost.exe bude zauzet.
Drugi nacin je jednostavno da sacekate dok windows pronadje sve update-ove i instalira ih.
 
Poslednja izmena:
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.380
Prvo nije nam rekao koji Win 7 je instalirao,dali je cist OS ili ovi doradjeni sa abdejtima.Iz iskustva imao sam probleme sa preuredjenim windowsima i od tada drzim se samo cistih OS.Manite se onih preactivate full update i slicne gluposti.Onaj ko zna kako treba instalirati sve posle podizanja OS njemu update i ne treba.Drugo sto moze da stvara problem je pogresni drajveri a tu najvise se greska pravi kada se traze nekim programima.Treba otici na maticnu stranicu proizvodjaca i po oznaci skinuti originalne drajvere.Iskreno poslje svih procitanih komentara dolazim do zakljucka da je problem u samom OS koji je instalirao te predlazem da uzme drugi OS (po mogucnosti cist) i da drajvere skine sa maticne stranice proizvodjaca tek onda cemo moci konkretno doci do zakljucka ovako nikuda ne vodi.Sam je naveo da sa Win 10 sve ok radi sto govori da je problem OS koji je instalirao i uz njega moguce i neki drajveri.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
Prvo nije nam rekao koji Win 7 je instalirao,dali je cist OS ili ovi doradjeni sa abdejtima.Iz iskustva imao sam probleme sa preuredjenim windowsima i od tada drzim se samo cistih OS.Manite se onih preactivate full update i slicne gluposti.Onaj ko zna kako treba instalirati sve posle podizanja OS njemu update i ne treba.Drugo sto moze da stvara problem je pogresni drajveri a tu najvise se greska pravi kada se traze nekim programima.Treba otici na maticnu stranicu proizvodjaca i po oznaci skinuti originalne drajvere.Iskreno poslje svih procitanih komentara dolazim do zakljucka da je problem u samom OS koji je instalirao te predlazem da uzme drugi OS (po mogucnosti cist) i da drajvere skine sa maticne stranice proizvodjaca tek onda cemo moci konkretno doci do zakljucka ovako nikuda ne vodi.Sam je naveo da sa Win 10 sve ok radi sto govori da je problem OS koji je instalirao i uz njega moguce i neki drajveri.


Windows 7 koji koristim je čist OS, nema ni jedan update u sebi čak ni onaj SP1. Dok još nije izašao windows 8, 8,1 i 10, na ovom računaru sam koristio tu sedmicu i sasvim je radila OK, a imam je i sad na lap-topu koji je slične jačine kao i komp i na njemu radi savršeno. Što se drajvera tiče i programa tiče, instalirani su sa originalnih sajtova, ne svi, ali skoro svi.

Instalirao sam windows 10 i sada sve radi OK, sve se sredilo, jedino kada otvorim browser i recimo PhotoShop ram ode na 2,8GB do 3GB od 6GB, valjda je to normalno ?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Windows 7 koji koristim je čist OS, nema ni jedan update u sebi čak ni onaj SP1. Dok još nije izašao windows 8, 8,1 i 10, na ovom računaru sam koristio tu sedmicu i sasvim je radila OK, a imam je i sad na lap-topu koji je slične jačine kao i komp i na njemu radi savršeno. Što se drajvera tiče i programa tiče, instalirani su sa originalnih sajtova, ne svi, ali skoro svi.

Instalirao sam windows 10 i sada sve radi OK, sve se sredilo, jedino kada otvorim browser i recimo PhotoShop ram ode na 2,8GB do 3GB od 6GB, valjda je to normalno ?

Za cist windows 7 sp1 skini odavde prema zokijevom tutorijalu znaci gledas da nema slovnu oznaku
N ili KN i tome slicno!

http://serbianforum.org/threads/besplatno-svi-microsoft-operativni-sistemi.687071/

Ako ti je to previse komplikovano onda skini sa Torganovog linka isto su cisti windows 7 sp1 iso
u pitanju samo skidas EN verziju

Kod:
http://mirror.corenoc.de/digitalrivercontent.net/
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
57
Za cist windows 7 sp1 skini odavde prema zokijevom tutorijalu znaci gledas da nema slovnu oznaku
N ili KN i tome slicno!

http://serbianforum.org/threads/besplatno-svi-microsoft-operativni-sistemi.687071/

Ako ti je to previse komplikovano onda skini sa Torganovog linka isto su cisti windows 7 sp1 iso
u pitanju samo skidas EN verziju

Kod:
http://mirror.corenoc.de/digitalrivercontent.net/

Skinuću ništa me ne košta, mada je i moj windows 7 bez ikakvih oznaka 100%, dobio sam ga od druga koji radi wireless mreže (nebitno) a on je to uzimao original zbog firme

Misliš li da je to dobro. Znaš li koje su ispravke po sigurnost kao i za performanse dobijene sa SP1 ????

Ne znam ???
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Da ti pomognem.
Unazad godinama Microsoft je pravio bolje ili lošije operativne sisteme. UVEK je posle nekog vremena objavljivao zakrpe, bilo da se to zove Service Pack ili kao kod osmice win8.1. To korisnicima daje do znanja da je OS unapređen.
Dakle - hronološki:
Win98 - 98SE
Win 7 - 7 sp1
Win 8 - 8.1
Windows 10 još uvek nije dobio SP, ali se očekuje da to bude sa Redstone. Windows Me i Vista nisu dobili nikakva ažuriranja, verovatno zato što su bili loše prihvaćeni ( da ne kažem promašaji), pa je sam MS vrlo brzo objavio potpuno nove OS.

Dakle, ako već dižeš sistem, uvek uradi sa novijom verzijom.
 
Učlanjen(a)
13.12.2020
Poruka
150
Radi se o laptopu Compaq 615 i W 10. Na laptopu je mali vratio tvorničke postavke tako da sada ne mogu ništa da radim sa njim niti mogu da slušam muziku niti ima mreže. Ne prepoznaje ni USB ni CD pogon. Što god da pokušam neće da napravi čak ga ne mogu ni da preinstaliram sa W10. Prođe instalaciju od sat dva i onda na kraju kaže nismo uspjeli instalirati win10 na vaše računalo. Kad tražim zvučnu i mrežnu karticu sa otklanjanjem poteškoća on ne može da naće kvar. Kad radim promjenu hardvera neće. Ima li kakva solucija kako da ga osposobim. Hvala svima uaprijed na savjetima
 
Natrag
Top