Problem sa kompjuterom - gasi se

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Dakle pojavio mi se ovaj problem nakon sto uplaim kompjuter i krenem nesto da radim on se ugasi , prvo sam mislio da je problem u temperaturi ali temperature su okej , onda sam pogledao maticnu i vidio sam da onaj dzek koji napaja maticnu da je gorio i vjerovatno je to problem sto se kompjuter gasi , sta vi mislite ? Da li bi trebao kupiti novo napajanje ?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Dakle pojavio mi se ovaj problem nakon sto uplaim kompjuter i krenem nesto da radim on se ugasi , prvo sam mislio da je problem u temperaturi ali temperature su okej , onda sam pogledao maticnu i vidio sam da onaj dzek koji napaja maticnu da je gorio i vjerovatno je to problem sto se kompjuter gasi , sta vi mislite ? Da li bi trebao kupiti novo napajanje ?

Pa prvo bi trebalo proveriti taj 24-pinski dzek na samoj maticnoj da li je on pretrpeo neka ostecenja
ako je i on goreo znaci onda bi trebalo zameniti oba i napajanje i maticnu!Ako nije onda samo napajanje jer tako mozes ostetiti i ove ostale komponente ram proc grafu itd itd!
Napisi ovde koje komponente imas u kompu!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Komsijo, hoces ja da ti kazem koje je komponenete imao u kompu, pa najverovatnije maticnu, napajanje, hard, eventualno ...mozda Reja ili DVD-a, graficku, modem-mozda, ventilator...u principu potpuno ne-vazno, sta je unutra bilo...verovatno je ovo neka oscilacija u naponu u svakom slucaju potvrdjena cinjenica da elektronici i ne treba bas nesto preterano verovati. Kad se izlazi iz kuce kad god se stigne treba ugasiti racunar. To kad se desi, desi se ko za inat kad niste kuci, a posledice moze da budu i malo vece.
Postoje naravno konfiguracije koje moze da izdrze i po nekoliko godina bez nadgledanja, pa i jace, al to se zove brend i placa se. Ima jedan program na netu za kontrolu i preracunavanje jacine napajanja, ali u uputsvu jasno stoji da je strogo zabranjeno dirati default postavke, zbog moguceg incidenta. Takodje neki moderni virusi nastoje da iskoriste ovu slabost modernog PC-a, ali otom potom, kad to postane malo vise aktuelno, da ne jurimo pred rudu.
Bajate vest primeri:

30.07.2011
MAKATI (Filipini) - Požar u sirotinjskoj četvrti filipinskog grada Makatija buknuo je u utorak oko podne po lokalnom vremenu. Samo za 20 minuta vatra je zahvatila 900 kuća, a 2700 porodica je ostalo je bez krova nad glavom. Još neme podataka o eventualnim žrtvama.
Gašenje su otežavali uski prolazi među kućama, ali su vatrogasci uspeli da ga lokalizuju posle dva sata.
Prema prvim informacijama, požar je izazvao pregrejani kompjuter u kući jedne žene.
--------------------------------
16.02.2013
U požaru koji je izbio danas oko podneva u stanu zgrade na novosadskom Limanu nije bilo povređenih a vatara je brzo ugašena
Požar je izbio u jednoj od soba tog dupleks stana, na mestu gde se nalazi pisaći sto sa kompjuterskom opremom, a potom zahvatio krovni prozor i deo krovne konstrukcije, precizirao je on i dodao da je postojala opasnost da se vatra proširi.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Komsijo, hoces ja da ti kazem koje je komponenete imao u kompu, pa najverovatnije maticnu, napajanje, hard, eventualno ...mozda Reja ili DVD-a, graficku, modem-mozda, ventilator...u principu potpuno ne-vazno, sta je unutra bilo...verovatno je ovo neka oscilacija u naponu u svakom slucaju potvrdjena cinjenica da elektronici i ne treba bas nesto preterano verovati. Kad se izlazi iz kuce kad god se stigne treba ugasiti racunar. To kad se desi, desi se ko za inat kad niste kuci, a posledice moze da budu i malo vece.
Postoje naravno konfiguracije koje moze da izdrze i po nekoliko godina bez nadgledanja, pa i jace, al to se zove brend i placa se. Ima jedan program na netu za kontrolu i preracunavanje jacine napajanja, ali u uputsvu jasno stoji da je strogo zabranjeno dirati default postavke, zbog moguceg incidenta. Takodje neki moderni virusi nastoje da iskoriste ovu slabost modernog PC-a, ali otom potom, kad to postane malo vise aktuelno, da ne jurimo pred rudu.
Bajate vest primeri:

30.07.2011
MAKATI (Filipini) - Požar u sirotinjskoj četvrti filipinskog grada Makatija buknuo je u utorak oko podne po lokalnom vremenu. Samo za 20 minuta vatra je zahvatila 900 kuća, a 2700 porodica je ostalo je bez krova nad glavom. Još neme podataka o eventualnim žrtvama.
Gašenje su otežavali uski prolazi među kućama, ali su vatrogasci uspeli da ga lokalizuju posle dva sata.
Prema prvim informacijama, požar je izazvao pregrejani kompjuter u kući jedne žene.
--------------------------------
16.02.2013
U požaru koji je izbio danas oko podneva u stanu zgrade na novosadskom Limanu nije bilo povređenih a vatara je brzo ugašena
Požar je izbio u jednoj od soba tog dupleks stana, na mestu gde se nalazi pisaći sto sa kompjuterskom opremom, a potom zahvatio krovni prozor i deo krovne konstrukcije, precizirao je on i dodao da je postojala opasnost da se vatra proširi.


hahahaha kralj si majke mi :tease:
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
modem u kompu! e stvarni si kralj kao sto Quronja rece!
Nisi ti mene druze razumeo to sto si ti napisao svaki komp ima ali nije isto da li je maticna od 50 evra ili je 300 evra procesor da li je 70 evra ili je 500 evra!Zato sam mu rekao da napise sta ima u kompu!Ako je nesto stradalo da bi mu ostali forumasi predlozili sta da kupi da ne kupuje napamet!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa Komsijo, znas nekad je bilo nezamislivo kupiti komp bez modema, danas je on opcija, recimo USB modem je sada popularan, 20MB protok nije za bacanje, al nije Quronja reko da sam kralj zbog toga, nego zbog zezancije. Medjutim, ja sam krajnje ozbiljan, pogle ove male vesti, pa ce ih obrisemo posle, primecena grupa koja namerno prodaje zarazene polovne fleske i druge USB uredjaje za male pare, a posle se smeju....
Kod:
[URL="http://www.kurir.rs/zabava/tech/usb-ubica-rus-napravio-uredaj-od-koga-eksplodira-svaki-racunar-clanak-1709690"]Zarazene fleske i Usb modemi[/URL]
...ja sta ti mogu sto ti ne znas da je ranije modem bio obavezan, a ako mislis na Pekom i Spektrum kompjuteri, onda se slazem.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Heh ooopet rusi odavno sam naucio da su oni najveci hakeri na netu pocevsi od hakovanja igara pa do svega ostalog pa poljaci bar sto se igara tice on line!
Znam zbog cega je on to napisao da je zbog zajebancije!
Ako kinezi ovo budu poceli da rade e onda smo ga tek na*ebali jer njihove robe ima najvise!A rusi manje vise!
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ne salite se sa modemima! Popravljao sam musteriji komp i znajuci da ima kablovski net izvadim prastari modem iz slota. Posle dva dana me je zvao da kaze kako je "dole" imao jos nesto i pita " zasto sam ja to izvadio". Isao sam kod njega kuci da mu ubacim modem koji niti koristi niti zna cemu sluzi niti ce mu ikada zatrebati. Sasvim sigurno veruje da sam hteo da ga pokradem. Kada vidite PCI modem - ostavite ga gde je!
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ne salite se sa modemima! Popravljao sam musteriji komp i znajuci da ima kablovski net izvadim prastari modem iz slota. Posle dva dana me je zvao da kaze kako je "dole" imao jos nesto i pita " zasto sam ja to izvadio". Isao sam kod njega kuci da mu ubacim modem koji niti koristi niti zna cemu sluzi niti ce mu ikada zatrebati. Sasvim sigurno veruje da sam hteo da ga pokradem. Kada vidite PCI modem - ostavite ga gde je!

Tu si u pravu u potpunosti. Meni se to desilo takođe. Nazove me i pita "majstore, šta si mi izvadio iz kućišta, bilo je dole još nešto"...
Pa dok mu objasniš da za to nema potrebe prođe voz.
Pouka je znači....Ništa ne vadi jer te zbog gluposti može glava zaboljeti.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Ja mu lepo to što izvadim iz kućišta zalepim trakom na kućište (spolja) i prilikom isporuke objasnim šta sam i zbog čega izvadio.
Naravno da svi vadimo modeme i flopi drajvove.
A znate i kako: pravi majstor uvek izvadi višak delova, bez obzira šta popravlja. Bez toga on nije PRAVI MAJSTOR:roll:
 
Natrag
Top