Problem sa internet brzinom

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Tvoja najveca greska je sto nisi napisao ko ti je provajder,ne sekiraj se nece to niko da shvati kao reklamu,nego ce to biti mogucnost da se neko ko je kod istog provajdera javi i kaze svoje iskustvo,jer u slucaju da se javi nekoliko koji posvedoce da nemaju tih problema ,onda ostaje gomila pitanja.,sta je po sredi.Evo ti smesan primer ,mozda je opticka vidljivost ugrozena,vetar duva,drvo se pomera i bas tada zaklanja signal,ovo je naravno smesno,nije lose promenti poziciju antene za pocetak,pa videti sta ce biti.

Uh neki dupli postovi se plasiraju..obrisi ovo duplo Konobar,mislim ovo,post 13.U svari,..ajde da dodam jos nesto...Komsijo skini program pod nazivom [hl]inSSIDer[/hl],to ti je profesionalni program za merenje jacine signala,samo skini neku mladju verziju ,jer ova najaca zahteva odredjeni dotnet.Kad budes imao najbolju brzinu konekcije pogledaj u inasajder kolika je jacina signala,pa posle kad budes imao lag opet pogledaj,da bi mogo da razcistis sa time da li je do opreme ili ne.Program je naime toliko osetljiv da prikazuje i konekcije koje neces videti standardnim softwer-om.Namenjen je Wifi karticama,naravno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
skini program pod nazivom [hl]inSSIDer[/hl],to ti je profesionalni program za merenje jacine signala,samo skini neku mladju verziju

Bazlik kao da mi citas misli, ili ja tebi svejedno. Inssider je nezamenjiv program za te stvari i ne znam kako bih radio sa mrezama bez njega. Verzija treba da bude bilo koja iz prve serije, dakle V1.X Vec od V2 ubacili su idiotski "news tab" i slicne gluposti a program je postajao sve zahtevniji i optereceniji. Drugi program(cic) koji je neizostavan je NetworkScanner. U njemu se mogu jasno videti svi nakaceni na mrezu, njihov mrezni hardver, nazivi, IP itd. Cak i naprednom korisniku ova dva programa su sve sto mu je potrebno a izuzetno su mali i nezahtevni.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Brate sta ces ,muka natera coveka,krajnost,...samo sto taj program upotrebljava i ona druga strana zainteresenata,a jos ako nakace po jedan ili dva Wifi amlifiera(i BackTrack) ,onda u ruci imas mini radarski sistem...hehe.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Tvoja najveca greska je sto nisi napisao ko ti je provajder,ne sekiraj se nece to niko da shvati kao reklamu,nego ce to biti mogucnost da se neko ko je kod istog provajdera javi i kaze svoje iskustvo,jer u slucaju da se javi nekoliko koji posvedoce da nemaju tih problema ,onda ostaje gomila pitanja.,sta je po sredi.Evo ti smesan primer ,mozda je opticka vidljivost ugrozena,vetar duva,drvo se pomera i bas tada zaklanja signal,ovo je naravno smesno,nije lose promenti poziciju antene za pocetak,pa videti sta ce biti.

Pod provajder je Trujagroup.com provajder je kbc.net grocka.
Pa problem i lezi u tome sto se ovaj zastoj javlja samo kod mene a ne i kod ostalih
nakacenih na ovaj predajniki njih 9 i ja!znaci ili je negde zagusenje izmedju mene i njega ili izmedju njega i njih!
ili me oprema zeza!on tvrdi da je kod njega sve ok!
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Moram priznati da za Trujagroup nisam nikada cuo a s obzirom da im ni web stranica nije uradjena do kraja, bez daljeg ulazenja u problem velike su sanse da mozes njima da zahvalis na kvalitetu i brzini interneta. Ako sam razumeo tvoj paket je "TG Upload":

trujagroup.com/index.php/2014-03-20-07-05-00/aktuelna-ponuda

On bi ti morao biti dovoljan da download-ujes oko 400-450 Kb/s a upload-ujes oko 300 Kb/s. Ako nije tako sva je prilika da ti je clan "nikolajub" dao definitan odgovor jos u prvom odgovoru na tvoje pitanje:

"Do njih je, dobra je to antena brate..."
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Moram priznati da za Trujagroup nisam nikada cuo a s obzirom da im ni web stranica nije uradjena do kraja, bez daljeg ulazenja u problem velike su sanse da mozes njima da zahvalis na kvalitetu i brzini interneta. Ako sam razumeo tvoj paket je "TG Upload":

trujagroup.com/index.php/2014-03-20-07-05-00/aktuelna-ponuda

On bi ti morao biti dovoljan da download-ujes oko 400-450 Kb/s a upload-ujes oko 300 Kb/s. Ako nije tako sva je prilika da ti je clan "nikolajub" dao definitan odgovor jos u prvom odgovoru na tvoje pitanje:

"Do njih je, dobra je to antena brate..."

Da paket je tg aploud brzina je oko360-400Kbp/s aploud je oko 280-290Kbp/s kad sve radi ok!
Kad se zagusi ona je brzina oko 50-100 Kbp/s aploud je 0.20-100Kbp/s!

opet ovo dugme Objavi odgovor zeza pa mi se zato dupliraju postovi!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Najbolje bi bilo da, pogotovo, ako si dugogodisnji korisnik kod njih, zoves ih i da oni sve provere, ako su sigurni u svoju mrezu to im nece biti tesko niti problem, uostalom to im je duznost pogotovo ako si pod ugovorom, meni je cudno to sto si spomenuo, kad su promenili predajnik, da te od tada zeza mreza, a da je pre tih 15-tak dana bilo sve u redu, dakle odgovor je jednostavan, zovi ih pitaj da li mogu da dodju i oni licno sve provere, cak iako si ti kupio opremu treba da dodju i ustanove, ipak je nima to u interesu isto kao i tebi sto je.
 
Natrag
Top