problem sa instalacijom windows-a

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
...da li je taj laptop predodredjen samo za win8 i vise ?
:(
Pa na jednoj od onih slika jasno stoji da je instaliran fabricki Win 8.1 i Bios ocekuje da podigne bas taj sistem. Posto ga nema, dobijes onaj crni ekran. Uzmi ti sad posto si vec pedes puta instalirao tu sedmicu, instaliraj mu opet taj 8.1, da vidimo da nije bar on zeznut.
Jel ako ni on nece, moz ga slobodno udaris od zemlju.
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
pre odlaska na spavanje oko 07h sam instalirao win8.1.pro 64bitni...uspesno ! , ali sam imao muku sa instalacijom drajvera... nije prepoznao mnogo od hardware-a , jedan po jedan sam nekako instalirao.. sad se mucim sa instalacijom Touchpad drivera ...

Izgleda da je moguca instalacija samo Win 8.1 !?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
pre odlaska na spavanje oko 07h sam instalirao win8.1.pro 64bitni...uspesno ! , ali sam imao muku sa instalacijom drajvera... nije prepoznao mnogo od hardware-a , jedan po jedan sam nekako instalirao.. sad se mucim sa instalacijom Touchpad drivera ...

Izgleda da je moguca instalacija samo Win 8.1 !?

Za pocetak, ne bi bilo lose da znamo koji model je u pitanju(zbog podrske OS). Verovatno je potrebno iskljuciti secure boot i potpuno obrisati particije sa hard didska, jer kao sto rece @mrdojko particije su pravljene sa GPT semom ne sa MBR...
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
model laptopa se vidi na ovoj slici:
Kod:
http://imgur.com/a/Hs5ES
Uspeo sam instalirati win8.1 (jer sam odustao od win7)
instalacija je isla pomocu rufus-a sa opcijom GPT partition scheme for EUFI

i sad me citavo jutro muci instalacija Touchpad-a

mis radi preko usb , ali ne radi touchpad??

PS
koji je najbolji i preporucleni nacin za upload slika na forum?
link sa imgur ili ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
pre odlaska na spavanje oko 07h sam instalirao win8.1.pro 64bitni...uspesno ! , ali sam imao muku sa instalacijom drajvera... nije prepoznao mnogo od hardware-a , jedan po jedan sam nekako instalirao.. sad se mucim sa instalacijom Touchpad drivera ...

Izgleda da je moguca instalacija samo Win 8.1 !?

Pa najverovatnije da ne bi ni uspeo da instaliras win jer koliko sam ja video fles je formatiran kao FAT32!!
Flesku si trebao formatirati u NTFS format! ili se tu nesto zeznulo prilikom samog procesa pravljenja fleske!
Ako prihvata win 8 onda ce prihvatiti i win 7 32 ili 64bita!
Kao sto Torgan rece trebalo bi obrisati particije i ponovo ih napraviti!
Za pravljenje butabilnih dvd-a ili usb-a mozes koristiti Power iso program!
Sto se aplouda slika tice na ovaj forum ne treba ti servis za to napravis screen shot i aploudujes direktno na forum!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probaj ove:
Kod:
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?swItemId=ob_131194_1&swEnvOid=4158
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Drajvere za touchpad instaliram, i sve prodje ok ali nakon toga nista niti nove ikonice niti reaguje Touchpad,mislim strelica se ne pomice...
FAT 32 sam stavio namerno jer je tako negde bilo uputstvo,
-ocisticu particije sa DISKPART
-pravim bootabilni USB sa PowerISO win7

samo molim za savet da li je u BIOS-u dobro podeseno
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    137,3 KB · Pregleda: 3
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Drajvere za touchpad instaliram, i sve prodje ok ali nakon toga nista niti nove ikonice niti reaguje Touchpad,mislim strelica se ne pomice...
FAT 32 sam stavio namerno jer je tako negde bilo uputstvo,
-ocisticu particije sa DISKPART
-pravim bootabilni USB sa PowerISO win7

samo molim za savet da li je u BIOS-u dobro podeseno

Ovde bi trebalo da imate drajvere:
Kod:
http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-Stream-11-Notebook-PC/7372144/model/7538969

Mada nisam siguran da je tacan model u pitanju. Koliko vidim laptop podrzava win 8.1 i win 10. Verovatno moze i 7ca, ali je malo komplikovanije naci drajvere...

Proverite model sa ovim batch fajlom, ili potrazite tacan model na nalepnicama sa donje strane laptopa ili eventualno ispod baterije:
http://serbianforum.org/threads/naj...rtovanja-nove-teme.596870/page-2#post-1626261
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
sa donje strane pise model 11-d010nm

drajvere sam skidao sa ovog sajta >HP support

ostacu ja na win8.1 obzirom koliko imam muke sa instalacijom OS i drajvera, samo da resim Touchpad !
 
Natrag
Top