Problem sa instalacijom IGO - rezolucija

Učlanjen(a)
04.11.2013
Poruka
33
Znam da je bilo dosta priče o ovom problemu, ali sam poušao sve na šta sam naletio.
Dosad sam više puta sebi instalisao IGO navigaciju na razne telefone. Nekad je bilo problema a nekad je išlo glatko. Ovo mi je prvi put da ne ide nikako poslije par sati pokušaja.
Telefon je Lenovo S1, Android 5.1.
Probao sam različite apk instalacije (iGO_Israel_9.6.29.636868, Explay_Infinity_9.6.7.318746_thin_v.1.1- ova mi je dosad uvijek radila) i neće nikako, stalno prijavljuje problem sa rezolucijom 1080x1045 u portret i 1920x1005 u landscape.
Kucao sam i onaj red vezan za rezoluciju (screen_xy="1024_768:1920x1005/1080x1845:fullscreen") u sys.txt, ali ne vrijedi.
Može li neko pomoći?
 
Učlanjen(a)
04.11.2013
Poruka
33
Успио сам на крају да инсталишем и да ми проради верзија iGO_Israel_9.6.29.636868 (кад покренем пише да је то iGO MyWay, што ми не смета иако сам годинама користио iGo Primo.). То је овом новом телефону. Сад не могу никако да подесим POI за БиХ. Ту ми треба појашњење ако је неко вољан да помогне. Читао сам доста постова овдје, али се већина односи на фина подешавања, не могу да се снађем за ове основне ствари.
Као што сам написао, годинама сам користио Примо верзију без неких финих подешавања, Сад кад се већ патим око инсталације, онда бих и да мало сконтам како могу мало да га прилагодим.
Нејасни су ми ови POI folderi. ЈАсно ми је да се они односе на различите типове мапа али не знам који је за које мапе. Може ли се ПОИ фајл који сам скинуо за нпр ТомТом мапе, убацити у фолдер који припада другим мапама?
Идеја ми је да на овом новом телефону имам сређен програм као бекап, а да за навигацију користим стари телефон (на ком сам имао Примо). Пошто ми се чини да је овај MyWay мало напреднији, покушао сам њега инсталисати и на стари телефон, и сад тамо имам исти проблем, неће да се покрене, јавља грешку са резолуцијом, то ћу ваљда некако средити као и досад (метода 1000 покушаја :) ).
Зто ми треба да прво на овом новом средим ПОИ и мапе (исто као и за ПОИ, треба ми помоћ гдје да пребацим које мапе и како да знам које су од ког произвођача кад све имају исту екстензију, FBL.
 
Učlanjen(a)
04.11.2013
Poruka
33
Na novi telefon sam instalisao verziju iGO-a "iGO_Israel_9.6.29.636868". Poslije silnih muka sam ga uspio instalisati i sada ga prilagođavam. Na početku sam mislio da je ovo verzija MyWay jer tako piše i na ikonici i pri pokretanju. Međutim u samom programu, na opciji "O programu" piše da je to Primo software.
Šta je od toga tačno?
Imam još dva problemčića:
- Neće da mi prikazuje ograničenja brzine u realnom vremenu
- Mogu li podesiti da pogled bude iz kokpita ("iz 1. lica") a ne kao da gledam auto iz vazduha. Razlog je kad sam negdje u gradu i kad su uličice zbijene prosto ne mogu da vidim u koju ulicu treba da skrenem?
Hvala :)
 
Učlanjen(a)
04.11.2013
Poruka
33
Molim nekoga za pomoć po ovom problemu. Da preciziram pitanje, možda nisam najpreciznije pitao kad sam rekao "pogled iz 1. lica". Kad gledam na starom telefonu, prikaz mi je nekako "zumiraniji". Nadam se da je jasnije šta pitam, kad je pogled takav onda mi je lakše da vidim sledeće skretanje kad sam u gradu pa su ulice gušće.
Može li neko ostaviti link za POI za BiH i Srbiju, tražio sam, ali su hiljade postova i ne uspjedoh naći. U staroj navigaciji sam imao samo jedan POI folder i to je radilo. Sad sam skinuo jednu od ovih skockanih verzija sa Mapchangerom pa imam više POI foldera, treba mi pomoć i gdje da smjestim POI fajl, u koji folder.
 
Učlanjen(a)
15.11.2011
Poruka
58
pozz i ja imam slican problem na 5 telefona koristio i instalirao iGO međutim S4 5.0.1 verzija androida nece nikako
 
Učlanjen(a)
04.11.2013
Poruka
33
Navigacija je nekako na silu proradila ali mi je ostao problem POI. Za BiH kada tražim POI nađe tek poneku iz BiH, većinu nudi iz Srbije. Čudno mi je da ipak vidi BiH ali jedva poneku tačku. Ima li neko da mi pošalje link za POI-e?
 
Natrag
Top