Problem sa igrom The Godfather

Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Dakle ljudi ovako...Imam The Godfather i pre na starom kompu je radilo normalnom brzinom,a sada na ovom kompu sto sada imam,ja skinuo igricu,instalirao ali je FPS lockovan na 30 sto me jako nervira i koci mi nekako... Nasao sam fix da mi se unlockuje FPS pa da ide do 60,i ja to uradio sa tim nekim crackom i da udjem u igru,ono je rezolucija neka tamo,znaci ne mogu da opisem. Igrac je sitniji i udaljena je kamera skroz,ne valja uopste taj crack,a drugi je isti problem....Ako ima neki program ili tako nesto sto moze da unlockuje fps u igrama kada su same lockovane na 30 fps neka kaze posto imam jos par igrica koje su same lockovane na 30 fps dok su pre na starom kompu radile skroz normalno od 45 do 60 fps... Inace imam dovoljno jak komp za ovu igru,ne koci mi Mafia II,Batman Arkham City i ostale zahtevnije igre ali ne znam sto je ovako lockovano..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mozda Fps nece da se odlokuje dok iz kontrolnog panela u podesavanju za Display graficke kartice ne destikliras opciju,
Vertical Sync na Off ili neka druga mogucnost iz padajuceg menija.
Te stare igrice ponekad imaju u svom instalacionom folderu ili u folderu My Documents gde im se cuvaju save fajlovi, jedan startni fajlic koji se zove nesto kao u ovom stilu...
autoexec.cfg, system.cfg, game.ini, main_settings.cfg ili slicno....koji kad se otvori u obicnom notepadu nudi opcije recimo ovog tipa
system_MaxFps = 60
sys_rendersplashscreen = 1
ili
LimitFPS=False
ili bilo sta vezano za Fps, moze da se promeni pa da se experimentise, cak i dodavanjem cele linije(treba predznanje).
Ej, jel si probo neki Game Accelerator, mozda slucajno ima neku opciju za otkljucavanje Fps, na netu ih ima gomila, probaj ovaj, ako nece da deluje na stare mozda ce ti bolje raditi ona, kako bese "Kholat", ha...
Kod:
[URL="http://www.razerzone.com/gb-en/gamebooster%20#product_overview"]Razer game booster LINK[/URL]
.......
[URL="http://www.fraps.com/free/setup.exe"]Merac FPS za WinXP, Vista i Win 7[/URL]
[URL="http://video.fraps.com/FarCry-1dialup.zip"]Stari FarCry primer 3.7MB[/URL]
 
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Koliko sam ja trazio,nema tih cfg-a za igru inace sam trazio na internetu ali svi su davali crack koji po meni je jos gori jer je udaljena kamera skroz ali zato ima 60 fps-a,bukvalno ne vredi igrati sa tim crackom........ Nisam siguran za Acceleratore mogu nesto da zeznem pa .... U AMD VISION Engine Control Panel mi je sve ovako stavljeno,kako sam ja namestio na performance
4ToWVWx.png
 
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Jel ima neko predlog neki sta mogu da uradim povodom toga?
Stvarno mi se igra,ali opet mogu ali mi ne stoji 30 fps-a jer je lockovano i ne dopusta igri ni da ode 31 fps
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ja je instalira malopre na drugom racunaru gde imam Atijevu karticu da vidim da
nije do nje, do duse XP je onde OS. Igra juri ko luda, iz menija sam samo stavio da
bude rezolucija na 1366x768, ostalo nisam uopste dirao i cepa. Cak sticem utisak
da smanjim malo odziv za misa jer sve ide prebrzo. Sad me mrzi da prebacujem
kartice i da instaliravam sistem samo zbog toga, ali na drugom racunaru gde je
gforce kartica i Win 7 profesional, sve stare igre su potpuno igrive. Sad mogu
samo da nagadjam sta se kod tebe desava, ako kao sto si i sam reko nisi nesto
instalirao ili ako imas Home verziju tog Win-a ili 64bit sis, onda je to zbog toga.

Jedino mi pada na pamet da je poteras u Compatibility mod, desni klik na exe fajl,
pa kroz properties odaberes Compatibility i u prozorcetu poteras da radi u XP
servis pak 3 recimo ili neki drugi mod.
S moje tacke gledista, sad kad sve saberem i oduzmem, nema ni teoretske sanse
da to bude usporeno do tacke neigrivosti. Jedino da posto si gejmer iz pocetka
instaliras XP na jednoj particiji, a taj Win 7 na drugoj, pa da po potrebi
upotrebljavas. Ili da instaliras Oracle VM VirtualBox, pa da u njemu instaliras XP,
pa odatle da igras. Jeli koji ti je OS u stvari.
...Kad ides u Compatibility mod stikliraj i ono sto pise Disable virtual themes.
Zanimljiva igrica, malo mracna atmosfera iz Al Kaponeovog doba, brutalna. Ne
moze ovo da igra neko ko je naviko na modernu grafiku. Jos bih je igrao,
nego nemam net na onom racunaru, pa reko ajd drugi put, znaci cepni je u
Compatibility mod, ako nece onda se rukujes sa Xp-em.
 
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Hvala brate,sada sam probao ovako..Stavio compatibility na Windows XP Service Pack 3 i opet isto,a kad sam stavio na compatibility Windows 7 i Run as Administrator potpuno je igrivo ,bio sam opet vratio na default i onda ne mogu da igram,koci :)
Napokon sam uspeo samo ti ako budes igrao skini neki car fix crack da mozes izaci iz auta posto ima bug ,udjes ali ne mozes da izadjes... Inace navikao sam ja na svakakve igre,igram i one iz 90-ih i ove novije ,dosta sam igra igrao tako da mi grafika uopste nije bitna,a ovde je odlicna po meni,to je ne bitno kakva je grafika :D
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hvala Bogu da taj compatibility Mod radi bar ikako, inace se izlazi iz kola na Space, mora da si ti zakacio neku stvarno bagovitu verziju ili idi u opcije pa probaj da predefinises dugmence za ulazak u kola. Ej jos jedan tip pre nego prihvatis misiju iz price, nabudzi lika sa dosta municije, trebace ti, a kad pretisnes C, to ti je za cucanje, tiho hodanje, da moze da zadavis nekoga sa sajlu iza ledja.
 
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Znam igrao sam pre igru na starom kompu ali je nisam presao :D
Nego ima ta verzija koju sam ja skinuo ili sve verzije,nemam pojma to znaci imaju bug da se izadje iz auta ali ja sam to resio crackom :D
 
Natrag
Top