Problem sa igrom Kholat

Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Skinuo sam igru i instalirao je,kad sam krenuo da je upalim mi je izbacilo
Ihq08Kb.png

Kada sam otisao ovde bilo je ovako
sudkLAh.png


Tako da ako bi neko znao reci kako da popravim igru da mi ne bude Stopped Working posto ovo sto sam pokusao ne moze jer je vec 64bit igra... Treba mi pomoc posto hocu bas da igram ovu igru,ali evo neka greska..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sta, znaci ne moze se manuelno dotera da se zaobidje igra. Pogledaj ti to opet malo bolje, jel ti ovo izbacuje kad pretisnes komandu Add, ili onu gornju stavku kad stikliras. Nema veze, mozda i moze ovo da se mimoidje, al da se u celosti deaktivira zastita, znaci jedino ako si hrabar i odvazan ovo pokusavaj, moz da se desi da napravis incident.
Pre svega uradi dodatni restore point, znaci u sistem tools, nadji system restore i napravi restore point, krsti ga kako zelis.
Zatim otvori Command Prompt, ali kao administrator, znaci desni klik na prompt i otvoris ga kao admin.
Zatim upises ovo...

[hl]bcdedit /set {current} nx AlwaysOff[/hl]
...i zatim izadjes i restartujes i to je to .
Kod:
[URL="http://www.door2windows.com/how-to-disable-data-execution-prevention-dep-in-windows-7vista/"]LINK[/URL]

Ako hoces da vratis tu mozda i nastane problem, pa cuvaj [hl]restore point[/hl], ranije verzije Win-a su cak pile i plav ekran zbog svega ovoga.
Ukucas...
[hl]bcdedit.exe /set {current} nx OptIn[/hl]
,pa restartujes, ako nece, ukucas...
[hl]bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOn[/hl]
,pa opet restartujes(zavisno koja verzija Win-a,32-64).
Za proveru dal ti radi DEP ukucas
[hl]wmic OS Get DataExecutionPrevention_SupportPolicy[/hl]
i pretisnes enter i ono napise dole odgovor...ovo zadnje moze i sada da ukucas za test.

1.AlwaysOn,DEP is enabled for all processes.
2.OptIn,DEP is enabled for essentials Windows programs and services only. Default setting.
3.OptOut,DEP is enabled for all processes except for excluded programs and services.

Ko sto rekoh i nije nesto, moz te zezne , mada ne mora da znaci. Ja bi probo najverovatnije, a verovatno ces i ti, ali te opet savetujem da ne cackas, jbg...mora obezbedim ledja, ranije se desavalo i da obican program System tweaker zezne ceo Windows.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Moze biti i da je neki malware kojeg nije otkrio naknadni firewall. Developeri igara obicno testiraju igrice na te sigurnosne zezalice i kompaktibilnost, bila bi prava katastrofa da to nece da krene, jer je neko zaboravio da upise neki bit u programskom kodu. Eventualno skidanje iste ove igre u 32 bit-a, moz da resi problem. Pravi gejmeri imaju po nekoliko paraleno instaliranih sistema, pa kad nece u jednom, hoce u drugom. Jos je nejasno sta sve moze tu da bude uzrok, pratece podrutine,C++, .net framework i sl, drajveri, moze da uticu. Ovo mi se desilo kod nekih, vrlo starih igara, verovatno neki protokol koji se greskom detektuje kao opasan, mada to nije.
Takodje je pametna stavka pogledati komentare, ako je recimo igrica skinuta sa Torrent-a, kako su to resili ostali komradi, negativni komentari, dal je neko prijavio ista slicno, ako je ovo skenirano i cisto, zaista ostaje misterija zasto je blokirano...bubice, bubice, bubice...
Ah, da, treba videti da li ima i neki patch, za to.
 
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Ne verujem da ima patcha jer je indie igra,a opet kada dodam preko onog DEP igricu izbaci mi ona greska da je 64bit i da ne moze da se to uradi...Probacu da skinem drugu,skinuo sam Kholat RePack ali mislim da to nema veze,sve ostale su mi radile..Mislim i ovo je instalacija normalna samo ne znam..Mozda mi je i komp slab za to..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Te indie igrice su stvarno dobre, narocito ove u zadnje vreme sto su sa temom Survival i slicno, proveri da stavis graficku u 32 bita i pojuri je da bude u High Quality i ukljuci sve one filtere, ponekad i to moz da bude razlog. A mozda si je skinuo i sa greskom. Jeli , a kad se pretisne ono sto pise View problem details, ima li nesto interesantno, exe greska ili nesto, sigurnost.

Sad sam pogledo...

Minimalna konfiguracija
Core i3-3250T 3.0GHz
GeForce GTX 470
4 GB Ram-a
Win 7 32
DX 10
5 GB hard prostor
---------
Preporucena ...
Core i5-3550 3.3GHz
GeForce GTX 660 Ti
8 GB Ram-a
Win 8 64

Sad zavisi sta ti imas, pa vidi, ako ulazis u prosek, skini je ponovo. Onaj prvi post sto sam napisao, nemoj da radis, jer bi tip greske najverovatnije bio prevencija, prevent system damage.
Skini si bolje Escape: Dead Island, malo krkanja sa mrtvacima.
P.S...desni klik na exe fajl od igre i poteraj je kao administrator, za svaki slucaj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Skinuo sam sada CODEX i dalje isti problem...Nasao sam na netu da instaliram Service Pack 1 sto ga nemam jer nisam update Windows jer sam dizao sistem pre 2 nedelje... Javicu posle update-a :)
I da,imam konfiguraciju potrebnu za igru
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Taman sam hteo da ti predlozim da instaliras program Who crashed, kad procitam da nemas servis pak nikakav za Windows, verovatno je do toga. Medjutim, nemoj se mnogo ni muciti oko ove igre, popila je svaku mogucu kritiku po pitanju igrivosti. Krajne neoptimizovana gubi frejmove i na mnogo jacim konfiguracijama, pa ce biti interesantno videti, kako si ti prosao.
 
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Nikako nisam prosao,skinem Service Pack 1 preko Update-a i krene da mi instalira kad ono failed,pu ***em mu...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Cekaj malo, Servis pak ti se nece instalira, to moze da bude stvarno problem, jos za ovo nisam cuo. Skini servis pak ceo, da bude offline, pa ga kao takvog instaliraj. Ti si ga bas uglibio, skeniraj prvo sistem za sistemske greske, mozda je instaler ostecen. Ako nije to onda ce morati ceo Win od pocetka sa svim dodacima da instaliras.
Udji u Safe mod kad butas kompa, pa probaj odatle da instaliras Servis pak, ako o tome uopste i pricamo. A ako pricamo o igri, ipak ti sacekaj za patch.
 
Natrag
Top