problem sa DVD rezačem

Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
znaci samsung i hard su sata,a lg nije.
na zadnjoj strani toga lg-ja imas utor za stuju,utor za ide kabl i mjesto gdje stavljas dzamper . sa gornje strane diska na metalu je urezano gdje da stavis onu malu zabicu,dal na master ,dal na sekundar,na slejv. i onda prebacuj tu zabicu ( uzmi pincetu ). i kad prebacis spoji ponovo hard i vidi kad upalis komp kako ga vidi,pa oprobaj. i gasi komp kad to radis da nenapravis spoj i vise stete nego koristi. probaj pa cemo vidjeti dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
26
može li bit da mi hard nije sata jer kad sam kopčao ovaj dvd vidio sam SATA 1 i SATA 2 ulaz i stavio dvd na 1 ,sad nisam kući pa nemogu da vidim a pojedoh mud. sam sebi
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
26
vratio sam samsung a uzeo lg sa ide priključkom povezao ih u seriju i stavio džamper na starom lg-iju na S a na novom na M. jeli to uredu?
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
vidi ovako. IDE kabl sa maticne ide na hard i rezac to je master. ti si ih povezao sa jednim kablom, maticna jedan pa drugi. trebali bi da rade oba. provjeri
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
26
rade oni, samo kad hoću da spržim CD na starom DVD moram otić u properties/recording i zakačit Enable CD recording on this drive, a posle sve to isto moram uradit sa novim DVD ako želim da narezujem na njemu. postoji li mogućnost da rade oba rezača istovremeno???
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
probaj na tom drugom rezacu prebaciti djamper na m , pa onda opet probaj, moras sve tako dok nenabodes. ovo ti govorim zato sto sam se i ja tako peglao dok nisam naletio kako treba. mozda si ga stavio na slave, a treba da bude primari master i sekundari master.svakako gasis komp dok to radis, pa prvo uleti u bios i vidi kako on vidi.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
26
najteže mi je raskopčati i izvaditi komp a pritom imam i jednog malog pomoćnika od 18 mjeseci koji već hoće da popravlja, ali ću to morat odradit. crysis još jednom ti se zahvaljujem na pomoći
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nema na cemu, javi jesi li uspio,a kad mali pomocnik zaspe onda radi.

pozz.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
26
problem je bio u tome što sam master stavio u sredinu umjesto na kraj kabla, kad sam postavio master na kraj a slave u sredinu sve je uredu, ili, uredu je ono što sam ja tražio od njega, da mi otvara prazne cd-ove na obadva dvd-a. hvala crysis
 
Natrag
Top