Problem sa dvd rezacem?

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Imam dvd rezac LG HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 star je mozda godinu i nesto dana ali je koriscen veoma retko.Sada sam trebao da narezem neke dvd-ove i vidim da uopste nece da prepozna kako pune tako i prazne dvd-ove.Inace uvek koristim samo Verbatim dvd-ove.Primetio sam da u "device manager-u" za njega pise samo dvd rom a recimo za drugi(stari)rezac pise marka i model rezaca,onda sam probao da ga dezinstaliram,promenio sam mu mesto prikljucka na ploci i u registriju da obrisem lower ili upperfilter i onda sam uspeo da dobijem da ga vidi pod punim nazivom ali pise i da je ATA mada je on SATA a i dalje nece nista da ocitava.
Ima li neko ideju sta bi moglo da mu bude?


hvala unapred na odgovorima
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam dvd rezac LG HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 star je mozda godinu i nesto dana ali je koriscen veoma retko.Sada sam trebao da narezem neke dvd-ove i vidim da uopste nece da prepozna kako pune tako i prazne dvd-ove.Inace uvek koristim samo Verbatim dvd-ove.Primetio sam da u "device manager-u" za njega pise samo dvd rom a recimo za drugi(stari)rezac pise marka i model rezaca,onda sam probao da ga dezinstaliram,promenio sam mu mesto prikljucka na ploci i u registriju da obrisem lower ili upperfilter i onda sam uspeo da dobijem da ga vidi pod punim nazivom ali pise i da je ATA mada je on SATA a i dalje nece nista da ocitava.
Ima li neko ideju sta bi moglo da mu bude?


hvala unapred na odgovorima

Udevice menadzeru pod tablicom view cekiraj show hidden devices pa tu gde ti je rezac
proveri da li ce biti jos neka stavka ako ima deistaliraj je i restartuj komp!
Ako nema nista dinstaliraj rezac i restartuj komp!
Takodje bi trebalo proveriti i u biosu kako je podesen rezac i hard da li je ide sata ili ahci mod!
Proveri hard kako ti prijavljuje kao ide ili sata mod!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Prve dve stvari sam uradio i opet isto jedino sto mi sada opet taj dvd pokazuje kao cd rom drajv.
http://s7.postimg.org/mh4w5yyrf/Untitled.jpg
Probao sam i u biosu evo slike kako mi tamo stoji ne znam da li trebam nesto da promenim mada mi je ranije taj dvd radio a nisam nista menjao u biosu?
http://s23.postimg.org/5oy2hkzpn/IMG_20150218_105148.jpg

osim native ide koja jos stavka ima tu?

Prve dve stvari sam uradio i opet isto jedino sto mi sada opet taj dvd pokazuje kao cd rom drajv.
http://s7.postimg.org/mh4w5yyrf/Untitled.jpg
Probao sam i u biosu evo slike kako mi tamo stoji ne znam da li trebam nesto da promenim mada mi je ranije taj dvd radio a nisam nista menjao u biosu?
http://s23.postimg.org/5oy2hkzpn/IMG_20150218_105148.jpg

osim native ide koju jos stavku imas tu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nešto se izgleda shebalo...treba pet puta pritisnut "Objaviti odgovor"...

I kod mene isto treba pritisnuti objavi odgovor 2-3 puta ili objavi samo pola recenice pa se mora dopisivati!

Ima jos RAID i AHCI
Quronja - jeste da je potrosna roba ali je on nov i zamena za stari pioneer koji jos i sada radi.

Prebaci to u AHCI mod!Zatim u device menadzeru pogledaj sta prijavljuje za hard i rezaci uradi ponovo postupak od gore deistaliraj ih pa restartuj moraces tada ponovo da instaliras drajvere za hard!

Ima jos RAID i AHCI
Quronja - jeste da je potrosna roba ali je on nov i zamena za stari pioneer koji jos i sada radi.

Prebaci to u AHCI mod!Zatim u device menadzeru pogledaj sta prijavljuje za hard i rezaci uradi ponovo postupak od gore deistaliraj ih pa restartuj moraces tada ponovo da instaliras drajvere za hard!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Druze uspeo sam,ne znam ni sam kako,ono tvoje nije uspevalo pa sam jos nesto cackao po biosu i uspeo sam da zeznem ceo komp u smislu da mi se posle paljenja ili restarta cuje samo jedno bip i komp se gasi tako da nisam mogao ni u bios da udjem da ispravim to sto sam bio cackao.Na kraju sam skinuo bateriju sa ploce i tako valjda resetovao bios onda sam uspeo da ga upalim i ponovo usao u bios i vratio sve kako je i bilo(ali mi je ostalo u AHCI modu,ne znam da li da tako i ostavim?) i sada mi dvd cita diskove samo sto mi u device menageru vise ne pisu nazivi i oznake dvd romova vec za oba pise samo cd rom drajv.
Ne znam da li to nekako moze da se vrati da pise koji je koji?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Druze uspeo sam,ne znam ni sam kako,ono tvoje nije uspevalo pa sam jos nesto cackao po biosu i uspeo sam da zeznem ceo komp u smislu da mi se posle paljenja ili restarta cuje samo jedno bip i komp se gasi tako da nisam mogao ni u bios da udjem da ispravim to sto sam bio cackao.Na kraju sam skinuo bateriju sa ploce i tako valjda resetovao bios onda sam uspeo da ga upalim i ponovo usao u bios i vratio sve kako je i bilo(ali mi je ostalo u AHCI modu,ne znam da li da tako i ostavim?) i sada mi dvd cita diskove samo sto mi u device menageru vise ne pisu nazivi i oznake dvd romova vec za oba pise samo cd rom drajv.
Ne znam da li to nekako moze da se vrati da pise koji je koji?

Svuda je preporuka gde postoji ahci da se ostavi na tome
bice tihard brzi odzivniji pri butovanju i pokretanju programa!
Pa pazi naziv ti i nije toliko bitan bitno je kako radi dali ata ili sata u kom modu je
Ni kod mene nije prijavljen pod imenom proizvodjaca samsung vec po serijskom modelu!

A sta ti sad prijavljuje u device menadzeru?
 
Natrag
Top