Problem sa deljenjem win7 Home

Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
Problem sa racunarom je nastao posle nekog iznenadnog resetovanja(mislim da je bio nestanak struje).Naime sa tog racunara vidim ostale računare na mreži kao i njihove deljene particije,foldere i fajlove i imam pristup njima ,dok drugi racunari vide ovaj ali nemaju pristup koji im je bio odobren cak nemaju pristup racunaru već se dobija obavestenje nesto kao nemaju adekvatnu dozvolu ili racunar nije na mreži.
Probao sam sve moguće načine(nisam stručnjak) ali bez obzira na date dozvole ništa.
Uradio sam oporavak sistema desetak dana unazad i sve radi ali... racunar se posle 15-tak minuta resetuje i po starom prekinu se sve veze.
Opet oporavak i opet sve radi 20 minuta pa reset, posle trećeg oporavka nestale su opcije za oporavak ostala samo zadnja tačka vraćanja na kojoj ništa ne radi.Računar odnešen u servis gde nisu naišli na problem,navodno ssd malo radi malo ne ,zamenili ssd, uradili klon sistema ,vratili računar-sve isto ne radi. Ako neko ima neku ideju molio bih za savet!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
980
ako mozes promjeni bateriju..i hard disk jer kad je nestalo struje bila je slaba baterja a mozda i ram nisam neki strucnjak ali ja promjenim os i takve stari radim otih 4 pozdrav....
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
Ako je hardver u redu, tada je problem u operativnom sistemu.
Ako ne možeš da nađeš korisne informacije u event log-u, moraćeš da reinstaliraš operativni sistem.
Slazem se , ali sam mislio ako moze da prodje bez toga , probao da iskljucim antivirus ali i dalje dobijam istu poruku.slika.png
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Da li je mreza podesena na home ili work(na public je po defaultu disabled network discovery)? Da li su racunari bili mozda deo Home Group? Ako jesu, potrebno je da iste ponovo pridruzite istoj grupi. Da li je ukljucen file sharing i network discovery? Da li je racunar deo odgovarajuce grupe? Da li su ovi servisi startovani:
  • Computer Browser
  • Server
  • TCP/IP NetBIOS Helper
  • Workstation
Da li je racunar povezan na mrezu na isti nacin kao i pre? Mrezne kartice su dosta osetljive na strujne udare, tako da moze da se desi i da sama kartica ne funkcionise kako bi trebalo, mada verovatno bi primetili jos neke probleme. Da li mozete u podesavanju network adaptera da vidite da li je instaliran File and printer sharing Microsoft service? Mozete probati da isti propustite kroz firewall. Pokusajte da reinstalirate isti. Da li ste proverili podesavanja za firewall, dozvole za pristup deljenim fajlovima i slicno?

Pokusajte da se povezete direktno preko ip adrese lokalnog racunara i file share name npr: 192.268.100.100/Share Ako to radi, mozda je problem u kesiranim DNS podacima. Mozete da uradite
ipconfig /displaydns da vidite da li se hostname i IP adresa slazu sa novim stanjem. Ako ne uradite:
ipconfig /flushdns
na svim racunarima pa vidite da li ce posle toga biti dostupni fajlovi.


Da li racuanri imaju staticne lokalne adrese? Mozete da dodate DNS names i mapirate hostove na mrezi u host file-ovima ako jesu.
Meni iskreno deluje da ovo moze da bude DNS cache problem, jer taj racunar je sada poslednji povezan na mrezu, tako da verovatno ima up to date DNS cache lokalne mreze i zato moze da pristupa ostalim share-ovima. Ostali racunari mozda imaju durgu IP adresu mapiranu za taj hostname, i onda tu nastaje problem. Posebno ako se ti drugi racunari ne gase. Eventualno moze biti da je neki problem sa dozvolama za shared foldere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
Auh, izbombardovao me informacijama, slazem se da moze biti veliki broj kojekakvih mogucnosti za ovaj problem, ali ja sam neko koji je samo zagrebao po povrsini svega ovoga sto ste Vi predlozili i samo delimicno razumem sve ovo(mislio sam da ce biti prostije resenje), racunari jesu clanovi iste grupe i svi se medjusobno vide odnosno vide deljene datoteke i fascikle, operativni sistemi od xp-a do 10-ke, osim ovog racunara on vidi sve i ima svima pristup , njegove deljene datoteke se prikazuju kao share samo u istom, dok kada sa nekog drugog racunara pogledamo mrezu vidimo problematicni racunar ali ne i njegove deljene objekte i kada pokusamo da pristupimo win izbaci obavestenje nesto u fazonu da je pogresna putanja ili naziv racunara... Kada Ste spomenuli gasenje racunara(ako mogu da predjem sa "Vi" na "ti")u mrezi je racunar koji se svakih 10-15 minuta resetuje uz BSOD ili samo se "smrzne", probao sam da ga raskacim fizicki sa mreze i cini mi se da radi bez problema videcu sutra kad odem na posao, znaci negde u isto vreme se desilo problem na oba racunara . probacu da okacim neki dump file ako neko moze da rastumaci:eek:
File and printer sharing je instaliran i isti je odobren kroz firewall i msm da su sve dozvole za deljene fascikle uredno date (valjda).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
E sta bi jos moglo biti zanimljivo, racunar ima hdd i ssd , u servisu su rekli da ne vide nikakve probleme osim mozda da im se cini da ssd "malo radi malo ne" pa su ga zamenuli i uradilo klon sistema.E sad meni se cini da samo podizanje sistema traje predugo narocito deo posle obavestenja da se racunar ulkjucuje kad se ekran zacrni skoro ceo minut dok se ne pojavi pocetni ekran. Kad otvorim my comp pa recimo idem na properties D diska nema problema dok ne pozovem karticu deljenje ili bezbednost kada se racunar prilicno dugo razmislja da mi pokaze opcije za te zadatke.
Probao sam da raskacimi i hdd ali je sve bilo isto.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Problem sa racunarom je nastao posle nekog iznenadnog resetovanja(mislim da je bio nestanak struje).Naime sa tog racunara vidim ostale računare na mreži kao i njihove deljene particije,foldere i fajlove i imam pristup njima ,dok drugi racunari vide ovaj ali nemaju pristup koji im je bio odobren cak nemaju pristup racunaru već se dobija obavestenje nesto kao nemaju adekvatnu dozvolu ili racunar nije na mreži.
Probao sam sve moguće načine(nisam stručnjak) ali bez obzira na date dozvole ništa.
Uradio sam oporavak sistema desetak dana unazad i sve radi ali... racunar se posle 15-tak minuta resetuje i po starom prekinu se sve veze.
Opet oporavak i opet sve radi 20 minuta pa reset, posle trećeg oporavka nestale su opcije za oporavak ostala samo zadnja tačka vraćanja na kojoj ništa ne radi.Računar odnešen u servis gde nisu naišli na problem,navodno ssd malo radi malo ne ,zamenili ssd, uradili klon sistema ,vratili računar-sve isto ne radi. Ako neko ima neku ideju molio bih za savet!
Proveri poslednje apdejte i ako naidjes na sigurnosni apdejt sa oznakom KB,sa nekoliko brojeva,deinstaliraj,pa vidi kako se ponasa,ako uspe Repair Os-a bez tog apdejta,iskljuci automatsko apdejtovanje sistema.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
ali sam mislio ako moze da prodje bez toga
?
Logovi postoje baš zbog takvih situacija. Ako operativnom sistemu ili nekom programu "nešto smeta" tada on to prijavi u svom log fajlu. Pregledom log fajlova se najbrže dolazi do saznanja "šta smeta" i "šta ne valja"!
Ako ti "razumevanje" log fajlova predstavlja problem, pošalji sadržaje ovde.

Pretpostavke "msm da su sve dozvole za deljene fascikle uredno date (valjda)" i opisi "win izbaci obavestenje nesto u fazonu da je ..." ne vode nikuda u rešavanju problema. Nema smisla opisivati poruku koja se ne razume. Pošalji ORIGINALNU poruku.

Sa druge strane, čudno je da odlučuješ šta je pravi savet a šta ne, obzirom da ne barataš tom problematikom dovoljno da bi je sam rešio?

Sve u svemu, precizni podaci mogu dovesti do dijagnoze, dok se sa opisnima može samo spekulisati.
 
Natrag
Top