Problem sa defragmentacijom

Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Defragmentacija nece da se zavrsi do kraja nego stigne do nekih 51% i onda izbaci sledece "Some files on this volume could not be defragmented"Da li neko mozda zna u cemu je problem zasto defragmentacija ne moze da se dovrzi do kraja?Zahvaljujem.:vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
Skini ovo pa pokreni...


Kod:
[URL="http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897426.aspx"]    
[B]PageDefrag[/B]

   [/URL]
Nakon toga pokreni defragmentaciju...probaj i u safe modu...
Skini i ovaj program, pokreni ga kad zatvoriš browser(mozillu ili IE)..
Kad ga otvoriš idi na Cleaner onda na Analize i na kraju Run Cleaner i počisti sve što nađe...
Kod:
[URL="http://www.ccleaner.com/download/downloading"]Ccleaner   [/URL]
Javi šta je bilo...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Mozda se nismo lepo razumeli posto se ja i ne razumem nesto u te programe itd...Sad cu da probam malo bolje da pojasnim...Rec je o sledecem postupku.Kliknem desnim klikom na ikonicu harda/propertis/tools/defragment now/ .Defragmentiranje pocne ali se ne zavrsi do kraja nego dodje do nekih 51%
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
Probaj skini Tune up,ili neki slican program(ja koristim tune up,po meni je najbolji).On se placa ali torent resava problem :)
Kod njega imas svasta pored defragmentacije,moyes da ga podesis na koliko dana da analiyira greske u sistemu(ukljucujuci i da li je potreban defragmentacija),i jednim tvojim klikom on ispravi sve greske,i ako je potrebno defragmentira.




pozz
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Ovako posto windovsov program za defragmetaciju prvih 50% cisti crvene crtice drugih 50% popunjava prazna mesta koja su ostala od praznih crvenih crtica.E sad tebi nemoze da popuni ipak mozda je neka crvena crtica bila potrebna za neki fajl tebi pise da nemoze da obrise fajl e ne izbacuje ti to defragmentacija nego sam racunar znaci posto nema crvene crtice nema ni fajla koji nece da se obrise eto to resenje

[THINK]Uzni skini defraggler besplatan je i odlican[/THINK]
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
vecina alata za defagmantaciju nece da ti zavrsi proces do kraja ako imas malo(free)slobodnog prostora na disku koji hoces da defragmantujes.Probaj da neke programeili sl. prebacis na drugu particiju pre samog procesa defragmantacije pa onda pokusaj defragmantaciju
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Imaš li ti na particiji koju želiš da defragmentiraš velike nedeljive blokove,kao što su npr. filmovi ?Ako imaš,nećeš ni moći da je defragmentiraš do kraja.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Prebaci filmove sa pomenute primarne na sekundarnu particiju,batali Windows-ov defrag (što se mene tiče,ma šta mnogi pričali,mani se i Diskeeper-a,a i manje poznatih defragmentatora),skini (nije veliki) Paragonov Total Defrag,ili (još bolje) Paragonov Hard Disk Manager (koji ima i opciju defragmentacije i to radi najbolje od svega što do sada videh - možeš da proveriš u arhivi PC Press-a).Odradi (naročito ovim drugim) posao lagano i za sva kasnija čačkanja koristi ono što ti je Marko 75 preporučio (naravno,ne samo PageDefrag,već čitav Sysinternalsov paket koji je fraj).
Javi nam ima li poboljšanja...
 
Natrag
Top