problem sa boot na HDD

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.178
Imas 51 los "weak" sektor na disku. Ako je moguce software-ski popraviti ih to ce uraditi LLF. Inace ne volim sentinel i nisam slucajno bio ironican kada sam napisao "ljudi iz nekog razloga najvise vole program - Hard Disk Sentinel".

Iskreno rečeno taj hdd je zreo za zamjenu. Najgore što mu se može desiti je da na neki način i instalira Windows na njega pa da nakon izvjesnog vremena izgubi podatke sa njega jer ga računar odnosno bios neće uopšte registrovati.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.08.2012
Poruka
32
Ja trenutno imam problem pri boot gde racunar ucitava sta je povezano unutra.
Izlazi press F2 to enter setup
Press F11 to boot menu,
Zatim vrlo sporo ucitava sta je povezano na IDE a sta na SATA. (Moj je hard disk sa IDE)
Onda cekam 3-4 minuta da sve to prodje i se starta Windwos 7.

Pre par sati mi je teknulo da pre 1 mesec sam preko windows-a 7 izvadio oko 40 GB (koje su bile slobodne) sa particije D kako bi na njoj instalirao probno Windows 10. Ali sam napravio gresku tako sto sam preko windows 7 instalirao windows 10 sa opciju update (nije bilo bootanja nego preko autorun na DVD). Moj PC je star i ocito ne podrzava windows 10 ne mogu da ga startujem sa boot opcijom zato sam uradio update, ali mi se nije dopao pa sam ga formatirao ponovo sa windows 7.
Dali je moguce da moj problem je to sto sam stavio windows 10 pa se poremetio taj MBR.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Zongliranje sa operativnim sistemima moze imati posledice ako nisi siguran sta i kako radis. Update sedmice na 10-ku najcesce ima za rezultat abnormalnu duzinu bootovanja. Na sjajnoj C2D masini na kojoj sam licno uradio update boot je trajao dovoljno dugo da skuvam kafu.

Da ne duzimo vise... ako si resen da zadrzis disk URADI Low Level Format pa instaliraj sedmicu na blanko HDD. Ako problemi ostanu nabavi novi disk.
 
Član
Učlanjen(a)
13.08.2012
Poruka
32
Zongliranje sa operativnim sistemima moze imati posledice ako nisi siguran sta i kako radis. Update sedmice na 10-ku najcesce ima za rezultat abnormalnu duzinu bootovanja. Na sjajnoj C2D masini na kojoj sam licno uradio update boot je trajao dovoljno dugo da skuvam kafu.

Da ne duzimo vise... ako si resen da zadrzis disk URADI Low Level Format pa instaliraj sedmicu na blanko HDD. Ako problemi ostanu nabavi novi disk.

OK uradi cu low level format . Ali se bojim da tokom formata ponestaje mi struju ili slabiju snagu struje jer cesce se desava da mi se PC sam restarta a u istom trenutki mi zatreperi i sijalicu. ??? Dali ce u takav slucaj moj HDD da crkne ?
 
Natrag
Top