Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
Pozdrav Forumasi

Eh ovako da započnem, naime prije par mjeseci kupio sam LG tv ( ne mogu se sjetiti koji je model tačno ) Tv u sebi sadrži ugrađen digitalni resiver tako da sam se bacio odmah na trazenje Astra kanala,posto najvise gledamo njemacke programe. Satelitska antena mi je takodze podesena prema ovom satelitu(satelitska nema motor). Nakon 2 sedmice primjetio sam da su mi se svi kanali pomjesali i nisu vise na kanalima kako sam ih slozio. Ponovo sam ponovio postupak traženja kanala i poredao prema želji i nakon nekoliko sedmica isto se dogodilo, kanali se pomijesali, a neki su čak i nestali. Da li neko zna u čemu je kvaka i kako ovo riješiti, nadam se da nisam previše iskomplikovao sa pitanjem. Hvala unaprijed
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Proveri transpondere moguce je da je bilo nekih izmena usput si trebao napisati o kom risiveru se radi
moguce je da je sw zastareo ima puno stvari koji mogu praviti probleme
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Kao što je napisao - nije u pitanju risiver, nego TV ima u sebi S2 risiver.
 
Učlanjen(a)
13.12.2020
Poruka
150
Pozdrav dali netko pouzdano zna je li satelitski kanali do antene dolaze kao analogni ili kao digitalni.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Ako imaš analogni prijemnik onda dolaze kao analogni, a ako imaš digitalni onda dolaze kao digitalni. Piše ti na prijemniku kakav je.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
168
Pozdrav dali netko pouzdano zna je li satelitski kanali do antene dolaze kao analogni ili kao digitalni.
Mislim da je digitalni signal. Sjecam se dok smo prije dosta vremena zeljno cekali nove kljuceve da ukucavamo, a tipovi koji su nam prodavali i montirali opremu su uvijek govorili: "Signal je digitalni i ili ga ima ili nema-nema treceg" To mi je ostalo u sjecanju.
 
Natrag
Top