Problem sa antivirusnim programom

Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
3
Imao sam instaliran besplatni Avast kome je verovatno istekao rok i sam je nestao sa kom. Skinuo sam noviju verziju sa interneta i pokušao da je instaliram ali ne ide. Krene instalacija i pri kraju instalacije javi mi neku grešku ERROR: VC redistributable check failed, error 0x000036B, Error calling DllUnregisterServer. Pokušao sam i sa drugim verzijama al ne vredi sve isto. Hteo sam da odustanem od Avasta i probao sam sa Avirom. Ni taj program ne mogu da instaliram do kraja. Verovatno je na mom računaru ostalo nešto što blokira instalaciju bilo kog antivirusnog programa, ali šta? Nek se javi neko ko zna šta je to ili ima ideju.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Anti virus kao i svaki drugi softver nemogu sami da nestanu iz sistema.Nisu oni kvarljiva roba pa da im istekne rok trajanja.Moze samo da ti istekne licenca programa,ako ih isti imaju.Kod tebe je ili Avast propustio neki virus pa ga je on onemogucio,ili ti se desilo nesto sa sistemom pa je anti virus ostao sakriven.Nisi napisao dali ga uopste vidis u instaliranim programima.Verovatno je tu pa ti on pravi probleme da instaliras drugi anti virus,jer je poznato da se dva anti virusa nemogu instalirati na racunar,odnosno,dolazi do "sukoba" istih.

Probaj sa Avast Uninstallerom,ako je Avast tu,obrisi ga i to bi trebalo da ti resi problem.


Uninstall Utility

How to uninstall our software using aswClear:
  1. Download aswclear.exe on your desktop
  2. Start Windows in Safe Mode
  3. Open (execute) the uninstall utility
  4. If you installed avast! in a different folder than the default, browse for it. (Note: Be careful! The content of any folder you choose will be deleted!)
  5. Click REMOVE
  6. Restart your computer
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
3
Ne postoje nigde tragovi prethodnog Avasta osim mozda u registar bazi. Već sam uradio to sa Avast Uninstallerom. Znam da ne moze sofver da nestane sam zato mi nista nije jasno. Pomislio sam da mi sa sistemom nešto nije u redu pa sam uradio riper pa opet ne vredi. Pronašao sam neku prastaru verziju 4.8 koja je prošla pa mi je sve još manje jasnije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2011
Poruka
26
Probaj da izbišeš sa Revo Unistaller Pro. On izbriše sve od nekog program pa čak i u registri bazi
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
pokusaj CCleaner free je za download,hmm i ja vec avast koristim dugo godina i dosada nisam imao nikad takav problem,sta isto mogu preporuciti Microsoft security essentials
HTML:
http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=microsoft+security+essentials&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwindows.microsoft.com%2Fen-US%2Fwindows%2Fproducts%2Fsecurity-essentials&ei=HtHXTvvmB8Ttsgbpj-HRCw&usg=AFQjCNG_CG6k8rwHvlZ0OcnAA44wjQb-Uw
imao sam ga i super je malo kida procesor i ram narucito preporucujem za malo slabije konfiguracije :D,jedini stos mu je u tom sto nema automatski update tako da ali nije neki belaj sto se mene tice,a sto se tice avast free licence samo odes na avast i tamo se registrujes za free licencu i oni ti posalju key na tvoj mail kojeg tamo moras upisati
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
imas virus na kompu, nema sta drugo biti i to onaj pogani sto napada antivirus i sistem, autora mu njegovog, zato uzmes lijepo

Kod:
http://hotfile.com/dl/129189494/233820e/ComboFix.rar.html

pocisti komp sa ovim i onda uradi repair sistema, a onda pokusaj sa tim avastom novim ili neki drugi antivirus, nebitno
 
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
133
downl. sa neta" dr.Web Cureit" potrazi na google, za ovaj antivirus nije potrebna instalacija, samo ga down. i pokreni ga. ako su virusi, j*bace im kevu:).
p.s ako pokreces full skan skeniranje moze da potraje dosta dugo i do 4-5h.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
sto se tice repair system,mislim da nema neke velike koristi,zna se dosta puta desiti da dodze do neke greske,tako da je cak najbolje ponovo instalirati novi system
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ima repair koristi velike, pogotovo onom ko ima previse podataka na kompu pa ne zeli tamo vamo sa njima zbog reinstalacije, a sto se tice gresaka koje se desavaju to je samo do cd-a, ni zbog ceg drugog
 
Natrag
Top