Problem RAM memorija??

Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Evo slika sta ja sve imam nije kvalitet bas bas najbolji ali vidi se.
ja sam stavio PEG, e jel treba jos nesto tu da se dira?
 

Prilozi

  • 4.PNG
    4.PNG
    539,9 KB · Pregleda: 32
  • Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    583,9 KB · Pregleda: 33
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    614,8 KB · Pregleda: 37
  • Capture3.PNG
    Capture3.PNG
    591,3 KB · Pregleda: 45
  • Capture5.PNG
    Capture5.PNG
    536,6 KB · Pregleda: 33
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A jel mozes da nevedes odakle ti ispisuje to 2.75 gb ,gde si to procitao da se to slucajno ne odnosi na slobodnu memoriju,mozda sistem jede ostatak,takodje nisi naveo koji operativni sistem koristis ,jer Majkrosoft ima na svom sajtu hotfix 4GB dodatke upravo za taj problem nisi bas bio precizan.....mozda je problem sto nemas zadnji servis pak i sl.....
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
A jel mozes da nevedes odakle ti ispisuje to 2.75 gb ,gde si to procitao da se to slucajno ne odnosi na slobodnu memoriju,mozda sistem jede ostatak,takodje nisi naveo koji operativni sistem koristis ,jer Majkrosoft ima na svom sajtu hotfix 4GB dodatke upravo za taj problem nisi bas bio precizan.....mozda je problem sto nemas zadnji servis pak i sl.....

Da si krenuo od početka a ne od kraja vidio bi da je i sliku priložio....
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U redu tu sam sliku preskocio izvinjavam se,sta bih ja bez tebe Quronjo ,mislio sam da su na sliku neki vicevi,medjutim problem nismo resili predpostavljam...,ipak bih ja sve u biosu vratio na default i skinuo zadnji hotfix,mada ostaje nejasno koji je proces zauzeo toliki deo od memorijskog kolaca, dobro bi bilo da se to proveri posto jasno kaze da 4BG postoji na kompu..,znaci proveri iz task managera koji proces jede memoriju.....postavi da prikaze za sve procese i proveri .....
Da se slucajno nisi igrao sa 3GB switch opcijom iz buta...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
U redu tu sam sliku preskocio izvinjavam se,sta bih ja bez tebe Quronjo ,mislio sam da su na sliku neki vicevi,medjutim problem nismo resili predpostavljam...,ipak bih ja sve u biosu vratio na default i skinuo zadnji hotfix,mada ostaje nejasno koji je proces zauzeo toliki deo od memorijskog kolaca, dobro bi bilo da se to proveri posto jasno kaze da 4BG postoji na kompu..,znaci proveri iz device managera koji proces jede memoriju.....postavi da prikaze za sve procese i proveri .....
Da se slucajno nisi igrao sa 3GB switch opcijom iz buta...

To je samo do biosa, nema to veze sa procesima u Windowsu...ali ja konkretno bih mogao pomoći samo da je računar ispred mene...:D
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa dobro to su samo ideje i predlozi....nemam ja neko veliko iskustvo....ponekad je i to dovoljno....
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
U redu tu sam sliku preskocio izvinjavam se,sta bih ja bez tebe Quronjo ,mislio sam da su na sliku neki vicevi,medjutim problem nismo resili predpostavljam...,ipak bih ja sve u biosu vratio na default i skinuo zadnji hotfix,mada ostaje nejasno koji je proces zauzeo toliki deo od memorijskog kolaca, dobro bi bilo da se to proveri posto jasno kaze da 4BG postoji na kompu..,znaci proveri iz device managera koji proces jede memoriju.....postavi da prikaze za sve procese i proveri .....
Da se slucajno nisi igrao sa 3GB switch opcijom iz buta...

Ja sam skoro 100% siguran da graficka uzimam memoriju,jer vadio sam grafiku i stavio sam 7300gt staru i tada mi prikazuje da racunar koristi 3,25gb. evo detalja iz didiaga:
Card name: NVIDIA GeForce 7300 GT (Microsoft Corporation - WDDM)
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 7300 GT
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0393&SUBSYS_0F02105B&REV_A1
Display Memory: 1656 MB
Dedicated Memory: 248 MB
Shared Memory: 1407 MB
Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (85Hz)
Monitor Name: Generic PnP Monitor
Monitor Model: SyncMaster
Monitor Id: SAM0107
Native Mode: 1024 x 768(p) (84.997Hz)
Output Type: HD15

Podesavanja u biosu sam restartovao tj vadio sam bateriju i onda podesio sve kako je rekao WeedSmoker1. ali nista nazalost nisam dobio.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Cekaj ako sam ovo dobro razumeo ,sve se ovo desilo nakon ove tvoje male intervencije sa grafickom,moze biti da je WeedSmoker1 bio blizu resenja,ali ne sasvim,ovaj deo se mora malo bolje analizirati...."Shared Memory: 1407 MB" kao da deli memoriju sa integrisanom karticom nisam siguran......
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pokusaj da iz biosa disejblujes opciju za onboard grafiku izgleda da deli memoriju sa karticom koja nije u upotrebi....u stvari ovo uradi samo u slucaju da imas dodatnu karticu ,jer ako koristis integrisanu u tom slucaju ti sam dodeljujes istoj koliko memorije zelis da koristi na ustrb rama.......znaci sto vise memorije dodelis integrisanoj grafickoj ,to ce manje biti prikazano u windows ........pokusaj da smanjis memoriju za integrisanu karticu a onda pogledaj u win sta se dogadja..
Ukratko resenje problema je da integrisanoj grafickoj koja se nalazi na ploci uskratis dostupnu memoriju smanjujuci je ili totalno destiklirati off u biosu....
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top