Problem puknute cevi

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Dvorisna kuca,dvoriste izbetonirano,negde je pukla cev i sat vrti kao lud ali se nigde ne vidi gde je pukla cev,septicka jama se puni sa delom te vode koja negde otice
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Dvorisna kuca,dvoriste izbetonirano,negde je pukla cev i sat vrti kao lud ali se nigde ne vidi gde je pukla cev,septicka jama se puni sa delom te vode koja negde otice
Voda nikad ne izlazi tamo gde je pukla cev,obicno ide kroz supljine zemlje i pojavi se na drugom mestu.Mozes probati kopati bas tu gde je najveca bara.Kopanje yi je jeftinije nego da dolaze iz komunalnog,ako imaju onaj instrument za ispitivanje gd je proboj.I to si treba da prijavis komunalnom,jer ce ti ovako naplatiti koliko je brojilo odkucalo.Mora kopanje,nema druge.Moraces da lupas beton,jer ce i to manje da te kosta nego racuni kada pristignu,ako ne uradis nesto.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Prijavljeno je komunalno,bili su i ustanovili puknutu cev,napisana je neka molba za neplacanje te potrosnje.
Problem je sto voda ide negde u zemlju i nigde nema bare,primeceno je samo da je septicka jama punija.
Inace u kuci ne zivi niko i trenutno je zatvorena voda ali vlasnici zele da se osposobi voda.
I celo dvoriste je pod betonom pa je nezgodno da se lupa ceo beton pogotovo sto ne postoji neki plan gde bi se videlo barem otprilike gde su vodovodne cevi.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Prijavljeno je komunalno,bili su i ustanovili puknutu cev,napisana je neka molba za neplacanje te potrosnje.
Problem je sto voda ide negde u zemlju i nigde nema bare,primeceno je samo da je septicka jama punija.
Inace u kuci ne zivi niko i trenutno je zatvorena voda ali vlasnici zele da se osposobi voda.
I celo dvoriste je pod betonom pa je nezgodno da se lupa ceo beton pogotovo sto ne postoji neki plan gde bi se videlo barem otprilike gde su vodovodne cevi.
Beton se mora lupati,to je neminovno.Te gazde bi trebalo da znaju kuda im ide vodovor,ako nece da lupaju beton skroz po duzini cevi onda neka se jave i raspitaju u komunalnom gde ce da nabave tu spravu za ocitavanje proboja,sto je veoma skupo,a opet ce morati lupati beton da bi se taj proboj uradio.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
To znam da ce morati da se lupa beton ali je problem sto se ne zna kuda idu cevi.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
To znam da ce morati da se lupa beton ali je problem sto se ne zna kuda idu cevi.
I to ne bitrebalo biti problem.Od sahte sa vodomerom pa do ulaza u kucu.ne verujem da bi se nesto krivudalo,nego najkraci put.Ne znam kakav je plac,t.j. zemlja da li je skopavan i poravnavan,ili nasipan.Ako je nasipan brzo ce se pojaviti uvala u betonu gde je cev probila,ako je skopavan,t j. izravnavan,onda ce biri veci problem.Najgore je to sto vodomer okrece i pravi potrosnju,sto nisam siguran da ce preduzece vodovoda to pravdati.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Cim je primeceno voda je zatvorena,predata je molba vodovodu ali ne znam za dalji tok resavanja.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Cim je primeceno voda je zatvorena,predata je molba vodovodu ali ne znam za dalji tok resavanja.
Dobro je da ne trosi vodu i da ne okrece vodomer.Beton se mora lupati,ili od sahte,ili od kuce gde je voda usla.Tako ce i kopanjem moci da se prati cev.Nema druge,jer posto je voda iskljucena to ne moze ni instrument da ocita pod zemljom i betonom gde je proboj.Nije zgodno znam,ali nema druge.Lupati beton po pola metara i kopanjem pratiti cev.Moze se uvek malo duze potkopati betona dase vidi u kom pravcu ide ceve i kuda treba lomiti beton,da ne ide nasumice.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
15
Da li ste tražili od ovih iz vodovoda, da izađu i ispitaju uređajem?
Kao podstanar u Rakovici, imao sam sličan slučaj. gdje nisam ni znao
da je cijev pukla, dok mi nije došao ogromni račun. Žalio sam se stanodavcu
koji je obavjestio vodovod i došli su iznenađujuće brzo. Nekom aparaturom sa sondama su
desetak minuta češljali po dvorištu i odredili mjesto pucanja. Pri tom su nekoliko puta odvrtali
i zavrtali vodu u šahtu. Ne znam koliko je plaćena ta usluga, ali poznavajući stanodavca kao
čovjeka teškog na dinaru, sumnjam da je bilo skupo. Ovi iz vodovoda su samo otkrili mjesto pucanja, a on je sam kopao i sa nekim prijateljem riješio problem. Da napomenem da je od šahta do kuće oko 15 metara betonske staze. Mislim da bi ste trebali pitati u vodovodu za cijenu ove usluge, jer mislim da je lakše i jeftinije nego nasumice uništavati beton i sebi praviti veće izdatke i posao.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Da li ste tražili od ovih iz vodovoda, da izađu i ispitaju uređajem?
Kao podstanar u Rakovici, imao sam sličan slučaj. gdje nisam ni znao
da je cijev pukla, dok mi nije došao ogromni račun. Žalio sam se stanodavcu
koji je obavjestio vodovod i došli su iznenađujuće brzo. Nekom aparaturom sa sondama su
desetak minuta češljali po dvorištu i odredili mjesto pucanja. Pri tom su nekoliko puta odvrtali
i zavrtali vodu u šahtu. Ne znam koliko je plaćena ta usluga, ali poznavajući stanodavca kao
čovjeka teškog na dinaru, sumnjam da je bilo skupo. Ovi iz vodovoda su samo otkrili mjesto pucanja, a on je sam kopao i sa nekim prijateljem riješio problem. Da napomenem da je od šahta do kuće oko 15 metara betonske staze. Mislim da bi ste trebali pitati u vodovodu za cijenu ove usluge, jer mislim da je lakše i jeftinije nego nasumice uništavati beton i sebi praviti veće izdatke i posao.
Imaju taj instrument kod mene u firmi.Iako sam radio u basenu,povrsinskog kopa,ali imali smo sluzbu vodovoda,posto su mnogi bunari i sela prekopana zbog uglja.Ti radnici,koji rade na odrzavanju vodovoda priceju da je to veoma skupo,ali ako mu se ne lupa beton,onda moze,jer mislim kao sto sam i napisao u prethodnim postovima.firma vodovoda sigurno ima taj instrumenat.samo moraju pustiti vodu da bi nasli gde je proboj,st znaci da ce vodomer okretati i povecati cenu potrosnje.Onda nek se preispita sta mu je bolje raditi,platiti to,ili kopati redom.U svakom slucaju beton se mora lupati i kada nadju gde je proboj,najmanje za velicinu sahte,da bi imali mesta da urade sastav.
 
Natrag
Top