Problem pri instaliranju Windowsa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
41
Imam jedan problem pri instalaciji windowsa.Danas sam ubacio cd windows xp sp1 i restartovao racunar.Cd je ocitan preko boota i poceo sam normalno instalaciju sve do dela za formatiranje.Izbrisao sa C particiju i ponovo je kreirao i pritisnuo Enter za instalaciju windowsa na C.Onda sam izabrao NTFC i pritisnuo enter.Onda mi se pojavila ova poruka:
Setup was unable to format the partition.The disk may be damaged.Make sure the drive is switched on and properly connected your computer.If the disk is a SCSI disk,make sure your SCSI devices are properly terminated.Consult your computer manual or SCSI adapter documentation for more information.You must select a different partition foe Windows XP.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Imam jedan problem pri instalaciji windowsa.Danas sam ubacio cd windows xp sp1 i restartovao racunar.Cd je ocitan preko boota i poceo sam normalno instalaciju sve do dela za formatiranje.Izbrisao sa C particiju i ponovo je kreirao i pritisnuo Enter za instalaciju windowsa na C.Onda sam izabrao NTFC i pritisnuo enter.Onda mi se pojavila ova poruka:
Setup was unable to format the partition.The disk may be damaged.Make sure the drive is switched on and properly connected your computer.If the disk is a SCSI disk,make sure your SCSI devices are properly terminated.Consult your computer manual or SCSI adapter documentation for more information.You must select a different partition foe Windows XP.

Mozda nesto dobro ne radis,evo ti tutorijal kako da uradis sistem...

http://serbianforum.org/tutorijali/30517-instalacija-operativnih-sistema.html
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Otvori komp i provjeri kablove koji spajaju matičnu ploču i HDD. Ako su svi dobro spojeni iščupaj ih na 5 min. pa ponovo vrati.
 
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
41
Uradio sam sve kao na tutorijalu.
Da nije mozda do cd-a jer nisam instalirao sa onim cd-om sto sam ranije instalirao.

Kablovi su mi dobro povezani,gledao sam i iskljucivao sam,ali nista.Pokusacu sad da iskljucim pa da malo stoji tako.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Desavalo se i meni na laptopu, instalirao sam xp, pa ubacio Vistu , pa 7 i vise nisam mogao da vratim xp. Pucala mi je instalacija bas gde i tebi. Nikada vise nisam ni pokusavao da ubacim xp, ali mnogi su mi rekli da probam da formatiram hard, odnosno c particiju butabilnom verzijom nekog third party programa koji sluzi u tu svrhu (parted magic, npr) pa onda da pokusam instalaciju. Takodje, receno mi je da moja instalaciona verzija xp nema drajvere za sata diskove. Mozda ti ovo nesto bude znacilo.
 
Učlanjen(a)
21.05.2010
Poruka
41
I ja sam mislio da je do cd-a mozda ga nisam dobro prerezao,a ne znam gde mi je onaj stari.

Pokusacu i sa formatiranjem.A jel taj program moram da narezam da cita preko boota?

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pa i kod mene je mozda to jer sam ima xp,pa vistu,pa opet xp,pa 7,pa opet xp i onda linux ubuntu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ako ti je SATA HDD, onda moras napraviti Boot Floppy Disketu, sa SATA/RAID driver-om, kako bi nastavio instalaciju XP-a.
Te drivere imas na CD-u od maticne ploce ili idi na sajt marke tvoje ploce (kao i model ploce) i pronadji driver-e za SATA kontrolere. u paketu imas .exe fajl ("make"), koji ce ti sam napraviti boot, kada kliknes 2x nanjega (ubacis disketu u floppy pre toga i posaljes u direktorijum gde da ga kopira A:).
A to vazi i za SCSI drivere, ako je takav kontroler na ploci integrisan (ili externi naknadno ubacen u PCI slot i podesen da sa njega dize sistem).
Kada krene iscitavanje sa XP diska, na samom pocetku pritisni F6 i kada bude zavrsio, pojavice poruku da ubacis Floppy Disketu i nastavis dalje po uputstvu.
Treca mogucnost je da iskljucis SATA native kontroler na ploci (BIOS-u) i ukljucis IDE, ako ploca podrzava separaciju dva kontrolera (kod novijih ploca radi).
Ili nadji XP SP3 sa integrisanim SATA kontrolerima (mnogo bolja i laksa opcija)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
A ako nema floppy?

Vec sam rekao, na net-u ima brdo Win XP SP3 Pro koji su sa integrisanim SATA/RAID kontrolerima, samo ubacis Boot CD i sve sam odradi.
A mozes i sam od svog XP-a napraviti takav boot, samo nadji SATA driver-e za svoju plocu i mount-uj ga sa programom nLite, on ce sam izvrsisti integraciju SATA na XP, narezes taj iso fajl na CD i uvek imas integrisan XP sa SATA.
Zar je problem floppy (ima ga skoro u svakoj masini, pogotovo ako je starija).:dance2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top