Problem:otvaranje Sajta

Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
31
Ja sam se u svim dosadasnjim pitanjima, "vodio" kao pocetnik,mozda to stvarno i jeste istina,ali
ja molim one mlade ljude koji to znaju, da mi pomognu u "nazvacu to Misterija" problemu jer ne mogu
da resim iznenadnu nemogucnost da otvorim sajt Krstarice, to samo po sebi i nije problem,mogu i bez nje, nego, zasto?, mozda ce mi neki Sajt biti vazan, a ja sam skenirao Antivirusom i Malwerbutes'-om,
i nista!(za divno cudo neki njeni podsajtovi se otvaraju bez problema.Trazio sam i u IE(Restricted sites), i u Mozilli,..nece pa nece!Dobijam ono, vec poznato obavestenje:The connection was reset...Try Again,
i tako 10-ak dana.Imam WXP SP3.Stvarno neznam sta da radim.
Najlepse hvala svima koji me upute u postupak(ako je potrebno, korak po korak), kako to resiti


Drugari,ako nema ni saveta ni komentara, da menjam ja FORUM?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
27
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
26
Idi na start meni, pa run. Kucaj cmd i enter. Kucaj notepad C:/Windows/System32/drivers/etc/hosts i udari enter. Kad ti izadje text dokument, proveri da li se u njemu slucajno nalazi 127.0.0.1 i pored njega sajt koji ti je blokiran. Ukoliko jeste, obrisi taj sajt snimi dokument i to je to. Ukoliko nisi resio problem, skini Operu, Chrome ili K-Meleon cisto da ispitas da li do browsera
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
31
Poslusao sam oba saveta i nista nisam ni otkrio ni uradio, ni sa opcijom Run, jer tamo nema Krstarice,ni sa instalacijom Chroma,a (i Yahoo) se ponasaju isto, Sajt i dalje ne mogu da otvorim,uvek ista poruka,a da pritom i dalje, Forum, Vesti i jos nesto mogu da otvorim bez problema.
Sto se tice crne liste, ko je to uradio neznam, ni ko ni zasto,Sledio sam uputstvo ali koliko sam video, ta usluga nije besplatna, mada mi je
tamo, Krstarica otvorena uz neke napomene na engleskom, tako da dalje nisam znao, a i ne znam kako bih prepoznao moj IP.
Momci, hvala vam, ocekivao sam da je to sve jednostavnije za resenje, ali ja neznam dalje
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
26
Uzmi od nekog live cd neke linux distribucije i nakaci se na net. Ako sve radi, reinstaliraj windows
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
27
Krstarica otvorena uz neke napomene na engleskom, tako da dalje nisam znao, a i ne znam kako bih prepoznao moj IP.

Sigurno imas zabranu, verovato si svasta pisao po forumima ili chatu... ostaje da sad koristis:

1.jpg


ili da menjas Internet provajdera.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
31
Dragi moji decaci, nije obicaj da se ovako komunicira na Forumu, ali ja imam 63 godine...suvise sam ozbiljan covek, i nisam takve prirode
"da bih svasta pisao po Forumima ili chatu", i Vama i drugom Forumu(Burek) obracao sam se onda,kada nesto nisam znao ili razumeo, ovo
mi se desilo prvi put za 5 god.kada sam od dece dobio Laptop iz USA sa legalnim WXP SP2, koji sam pre dve -tri godine nadgradio na SP3.
Probacu ovako kako ste rekli, a ovo sam napisao zato sto mislim da treba zarad prave istine znati.U svakom slucaju puno hvala, i opet
mislim Vas da pitam ako mi nesto ne bude jasno,mislim da je vasa namera postojanja ovakvog Sajta i namenjena ljudima koji neke stvari ne mogu da rese sami.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
27
Nije bitno koliko godina imate, trudimo se da vam pomognemo i da ustanovimo u cemu je problem:


1. A kako se kacite na Internet, koji je Internet provajder u pitanju? (npr. EUnet, Telekom...)

2. Da li koristite Wireless ruter, tj. kada idete na Internet da li morate da u laptop da ubodete neki kabal ili samo otvorite laptop i imate Internet tj. ne morate nikakve kablove da ubodete u njega?
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
31
U pitanju je bezicni Internet, provajder je Telenor(mreza WCDMA),i koristim USB Modem(koji je stalno ukljucen), uzgred, probao sam i sa Operom,sve je isto.
Ova kombinacija sa Telenorom mi pruza mogucnost Internet konekcije(a brza je nego Dial Up) bilo gde da sam, jer zivim u dva grada,
trenutno sam u Beogradu.Uzgred,vas predlog sa Free Web Proxy,funkcionise...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
27
U pitanju je bezicni Internet, provajder je Telenor(mreza WCDMA)

Mozda su Telenor IP adrese stavili na crnu listu, a mozda mozes samo da ocistis DNS kes i to proradi.


Ides na START pa otvoris komand promt tj. kucas CMD pa enter i tu ti se pojavi crni prozor gde kucas sledece:

IPCONFIG /flushDNS

i onda probas.
 
Natrag
Top