Problem oko usb-a

Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
28
Pozdrav svima,

Imam jedan problem oko usb-a.
USB 8Gb - ADATA

Dakle usb ima 8Gb memorije. Kada provjerim pise 5.64Gb zauzetog prostora i 1.67Gb slobodnog prostora, i tako bi i trebalo da bude sa svim folderima/fajlovima koje imam na njemu. Medjutim kad udjem na njega bude ovo:

21b9c1c31746496c967d8b5.png



Svi folde su Shortcut-i te kad ih sve selektujem i odem na ono Properties pise da zauzimaju samo 468Mb.


Da li neko zna zbog cega je ovo i moze li se to kako srediti jer mi je to veoma vazno. Imam tamo na more slika, i meni veoma vaznih fajlova/dokumenata.

 
Član
Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruka
42
Pozdrav svima,

Imam jedan problem oko usb-a.
USB 8Gb - ADATA

Dakle usb ima 8Gb memorije. Kada provjerim pise 5.64Gb zauzetog prostora i 1.67Gb slobodnog prostora, i tako bi i trebalo da bude sa svim folderima/fajlovima koje imam na njemu. Medjutim kad udjem na njega bude ovo:

21b9c1c31746496c967d8b5.png



Svi folde su Shortcut-i te kad ih sve selektujem i odem na ono Properties pise da zauzimaju samo 468Mb.


Da li neko zna zbog cega je ovo i moze li se to kako srediti jer mi je to veoma vazno. Imam tamo na more slika, i meni veoma vaznih fajlova/dokumenata.



Imao sam i ja isto problema.Bio je virus koji je pokazivao da je usb pun fajlova i da na njemu nema mesta,a u stvari u njemu nije bilo ni jednog fajla.

Druga moguca stvar jeste da on mora da zadrzi malo memorije za sebe,kao i particije kod racunara.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Probaj da formatiras usb, moguce da imas neki virus i da ne mozes da ga izbrises klasicno. HP USB Disk Storage Format Tool, pomaze kod nekih USB koji ne mogu da se formatiraju iz windows-a.[h=3][/h]
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Mislim imao sam nešto slično i teško da ćeš vratiti podatke jer su ti obrisani ,probaj defregmetirati usb da vidiš hoće li se štogod desiti a onda probaj s nekim programom što može vraćati obrisane foldere. Tek onda ako ne uspiješ formatiraj i zaboravi na podatke sa usb-a.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
28
probao sam sa Recuvom, TotalCommanderom i jos jednim programom(kod kolege pa sam zab. kako se zove)
i nista nije uspjelo

Recuva nadje oko 75-80% foldera/fajlova ali pise da su nepopravljivo unisteni


Ako ga formatiram prostor na njemu ce se znacajno smanjiti
Sjecam se prosli put, imao usb od 16Gb i moro ga esto formatirati i spao na "samo" 11Gb


I da li vrijedi da ga odnesem nekome, "strucnom licu" da malo bolje pogleda
jer na njemu je bilo preko deset hiljada stranica koje sam sam iskuco i koje su mi veoma bitne
a sto se tice slika, zbog toga puno i ne zalim
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Prvo probaj sa nekim antivirusom (ESS ili Kaspersky) skenirati odnosno očistiti ga, vidi da ti to nije uradio virus, često se zna desiti da virus fajlovima promjeni osobine i postavi ih da su nevidljivi. Znači moraš uključiti i tu opciju u Windowsima da ti prikaže sakrivene fajlove. Ja sam to radio u programu xplorer2. Ako nije virus podatke možeš vratiti sa alatom Remo Recover ili RecoverMyFiles . Što se tiće formatiranja neće ti se smanjiti prostor, to formatiranje koje si ti naveo nije urađeno kako treba, formatiranjem ti se brišu svi podaci na sticku ostaje čist. Veličinu je moguće smanjiti kao i odrediti datotečni sustav (bolje ti je da je NTFS ako ti je stock 4Gb ili veći).
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
28
olipetrovicu
skenirao sam ga sa 3 razlicita antivirusa Panda Cloud, ESET NOD32 i avast
i nijedan od njih nije pokazao nista sumnjivo, neobicno ili bilo sta slicno

Sto se tice tih probgrama koje si naveo skinucu ih sve pa probati

pa budem javio kako je proslo
 
Natrag
Top