problem oko share sa win 7 i vistom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
22.03.2012
Poruka
47
pozdrav svima imam jedan problem oko share dva racunara. na jednom kompu imam windows vistu a na drugom win 7. sve sam lepo podesio i na oba racunara mi daje zabranu da ne mogu da vidim fajlove ali ne znam zasto proveravao sam security i sve je u redu. da li mi mozete reci u cemu je problem?
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
35
Predpostavljam da je problem pri logiranju na WIN7 ukoliko je to problem

pokusaj s ovim:
odi u "Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings"
Ukljuci:
Network Discovery
Turn on File and print sharing
Turn On sharing so every one....
Use 128Bit encryption
Turn off password protected Sharing
Allow Windwos to manage homegroup connections

Detaljnije: How To Share Files and Printers Between Windows 7 and Vista - How-To Geek
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
35
jel mozda imas passworde na WINLOGON-u? to ti je Welcome screen otprilike
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Shvatam da imaš pristup racunarima ali ne i fajlovima. Potrebno je da udješ u istu homegrupu. Sa oba računara. Prvo to odradi. U kontrol panelu udješ u network sharing centar ( centar za mrežu i deljenje) i podesiš da mreža bude home network.

HG01.jpg

Ovako to izgleda u samom panelu. Brojem 1 je označena ikona koja pokazuje da je u pitanju kućna mreža.Promena statusa je klikom na link pored donje kućice. Klikom na link pod brojem dva dobijaš sledeći dijalog.

HG02.jpg

Odmah promeni lozinku i naravno stavi istu na oba računara. Označeno brojem 1. Označi koju vrstu fajlova i uređaja hoćeš da deliš u mreži. Broj 2. Slike su sa WIN 7 ali je slično i u Visti. Ovo podesi na oba računara. Za svaki slučaj restartuj računare.

Nakon toga u kontextnom meniju ( desni klik na folder ili fajl) ima ćeš i deo za deljenje u kome određuješ pojedinačno šta se u mreži vidi a šta ne.

HG03.jpg

Nadam se da sam pomogao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top