problem oko boot-a na hdd

Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Jesi li uspio?
Mogu ti ja ukratko ako ti treba objasniti kako ces korisitit Easy BCD,ali mislim da ti je najbolje da nanovo instaliras OS.

Mozel li meni objasniti,jer bojim se da nebi sta z...,a ko bude citao ove postove i njima moze dobro doci.Naime, imam dva hdd i prilikom reinstalacije sam zaboravio iskljuciti jedan i podjelio mi se boot,kako da objedinim na jedan hdd.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To ti je zato što si uradio pogrešno. Pravilo je da prvo instaliraš stariji sistam XP pa onda na drugu particiju noviji Win 7 ili Osmicu. Ovako si prepisao jedan drugi boot loader i ne radi ti kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
To ti je zato što si uradio pogrešno. Pravilo je da prvo instaliraš stariji sistam XP pa onda na drugu particiju noviji Win 7 ili Osmicu. Ovako si prepisao jedan drugi boot loader i ne radi ti kako treba.

Hajde kad toliko pametujes objasni mi dali ce se isto to dogoditi ako se formatira disk i nanovo sve instalira,s tim da ostane drugi disk ili parcija aktivni?
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Sa EASY BCD. BCD BACKUP/REPAIR, CHANGE BOOT DRIVE, PERFORM ACTION. I to je sva mudrost ,Nista se ne bojte pokusajte
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Definitivno, čovek je iz straha da izgubi podatke otkačio jedan od dva diska i tako nijedan od sistema nije instalirao microsoftov dualboot loader. Ne mogu da shvatim da se forumaši prepiru oko rešenja i koriste rečnik koji nije primeren saradnicima koji treba da reše problem i pomogu čoveku. Lično koristim Dual Boot Pro za rešavanje ovih problema ali evo pogledao sam Easy BCD, i sasvim sigurno je u pitanju program koji rešava problem. Uslov je da mogu da se pokrenu oba Windowsa nezavisno, što ovde jeste slučaj - pošto sam razumeo da se korišćenjem Hirens diska mogu pokrenuti i Win XP i Win 7. Dakle, podigni bilo koji Windows instaliraj Easy BCD i formiraj boot za oba Windowsa.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
slazem se sa tobom whistlerns. covjeku ako se ponudi par rjesenja treba isprobati,ja sam ieprobao easy bcd i zadovoljan sam nek i on isproba sve nacine koji mu se nude pa nek odgovori kakvo je stanje,odgovara li ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Hajde kad toliko pametujes objasni mi dali ce se isto to dogoditi ako se formatira disk i nanovo sve instalira,s tim da ostane drugi disk ili parcija aktivni?
Ponavljam prvo se instalira Xp on na aktivnoj particiji upisuje svoj boot loader zatim instaliraš sedmicu ili osmicu i ona na isto mesto upisuje svoj loader i dodaje xp-eov loader na svoj meni. Kada butuješ dobijaš sedmicin meni za izbor osa. Osmica ti dodaje čak svoj lep grafički meni stim da ako izabereš stariji os sistem se restartuje prvo da bi ušao u xp. E sada ako bi instalirao XP izgubio bi sedmicu ili osmicu. U tom slučaju moraš da digneš sistem sa instlacionog diska i opcijom repair to se može popraviti lako. Naravno u većini slučajeva pomaže i Easy BCD ja sam ga koristio par puta i može ti vratiti xp u meni ako se kojim slučajem izgubi. Sto mu gromova.
 
Natrag
Top