Problem neodgovarajuca ekstenzija

Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Kako da izbrisem oznaceni program koji nije odgovarajući za otvaranje nekog fajla?
Operativni - Win7


i3564j.png
 
Poslednja izmena:
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Nerazumijem sta hoces da izbrises i slika od screenshota ti je mala tako da se nista nevidi.
 
Učlanjen(a)
01.11.2010
Poruka
27
ima puno kljuceva u registriju unutar kojih su zapisani programi sa te "open with" liste
ne vidim razlog zasto bi to radio ali evo ti:
valjda znas raditi u registriju, pa onda unutar sljedecih kljuceva dolje nadji program i klikajuci strelicu dodjes do "OpenWithList" kljuca.
iz okruzenja vidis koristi li ti nesto bitno taj program, ako ne obrises taj cijeli kljuc. kljuc interneta, notepada, mediaplayera ti nebi savjetovao brisati. drugo sve mozes
npr. (ime programa) nadjes u svim sljedecim kljucevima:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer\FileExts\.(ime programa)

tu kad kliknes strelicu ispred programa imas "OpenWithList" - ovisi o kome se programu radi, ali mozes obrisati cjeli kljuc ( svejedno napravi back up )

HKEY_CLASSES_ROOT\.(ime programa)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\( tip programa )\
(ime programa)\Capabilities\FileAssociations

tu u desnom okviru nadjes dword programa i obrises

HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\<application (ime programa)\SupportedTypes

ovdje u desnom okviru bi trebao onda maknuti koje zelis da ti odredjeni program ne podrzava ( za koje da se ne prikazuje u listi ) .avi .mpr .wmv .wma .....

kad si sve to napravio, restartas win i vidis dal djeluje. ko ne ima nacin ali to je onaj zadnji plan jer nije preporuceno ovdje kopati, ali ako vec radis pazis s kojim programima:

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\file, program\OpenWithList
HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\ ime programa \OpenWithList

i tad nebi vise trebao vidjeti program koji ti smeta u openwith listi.
sretno
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Probao sam da udjem u ran,regedit,HKEY_CLASSES_ROOT,ali SystemFileAssociations nisam nasao.Iskreno mislio sam da je jednostavnije.Da bekapujem registri bazu, rizikujuci da ostetim operativni slazem se sa tobom nije vrijedno.Problem se javio u Operi kada sam downlodovao RAR fajl a Opera ga je prepoznala kao HTML .Probao sam da ga otvorim sa 7zip u openwith listi ali ja sam pogresio i izabrao conzolu .
 
Natrag
Top