Problem na racunaru

Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Pozdrav dali neko zna kako mogu da deaktiviram lozinku na prijavljivanje kompjutera hvala.
 
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poruka
47
Da ne otvaram novu temu instalirao sam komši frišak windows 7 na dosta star laptop. Pre toga klinci se igrali i onda samo mrak. Instaliram mu frišak sistem mislim popili su neki virus. I to je radilo dan dva lepo i onda opet mrak.
Problem je grafička izgleda kada sam mu odradio sistem i drajvere po drugi put ono mrak. U safe modu uđem disablujem grafičku i onda uspem da butujem. Sa grafičkom uključenom neće.
Grafa riknula?
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
176
Nisam neki majstor, ali sve navodi na to.
nadam se da ce neko od ovih nasih znalaca koji su meni pomogli dosta puta rijesiti problem
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Premalo informacija da bih ti rekao šta i kako, tipa koji model laptopa, ali je svakako grafika odradila svoje.
U periodu između 2008.-2011. nVidia i ATI su isporučivali grafičke čipove sa fabričkom greškom, tako da su svi laptopi otkazivali još pod fabričkom garancijom, a najgore od svih su prošli HP I Dell sa nesrećnom nVidiom koja se grijala kao šporet na drva.
Za laptope iz tog perioda praktično ne postoji trajno rješenje, osim famoznog produvavanja GPU čipa koje nema nikakvu svrhu sem da drži vodu dok ti odeš.
Možeš da rasklopiš i očistiš taj laptop, da produvaš GPU čip SMD duvaljkom, ako nemaš duvaljku uzmi onaj fen za skidanje farbe i produvaj čip, šta znam, nekih 20-ak sekundi max, zamijeniš termalne paste i produžiš mu život neko vrijeme, pa dok radi, radi.
 
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poruka
47
Hvala. Znači treba biti srećan da mu je do sad radio.
na papiru sam nešto nečitko nažvrljao valjda kad sam tražio drajvere
HP143A intel hd graph ati mob radeon hd 5470
Mislim nisam ja majstor ali sam mu rekao otprilike da je verovatno vreme za novi pa sad na njemu je :)
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
ATI HD 5470 nije problematična grafika ukoliko se laptop redovno čisti i održava, što se kod nas radi otprilike kada je laptop na izdisaju ili mu više nema spasa.
Pazi, taj laptop i dalje daje sliku na ekran, što znači da je GPU čip samo pregrijan usled zapušenosti hladnjaka i sasušene termalne paste/jastučeta, a drajver neće da prihvati jer sam GPU čip usled pregrijavanja nema adekvatan kontakt sa pločom, tj. ima hladan lem.
To se rješava na način koji sam ti gore opisao, SMD duvaljkom ili u kućnoj radinosti onim industrijskim fenom, a uz čišćenje i zamijenu termalnih pasti taj laptop će i dalje raditi bez problema.
U svakom slučaju nije nikakva nauka ni pretjerano veliki posao, a pošto si napisao da se radi o klincima, to je za njih i više nego dovoljno.
 
Natrag
Top