Problem na DVD rezaca

Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Pozdrav dali neko moze dami pomogne imam dvd rezac nisam koristio skoro 4 meseci ubacio sam nekoliko cd i nece da prepozna.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ugasi komp,raskaci kabl od napaja i sata kabl.Ukljuci komp i kada se upali ponovo ugasi,pa prikljuci optiku.Ne znam koji ti je OS,ali svaki bi trebao da ti prijavi novi hardver,ako je ispravan.Ako je ispravan treba da se prikaze i u Windows Exploreru i u Device Manageru.Ako opet nece,a ima ga u Device Manageru,probaj da ga apdejtujes.
 
Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Ugasi komp,raskaci kabl od napaja i sata kabl.Ukljuci komp i kada se upali ponovo ugasi,pa prikljuci optiku.Ne znam koji ti je OS,ali svaki bi trebao da ti prijavi novi hardver,ako je ispravan.Ako je ispravan treba da se prikaze i u Windows Exploreru i u Device Manageru.Ako opet nece,a ima ga u Device Manageru,probaj da ga apdejtujes.
Sve sam to uradio i nista
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako si u mogucnosti da od nekog pozajmis,pa da isprobas.Moze se desiti da ta napojna grana nije u redu,ili SATA kabl nema dobar spoj.Ako je sa tim u redu,onda ce taj drugi raditi,a tvoj je za zamenu.
 
Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Evo sada sam probao nekoliko cda i neki oce neki malo teze prepoznase sta moze do toga da bude.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo sada sam probao nekoliko cda i neki oce neki malo teze prepoznase sta moze do toga da bude.

Zaprljana optika lasera, izvadi rezač iz kućišta, otvori ga i štapićem, malo natopljenim u alkohol (ako ga imaš u ovo vreme virusa) očisti optiku. Fenom uključenim da duva hladan vazduh, produvaj ceo rezač.

Ukoliko imaš grafitnu mast, podmaži šine po kojima se optika rezača kreće. Nikako ne podmazivati uljem.

Zatvori ga, i ponovo poveži. Ukoliko opet ne prepoznaje diskove, moguće je da mu odlaze ili motor koji zbog toga ne može da zavrti disk tačno određenom brzinom, ili sam laser koji ne šalje dovoljno jak mlaz svetlosti.

Opravka ili zamena i jednog ili drugog je neisplativa.
 
Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Jucer sam izvadio rezac i otvorio sam ga i prvo stasa uradio uzeo stapic za uvo potrljao na laserom i onda sam uzeo krpicu od naocare i sa njom sam isto ocistio a sa grafitnu mast i alhoholom nisam jer strah me da slucajno ne upropastim laser poz
 
Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Zaprljana optika lasera, izvadi rezač iz kućišta, otvori ga i štapićem, malo natopljenim u alkohol (ako ga imaš u ovo vreme virusa) očisti optiku. Fenom uključenim da duva hladan vazduh, produvaj ceo rezač.

Ukoliko imaš grafitnu mast, podmaži šine po kojima se optika rezača kreće. Nikako ne podmazivati uljem.

Zatvori ga, i ponovo poveži. Ukoliko opet ne prepoznaje diskove, moguće je da mu odlaze ili motor koji zbog toga ne može da zavrti disk tačno određenom brzinom, ili sam laser koji ne šalje dovoljno jak mlaz svetlosti.

Opravka ili zamena i jednog ili drugog je neisplativa.
Upravu si bio uvezi grafitnu mast otvorio sam poklopac od rezaca i podmazivao de treba i sada kao nov nego pre hvala puno pozdrava
 
Natrag
Top