problem interneta

Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
Unapred se izvinjavam ako postoji ova tema, jer je nisam uspio naci. Naime, od prije nekog vremena pojavili su mi se problemi sa internetom. Imam ruter Huawei EchoLife HG520b. Na njemu imam kontrolu-upaljene lampice da je ukljucen, wlan, lan1 i adsl.Ne svijetli mi lampica internet. jedan racunar mi koristi lan a drugi wlan. obracao sam se svom provajderu, koji mi je rekao da sam ja kod njih konektovan i da je problem kod mene. Kada restartujem ruter ili ga iskljucim neko vrijeme pa ponovo ukljucim, internet proradi, a onda opet nestane. javila mi se i jednom poruka pogresne adrese. Posto imam i stari ruter SmartAX MT882, ali koji nema wlan konekciju, veceras sam ukljucio njega i internet mi normalno radi, sto znaci da je u pitanju dosadasnji ruter. Molim vas da mi neko odgovori, sta bi trebao uraditi - prekontrolisati kod prvog rutera kako bi utvrdio da li je pogresno nastiman, ili se pokvario. Hvala mnogo
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Meni se desavao isto tako na mom HG 552d routeru kada bi ga resetovao.
Radile bi lampice da je ukljucen u struju, za adsl, wlan i da je mrezni kabl ukljucen u racunar.
A ona lampica za Internet nije radila.
Poblem sam rijesio tako sto sam otisao na IP adresu mog rutera, unio username i password koji su admin i admin po default.
Kada to uradis odes sa strane na Basic, pa Wan, tu ce ti se otvoriti prozor gdje imas stablo opcija kao sto su: Wan 1 voice, Wan 2 Interenet, itd.
Ti idi na zadnju, tj. Wan 5 i klikni na nju.
Otvorice ti se stablo ispod te opcije i odes na na dno gdje ti pise Username i password.
Nadjes svoj ugovor koji si zakljucio sa provajderom, u njemu moras imati svoj username i pass, uneses to dvoje i kliknes na submit.
To je to.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
problem rijesen tako sto sam zamjenio adapter za napajanje rutera
 
Natrag
Top