Pripreme za 10. "Egzit"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Pripreme za 10. "Egzit"
14. jun 2009. 01:13

Novi Sad -- Za manje od mesec dana počinje 10. Egzit festival u Novom Sadu. Ovogodišnja novina je izmeštanje kampa na novu lokaciju, a ima novina i po pitanju bezbednosti.

Oni koji odluče da se smeste van kampa na raspolaganju će imati hotele, hostele ili privatni smeštaj. Gradske vlasti očekuju da će grad i ove godine profitirati od “Egzita”, ali kažu da je “Egzit” veoma važan i zbog imidža samog grada. Prodaja ulaznica za “Egzit”, kažu organizatori, ide jako dobro, na nivou one iz 2007. kada su beležene rekordne posete.

Cena kompleta je 5.990 dinara, a jednodnevne karte karte koštaju od oko tri i po do oko četiri hiljade dinara.

Za većinu posetilaca najprihvatljiviji smeštaj će i ove godine biti u kampu gde boravak košta 2.400 dinara, bez obzira na to koliko dana se u nemu boravi.

Kamp je ove godine premešten na novu lokaciju na Oficirskoj plaži, pa će kamperi boraviti u mladoj šumici oko koje uveliko traju pripreme za prijem gostiju.

Zbog prošlogodišnje nesreće u kampu, ove godine su uvedene dodatne mere bezbednosti.

Kapacitet kampa je više od 10.000 posetilaca, ali može biti i proširen.

Posetioci koji žele komfor mogu se smestiti u privatne stanove koji se takođe izdaju, ali po agencijama kažu da je interesovanje za njih jako malo.

U “Egzittripu”, koji nudi boravak u hotelima i hostelima kažu da za ovaj smestaj ima najviše rezervacija iz Britanije, ali da ni kod njih interesovanje nije kao ranijih godina.

Cena smeštaja kreće se od dvadesetak evra po noćenju pa naviše.

Ova organizacija je pokrenula i vodič "D best of Novi Sad" koji nudi informacije o gradu i turističkoj ponudi kako bi posetioci znali šta i gde mogu videti od gradskih znamenitosti.

Oni kažu da bi se zarada od festivala, kako za grad, tako i za držazvu, uz malo volje i rada mogla i dodatno povećati.

Precizan podatak o tome koliko grad zarađuje od “Egzita” ne postoji, ali je sigurno da su zarade milionske.

Njih ostvaruju prvenstveno hotelijeri, preprodavci pića i hrane u podgrađu i taksisti koji za egzit uvek podignu cene prevoza.

Gradska vlast je svesna da je “Egzit” može doneti dosta novca, ali kažu da nije važan samo profit, već i takozvana nematerijalna korist.

Pošto je do samog festivala ostalo manje od mesec dana, malo je verovatno da će se stvari značajnije promeniti po ovom pitanju.

Ono što je sigurno jeste da će posetioci ovogodišnjeg “Egzita” imati prilike da i ovaj put uživaju uz bendove poput “Menik strit pričers”, “Mednes” ili “Korn”, da do jutra ostanu u dens areni ili da na nekoj od drugih festivalskih bina čuju brojne domaće ili strane izvođače.

Izvor: B92
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
96
..u neke stvari ne verujem..svako ko je iz nekog drugog grada ..mogao je svoje poznanike sa raznih foruma da pita..gde šta i kako u Novom Sadu..i svi bi im iskreno odgovorili..da se nadje najjeftiniji smeštaj i to..bila sam šokirana kad su moje dve koleginice platile taxi vožnju jednu otprilike novaca koliko sam ja platila za sedam dana vožnje po Novom Sadu..svi novosadjani koje ja poznajem su svima na takva pitanja odgovarali..potrudite se malo..ipak je laše kuckati nego paltiti više nego što treba...smile3
 
Natrag
Top