Priprema za reinstalaciju laptopa

Član
Učlanjen(a)
16.01.2010
Poruka
86
Prilikom kupovine laptopa u njemu je bio instaliran Window7 Home premium.Uradila sam nadogradnju na Ultimate,ali uskoro stiže vreme za reinstalaciju,a kako nisam dobila ni jedan jedini driver uz laptop, molim cenjene forumaše da me upute šta sve da pripremim pre reinstalacije.Laptop je Acer Aspire 4810T.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Ako želiš reinstalirati windows 7 ne trebaju ti drajveri jer će ih windows sam pronaći.

Dakle ne treba ti nikakva priprema osim diska na kojem se nalazi windows.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Ok može i tako još bolje.Kad smo već kod toga,de mi reci valja li šta taj program DRIVER ROBOT ?
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Odmah na instalaciji, windows ce instalirati njegove difolt drajvere i bez update-a. U principu, nista ne bi trebalo da menjas osim drajvera za graficku. Evo ti linka za drajver za Intel 4500MHD za windows 7 32bit. To je sve sto ti je potrebno.

Kod:
[url=http://www.techeta.com/download-intel-gma-x4500-x4500hd-windows-7-vista-32bit-graphics-drivers/]Download Intel GMA X4500 / X4500HD Windows 7 / Vista 32bit Graphics Drivers — techETA[/url]
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Odmah na instalaciji, windows ce instalirati njegove difolt drajvere i bez update-a. U principu, nista ne bi trebalo da menjas osim drajvera za graficku. Evo ti linka za drajver za Intel 4500MHD za windows 7 32bit. To je sve sto ti je potrebno.

Kod:
[URL="http://www.techeta.com/download-intel-gma-x4500-x4500hd-windows-7-vista-32bit-graphics-drivers/"]Download Intel GMA X4500 / X4500HD Windows 7 / Vista 32bit Graphics Drivers — techETA[/URL]
Slazem se sa senator-om.........samo menjaj drajvere za graficku......
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Slazem se sa senator-om.........samo menjaj drajvere za graficku......

treba joj za zvucnu ako misli imati kontrol panel i da podesava po svom ukusu zvuk ili ako neki od programa i igrica to trazi, treba joj za wireless mrezu, nije samo graficka drajver koji treba

Ok može i tako još bolje.Kad smo već kod toga,de mi reci valja li šta taj program DRIVER ROBOT ?

ma nije to los program, koristim ga vise od godinu dana al kad ne pronadje pravi drajver onda ti predlozi neki drugi, pa nekad bude dobro nekad lose, al to je 5% slucajeva da nadje pogresan
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Realtek driver za zvuk vrsi posla samo kada je 5.1 sistem u pitanju. Za integrisane zvucnike na laptopu, apsolutno ne treba, mada, sve je stvar ukusa. Takodje, nije potrebno instalirati ni drajver za wireless jer windows 7 odmah nakon instalacije automatski pronalazi wireless i kaci se preko adaptera. Ni jedan drajver osim drajvera za graficku ne treba menjati.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
zaboravio si sta sam napisao gore, pod uslovom da je automatic updates ukljucen onda ce imati drajvere, a posto njega treba obavezno iskljuciti onda se mora skidati rucno drajver, nema sanse da dodje na cistom ultimate sistemu
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Update ne mora da bude ukljucen! Odmah na instalaciji imace na disku sve drajvere koji su joj potrebni za rad laptopa. Cak joj ni drajveri za graficku nisu potrebni- em sto ima integrisanu grafiku, em sto sa 1.4 solo core procesorom nece moci da potera ni jednu ozbiljniju igricu. Dakle- njih moze da instalira, zbog rezolucije, a ne mora. Kodeke, directx i ostalo instalirace uporedo sa instalacijom programa koje bude ubacivala.
Druga stvar, sto uopste mora da iskljuci update? Mozda devojka ima legalan windows. To sto ti i ja ne volimo update, ne znaci da ona ne treba da ga instalira. Sve je pitanje ukusa.
Da rezimiramo: instaliraj samo windows i komp ce ti raditi normalno. Ako ti neka komponenta ili drajver kasnije zafale (a ne vidim zasto bi), instaliraj ih u hodu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top