Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
198
Prilog uz kuvano meso


:screen:


fxgwnc.jpg



:info:



Potrebni sastojci:

supa
2 kašikice vegete
oko pola vekne starog hleba
živinska džigerica
2 jaja
peršunovo lišće, kašikica ulja


Priprema jela:

Umutiti dva jajeta (obično viljuškom).Ja sam uzela pola vekne(vekna je od 600 gr) starog hleba, isekla na deblje kriške, blago pokvasila hladnom vodom ali sam plus toga uzela još jednu krišku starog hleba(znači oko 400-450 gr), izmrvila u tanjiru sa umućenim jajima, dodala 2 kašičice vegete, seckanog peršunovog lisšća, kašikicu ulja.Sve to lepo izmešati, dodati sitno seckanu pileću džigericu, sve lepo sjediniti.
Uzeti običnu kesicu za zamrzivač od tri kilograma, napuniti je pripremljenom smesom, oblikovati malo i staviti u lonac u kome se kuva supa i koja je pri kraju kuvanja.Smesa treba da se polako kuva na tihoj vatri, polako će se zgušnjavati i po potrebi pažljivo okreniti.Kesica će od kuvanja pući i smesa će se natopiti supom koja se kuva.Pažljivo je izvadite (videćete da je gotovo kada se smesa lepo sjedini i stegne), lepo prohladiti i tek onda seći.
Ovaj prilog jelu je izuzetnog ukusa, praktičan je posebno ako nemamo krompira ili kada u proleće ne bude stari krompir ukusan, servirati uz kuvano meso iz supe, može i sa krompirom i naravno uz sve ovo koristiti sos od mirođije...
Evo u par slika kako se priprema ovaj ukusan prilog, ja sam ga dobila od svojih dragih koleginica Slovakinja i godinama ga pravim a i vama ga toplo preporučujem

Druga faza pripreme:


2luruo7.jpg

muwtb5.jpg

160o7qt.jpg

5lao2x.jpg

netj49.jpg
 
Natrag
Top