Prijem interneta pomoću antene

Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
28
Potrebna mi je pomoć u vezi prijema interneta pomoću antene.
Naime, na kompjuteru imam kartu koja ima priključak RP SMA i tako sam dobijao internet sve dok slučajno kabal sa priključka nije pokidan... Sada imam priblem sve to ponovo da spojim....Gledao sam na netu, video šta mi je sve potrebno ali u blizini nemam gde da nabavim potrebna klešta kao ni novi priključak (zbog one cevčice ili šta je već...) pa postoji li mogućnost da nešto improvizujem dok to ne nabavim? Takođe, da li postoji nekakav adapter da napravim prelaz sa Rp Sma na RJ45 priključak pa da ubacim novu kartu a tako bi mogao i ruter da priključim?
Unapred zahvalan na odgovorima!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Po recima kako si ovo opisao, reko bih sa ti se izvuko kabl bas na kraju gde je spojnica. Ta mala cevcica koju spominjes sluzi da spoji sredisnju zicu na kablu sa centralnom iglom na wi-fi kartici.
U tvom slucaju to moze da se uradi i bez nje, kao privremeno resenje.
Ono lezi u tome da se centralna zica iz kabla pusti nesto "duze" i kad zavrtis sve to na karticu, ona dodiruje onu iglicu iz kartice, iz kompa..
Ovo verovatno nece uspeti iz prvog pokusaja i treba biti uporan. Sto se tice one druge zice koja okruzuje kabl. Ona mora sa spoljne strane da se prekrije onim pokretnim metalnim delom, koji izgleda takodje kao cevcica, samo veca i fiksira kabl za spojnicu. Mora da ima kontakt - ko recimo "masa", za uredjaj za zavarivanje.
Ja sam ranije mislio da to radi samo sa jednom zicom, medjutim izgleda da treba i ova od spolja, veruj mi ni dan danas mi nije jasno, u stvari jeste - jedna zica je ona u sredini risiver, a druga je za tanjir.
Ja sam malo kontroverzan ovde, jel sam malo i budalest, nadam se ne obostrano, al nemoj to mnogo da te zasekira - posto su svi moji postovi manje vise tupavi.
Mi dvojica imamo ove drugi problem, a on se svodi na to da ako si odgledao te videeee, kako ja da ti to objsnim ovim tekstom, mala sala ....naravno.

Resenje

Pustiti malo duzu tu centralnu zicu da se zbije sa pinom na kartici, a ovu spoljasnu prekljestiti sa tom metalnom obujmicom koja ide oko kabla i ucvrstiti spoj.

Drugi problem----------
Sto se tice rutera za njega verovatno i imas prikljucak direktno na maticnoj ploci
i povezije se Ethernet Cablom, znaci sa ploce direktno u ruter. To je prica za sebe.
Bolje prvo resi prvi problem. Inace je ovo drugo u LAN sekciji i ikona iz Network
Connections se zove local Area Connection i formira se kad utaknes pomenuti kabl
izmedju ploce i rutera.... jedno po jedno resavaj!!!
 
Natrag
Top