Prijateljski savet

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
247773
Možda je pod stresom, pa se to odražava na sex. Jel ima problema na poslu?
Ne razumem zašto nećeš pričati s njom, ne moraš ju odmah napast s optužbama da te vara nego joj jednostavno reci da osjećaš da se promenila. Pitaj ju ima li kakve želje, dal ti trebaša nešto promeniti.

Dali smo ikada imali opisanu situaciju?
Koliko nas je dobilo neki skičan savet prijatelja-ice?
Jesmo li ikada bili u položaju savetnika?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
25
Savet od recimo prijateljice: nemoj mnogo da pricas i razglabas, za to postoje zenske prijateljice (kao i za omiljene kupovine), ako su se osecanja negde sakrila, zavukla, utonula izvuci ih napolje (ako hemija jos radi medju vama) bilo kako: smehom, suzama, svadjom, pokloncicem, romantikom, budi muskarac koji je na svaki nacin vodi do kreveta, svaka zena to ceni iako glumatamo do besvesti. Posle svega prica ide drugim tokom....
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Mikice imamo slično razmišljnje na ovu temu,samo niti sam ja u postavljanju teme a ni ti u tvom lepom odgovoru dotakli uzrok koji dovodi do potrebe tzraženja nečijeg mišljenja (pomoći).
Šta je to nas dovelo do potrebe razgovora na ovu temu.
Jeli to naše nepoznavanje partnera s kojim živimo ili je to naša nemoć u samom sebi za nalaženje izgubljenog poverenja,mislim najpre u sebe.
Dali su ova pitanja u temi beg od sopstvene istine koju nemamo hrabrosti pogledati u oči?
Možda je potrebno malo ovakve čarke da nam naš partner bude uvek zanimljiv jer nikada živ čovek nemože biti pročitana knjiga.
Čovek koji tvrdi da svoju ženu poznaje samo pokazuje koliko ju nepoznaje i koliko ju neprimećuje jer svaki dan donosi nešto novo pa tako i žena ima makar male dnevne promene. Bit je po meni voliti i to pokazivati a ne samo misliti.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ceo život sam "draga saveta". Prijateljicama, prijateljima, poznanicima, ljudima koje nikada pre toga nisam videla...
U ovakvim slučajevima, uvek savetujem iskrenost i iskren razgovor. Možda to u nekom momentu i neće biti prijatno za Vas, ali ćete bar znati na čemu ste, treba li nešto da promenite, više nećete biti u neizvesnosti i pitati se zašto Vam se partner promenio.
Istina je ponekad surova, ali je u principu ipak "the best policy".
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
25
Zamislila sam se i evo sta sam pametno smislila: savet trazis kad si zbunjen i nisi siguran sta da radis. Ako pitas deset ljudi dobices deset razlicitih odgovora. Onda ih lepo sve zaboravis i mucis dalje svoju muku. A onda ti i to mucenje sebe dosadi pa zaboravis i svog dezurnog policajca i pocnes da uzivas SADA sa voljenim bicem. I zahvaljujes Bogu na tome.

Vecno pitanje sa osmehom kroz suze :da li me jos uvek voli? Bori se za nju ako je volis svim sredstvima. Uvek. Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Mikice hvala ti na lepom savetu ali opet stoji ono šta sam te pitao šta misliš koji je uzrok za potrebu traženja saveta od ljudi koji iako nas poznaju i prijatelji su nam nisu deo tog našeg intimnog života.
Dali je to naša nezaintersovanost ili želja sopstvenu krivnju prebaciti na drugoga i tražimo nekoga ko će našu "istinu" hteti čuti.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Mislim da tražiš potvrdu onoga što misliš, pa zato pitaš bliske ljude. Ne želiš da veruješ da je tako, nisi siguran, pa čekaš da to čuješ od drugih. Ali, kao što sam već rekla, razgovor rešava sve. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Ceo život sam "draga saveta". Prijateljicama, prijateljima, poznanicima, ljudima koje nikada pre toga nisam videla...
U ovakvim slučajevima, uvek savetujem iskrenost i iskren razgovor. Možda to u nekom momentu i neće biti prijatno za Vas, ali ćete bar znati na čemu ste, treba li nešto da promenite, više nećete biti u neizvesnosti i pitati se zašto Vam se partner promenio.
Istina je ponekad surova, ali je u principu ipak "the best policy".

Ovaj vaš komentar ima osnova i mogu vam reći da ste u pravu. Kao šta ste rekli i sam sam o takvom pristupu problemu razmišljao, hvala na savetu.
 
Natrag
Top