Preporuka za kupovinu montora

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav drustvo vec 2 nedelje preturam po netu za neki monitor nasao par maodela pa da cujem i vasa misljenja!
Kriterijumi koje sam gledao za monitor

Dijagonala 27inca
Tip ekrana ips-wqhd ili ips-led
Vreme odziva oko 5ms
Konekcije DP-DVI ili DP-HDMI
Vesa montaza na zid(obavezna)

Evo sta sam do sad iskopao!

Asus
Kod:
https://www.asus.com/Monitors/VX279Q/specifications/

Asus
Kod:
https://www.asus.com/us/Commercial-Monitors/VK278Q/specifications/

Asus
Kod:
https://www.asus.com/Commercial-Monitors/VN289Q/specifications/

Dell
Kod:
http://emmi.rs/monitor-monitor-27-dell-p2714h-led-ah-ips-fullhd-dvi-d-dp-4xusb-ha-pivot-swivel.11.html?productId=36937&utm_source=eponuda.com&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link

Takodje me zanima da li je mozda bolje ici na manji ekran na primer 25inca sa vecom rezolucijom ili na veci ekran sa normalnom rezolucijom?

Konkretno na ovaj model
Kod:
http://www.duocom.rs/en/proizvod/opis/41287

Ovaj model bih najradije uzeo ima sve sto trazim a ne ubija u pojam sa cenom ali dzabe kad ga nema kod nas(u Srbiji) tako da on odpada!
Kod:
https://www.amazon.com/Acer-K272HUL-bmiidp-27-inch-Widescreen/dp/B00JB6HCIC

Monitor ce sluziti za obicnu upotrebu filmovi brze fps igre i obrada videa po malo!
Ako imate neke bolje predloge kacite linkove!
Moj favorit je taj Vx model!
Budzet 37.000 1000din+/-
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
i za tebe isto vazi kao za onog sto je pitao koju grafu da kupi....full 4K support ako nabavljas za duzi period....ja se vec kajam kad sam lani uzeo laptop a sad nije full kompatibilan za 4K....to je samo moja preporuka....na tebi je sta ces odluciti....
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
i za tebe isto vazi kao za onog sto je pitao koju grafu da kupi....full 4K support ako nabavljas za duzi period....ja se vec kajam kad sam lani uzeo laptop a sad nije full kompatibilan za 4K....to je samo moja preporuka....na tebi je sta ces odluciti....

Znam ja to druze ali kao prvo daleko smo mi od toga po hardveru koji se koristi kod nas!
A kao drugo po finansijskim mogucnostima!
Ali ako imas neki monitor 4k za taj budzet koji sam napisao ubaci link ovde!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Malo me stra da ti kazem, al sve sto je lepo ne mora da znaci i da je i izdrzljivo. Elem, ako posle godinu i po dana treba da mu menjas inverter, jel je ekran pobeleo ko polarni medved, pa i vise... onda su saveti suvisni.... Lele, nije tu moj brat DoMoga da ti da sugestiju sta da radis, posto je u problemima do guse, ali ako si vec toliko tragao za monitorom, onda jos koji dan vise ne boli glava. Licno sam bio svedok u vise navrata da je u pitanju skakljiva roba, do duse zamena invertera je nekih dve iljade, ako to nesto znaci, sto ni rekli. Ako si pri pare ....udji u prvu radnju, zagledaj se i grabni koji ti se svidja, najskuplji. Samo ima jedna caka, ...kad gledas u monitor, gledaj u njega i sa strane prema ekranu, da se ne desi da zakacis neki koji ima invertiranu sliku (beli crnkasti duhovi), odnosno iz kornera, jel ovo ide krajnje na zivce dok lezis na krevetu.
Da ne ulazimo u dubinu problema previse no sto je potrebno, zbog tvog zeza. Monitori kolko se secam imaju nekih 50000 hiljada radnih sati pre nego sto puknu, bar teoretski zbog nekvalitetnih kondenzatora. Sto bi rekli iskljucuj ga preko noci ako hoces da pozivi malo duze.
Sto se tice same podrske, ..bem li ga, raspitaj se za sve, ...ko u drugom postu, da ne ispadne ..em si platio, em si nezadovoljan, mada da se ja pitam ja bih u svakom pogledu birao zilaviji model. Po tvojim dosadasnjim postovima sa drugih foruma, reko bih da si adult hanter, odnosno biraj monitor koji se slaze sa 3D naocarama, ....da steknes utisak ko da si ti licno u adult filmu glavni izvodjac radova ...ha ha ha, ...a i sire.
Ako imas vreme sacekaj za nijansu duze da se javi HyperSnap, posto on ima iskustva sa reprodukcijom rapidnih filmova snimljenim u podrumu, za one svrhe. Ako ti ni on ne udeli valjan savet, nece ni DoMoga.

Resenje

Birati model koji ne riknjava cesto, bez obzira na podrsku(podska je naravno Bonus).
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
LG i Samsung navodno prave najbolje display-e. Dosa third party firmi ugradjuje njihove display-e. To je po meni bar jednostavna kupovina, Ako znas sta trazis, koje karkateristike, odziv, broj boja, rezolucija i sl. odes u radnju, zamolis prodavca da procackas podesavanja u mracnijem uglu, posto su svi podeseni na max brightness ili mod za prodavnice i pod reflektorima daju drugaciju sliku nego u kucnim uslovima i izaberes onaj koji ti najmanje zamara oci.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Malo me stra da ti kazem, al sve sto je lepo ne mora da znaci i da je i izdrzljivo. Elem, ako posle godinu i po dana treba da mu menjas inverter, jel je ekran pobeleo ko polarni medved, pa i vise... onda su saveti suvisni.... Lele, nije tu moj brat DoMoga da ti da sugestiju sta da radis, posto je u problemima do guse, ali ako si vec toliko tragao za monitorom, onda jos koji dan vise ne boli glava. Licno sam bio svedok u vise navrata da je u pitanju skakljiva roba, do duse zamena invertera je nekih dve iljade, ako to nesto znaci, sto ni rekli. Ako si pri pare ....udji u prvu radnju, zagledaj se i grabni koji ti se svidja, najskuplji. Samo ima jedna caka, ...kad gledas u monitor, gledaj u njega i sa strane prema ekranu, da se ne desi da zakacis neki koji ima invertiranu sliku (beli crnkasti duhovi), odnosno iz kornera, jel ovo ide krajnje na zivce dok lezis na krevetu.
Da ne ulazimo u dubinu problema previse no sto je potrebno, zbog tvog zeza. Monitori kolko se secam imaju nekih 50000 hiljada radnih sati pre nego sto puknu, bar teoretski zbog nekvalitetnih kondenzatora. Sto bi rekli iskljucuj ga preko noci ako hoces da pozivi malo duze.
Sto se tice same podrske, ..bem li ga, raspitaj se za sve, ...ko u drugom postu, da ne ispadne ..em si platio, em si nezadovoljan, mada da se ja pitam ja bih u svakom pogledu birao zilaviji model. Po tvojim dosadasnjim postovima sa drugih foruma, reko bih da si adult hanter, odnosno biraj monitor koji se slaze sa 3D naocarama, ....da steknes utisak ko da si ti licno u adult filmu glavni izvodjac radova ...ha ha ha, ...a i sire.
Ako imas vreme sacekaj za nijansu duze da se javi HyperSnap, posto on ima iskustva sa reprodukcijom rapidnih filmova snimljenim u podrumu, za one svrhe. Ako ti ni on ne udeli valjan savet, nece ni DoMoga.

Resenje

Birati model koji ne riknjava cesto, bez obzira na podrsku(podska je naravno Bonus).

Slazem se sa tobom druze ali kako ja da znam koji je izdrzljiv a koji ne!
Lepota mi bas nije previse bitna donekle bitno mi je da radi dobro i da ima sve prikljucke koje sam gore naveo!
Monitor uzimam pri kraju ovog mreseca ili pocetkom sledeceg tako da mi nije hitno!
Kad sam mogao da cekam 3god za kupovinu mogu da sacekam jos par dana i da se konacno otarasim ovog CRT monitora!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
LG i Samsung navodno prave najbolje display-e. Dosa third party firmi ugradjuje njihove display-e. To je po meni bar jednostavna kupovina, Ako znas sta trazis, koje karkateristike, odziv, broj boja, rezolucija i sl. odes u radnju, zamolis prodavca da procackas podesavanja u mracnijem uglu, posto su svi podeseni na max brightness ili mod za prodavnice i pod reflektorima daju drugaciju sliku nego u kucnim uslovima i izaberes onaj koji ti najmanje zamara oci.

Lg zaobilazim u sirokom luku jer imaju previse ostru sliku koja se ne moze podesiti koja dosta zamara oci i monitori i Tv uredjaji!
Video par modela i svi imaju isti problem!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kad udjes u radnju cucnes i razmaknes nogice malo, zatim metes monitor izmedju i namamis prodavca da cucne paralel sa tobom. Zatim brzo pre nego se ovaj snadje uhvati ga za usi i naglo cimni izmedju kolena.
Ako monitor prezivi onda je to to, ako ne, onda zna se ...sledeci monitor testirate.
Postoji mala zezancija oko svega ovoga, a to je da ne vrsite ovu vrsu certifikata sa Bosanskim prodavcem, jel u tom clucaju ce taj CRT monitor da ti ostane dozivotni prijatelj...hehe, ej mala sala.
Vidi, odes kod servisera i zagrlis ga, naravno drugarski i kao pitas ga da li ima polovan monitor na prodaju, a onda u toku razgovora od njega saznas koje je monitore najmanje dobiao na popravku i to je to, otkrio si jadac.
Da je do mene ja da sam na tvoje mesto kupio bih polovon za dve hiljade i zdravo djaci, al ti posto hoces novo onda u zdravlje testing.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Kad udjes u radnju cucnes i razmaknes nogice malo, zatim metes monitor izmedju i namamis prodavca da cucne paralel sa tobom. Zatim brzo pre nego se ovaj snadje uhvati ga za usi i naglo cimni izmedju kolena.
Ako monitor prezivi onda je to to, ako ne, onda zna se ...sledeci monitor testirate.
Postoji mala zezancija oko svega ovoga, a to je da ne vrsite ovu vrsu certifikata sa Bosanskim prodavcem, jel u tom clucaju ce taj CRT monitor da ti ostane dozivotni prijatelj...hehe, ej mala sala.
Vidi, odes kod servisera i zagrlis ga, naravno drugarski i kao pitas ga da li ima polovan monitor na prodaju, a onda u toku razgovora od njega saznas koje je monitore najmanje dobiao na popravku i to je to, otkrio si jadac.
Da je do mene ja da sam na tvoje mesto kupio bih polovon za dve hiljade i zdravo djaci, al ti posto hoces novo onda u zdravlje testing.

Ha ha ah dobra fora sa testiranjem pa ko prezivi prezivi a ko ne bez njega se moze!:roll:
Bas si me posteno nasmejao!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Lg zaobilazim u sirokom luku jer imaju previse ostru sliku koja se ne moze podesiti koja dosta zamara oci i monitori i Tv uredjaji!
Video par modela i svi imaju isti problem!


Slazem se za LG, ja iz tog razloga sam uzeo neki philips prosle godine. Ali ja nisam nesto izbirljiv, vise sam gledao da mi prija ocima nego karakteristike(mada naravno pogledao sam karakteristike). Po meni Asus, bar ovi koji su u to vreme bili u ponudi(kupovao 22") su imali nekako mutnu sliku, jednostavno nisam mogao dugo da gledam u njih, isto i sa LG-jem je bio problem. Svideo mi se jedan Samsung, ali je kostao previse... Sto se tice karakteristika, tipa odziv ili milioni milijardi boja su mozda bitne za gejmere. Posto mnogo vremena provodim za racunarom, birao sam koji me najmanje zamara. Naravno svaki se moze donekle podesiti, ali neki jednostavno zamaraju oci. To neko od ovih koji popravljaju iste moze da nam kaze razlog. Pretpostavljam da ima veze sa pozadinskim osvetljenjem.


Najbolje je odabrati licno. Jednom sam kupio neku sijalicu. Danima me je bolila glava i kao da sam osamucen bio. Dok nisam pogledao karakteristike, i video da sijalica daje previse hladno svetlo, zamenio sam sijalicu i problem je resen.
 
Natrag
Top