Preklapanje napajanja 220 invertor pomocu releja

Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Kada ti dođe napon 220 na primar trafoa proradit će grec i aktivirati rele koji će prebaciti napajanje pumpe na 220 V iz mreže, i isključiti invertor!

pozz!
 
Učlanjen(a)
05.01.2015
Poruka
4
Pozzz... posto sam nov na forumu zanima me neki odgovor u vezi invertora,Radi normalno puni akumulator a kad nestane struje on prebaci na akumulator radi 5 minuta i ugasi se.Kad ga ukljucim ponovo on opet radi 5 min.i ugasi se .Ako neko zna neka mi javi o cemu se radi.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Premalo podataka za bilo kakvu dijagnostiku! Navedi tip invertora, šta je potrošač kog napaja invertor i koje je snage, proveri u kakvom ti je stanju akumulator, makar neke vrednosti merenja! Ovako vrlo teško da ti itko može ponuditi rešenje problema!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ponovo se vracam na temu invertrtora.
Nisam siguran da je preklapanje mreza inverter u predlozima dobra.
U Circuit wizardu sam pravio simulaciju i prilozicu oba stanja pa molim pojasnjenje.
Napon sa akumulatora rijesit cu posebnim relejem
 

Prilozi

  • SPAJANJE PREKO RELEJA nema napona na mrezi.jpg
    SPAJANJE PREKO RELEJA nema napona na mrezi.jpg
    24,4 KB · Pregleda: 6
  • SPANJE PREKO RELEJA-IMA NAPON NA MREZI.png
    SPANJE PREKO RELEJA-IMA NAPON NA MREZI.png
    12,5 KB · Pregleda: 4
Učlanjen(a)
05.01.2015
Poruka
4
Ova pumpa se koristi za grejanje,a invertor Ups nema svoj akumulator vec samo spoljni od auta.Da li zbog toga mozda gasi na svaki 5min.
Akumulator je vjerovatno 5,6 Ah. A pumpa koliko je snage?
Ako je star taj UPS onda nije čudo što traje 4 minuta.

grundfos-ups-25-60.jpg
 
Učlanjen(a)
05.01.2015
Poruka
4
ova pumpa se napaja preko invertora koji nema u sebi svoj akumulator vec spoljni od auta koji je 56ah,stavljen nov.
 
Natrag
Top